Skocz do zawartości

Buty SPD + pedały


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku używałem na szosie pedałów Shimano M520. Obecnie jeżdżę w jednostronnych Kellys Clip 70 (niemal kopia jednego z modeli Exustara):

https://allegro.pl/pedaly-rowerowe-spd-mtb-kellys-clip-70-czerwone-i7362822591.html

 

Minus? Jednostronne wpinanie, ale na szosie zbytnio to nie przeszkadza, trochę może w mieście. Natomiast dla mnie ogromnym plusem jest znacznie lepsze podparcie buta w porównaniu do M520. Dla fanów zbijania wagi: Kellysy ważą 270g, a M520 380g.

Odnośnik do komentarza

Moje buty są butami szosowymi. Albo trzeba do nich kupić pedały SPD-SL albo Look Keo. Tańsze wersje cena ok. 150 zł. Natomiast co 6-12 miesięcy trzeba w nich wymieniać bloki, które kosztują ok. 60 zł.
Tańsze rozwiązanie to system mtb. Pedały SPD M520 za 99 zł i jakieś buty do nich. W SPD nie wymienia się bloków. Nigdy.

Róznica jest taka że blok szosowy daje znacznie większą powierzchnię podparcia ale nie bardzo nadaje się do chodzenia. W SPD można chodzić.

Ból kolan raczej nie ma nic wspólnego z blokami. Bóle kolan to najczęściej żle ustawione siodełko albo za długie ramiona korb.

 

A jesteś w stanie powiedzieć co Cię w kolanie boli? Bo to złożony staw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...