Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko polecam dziwolągi z Chin - obecnie po wcześniej 3 latach używania Homtoma HT6 (niestety moralnie sie zestarzał i bateria 6300mAh zaczęła się sypać - telefon wart w momencie zakupu ok. 89 dol czyli jakieś 350 zł) przeszedłem na Verne V2 Pro (cena zakupu ok. 229 dol = 870 zł)  to taki chiński Samsung S9 Active - główny atut to mocna obudowa, przyzwoita bateryjka trzymająca co najmniej 3-4 dni przeciętnego używania i ok. 12-13 dni z nasłuchem LTE i ustawionym na co godzinę ściąganiem info z netu - idealna pod mapy googla szczególnie teraz z asystentem - można pogadać i znaleźć co się chce jadąc - 17h na full GPS-ie do ok. 15% baterii

Odnośnik do komentarza

Powrócę do tematu ? Konkretnie chodzi mi o pokazany przez Dawida Garmin Explore. Szukam o nim więcej informacji, ale - co u Garmina doprowadza mnie do szału - oczywiście w tabelce podane są wszystkie funkcje na TAK, a to, czego licznik nie ma, jak zawsze przemilczano. Na razie więc doszłam do tego, że nie ma pomiaru mocy (i w ogóle możliwości sparowania), co za tym - funkcji wydolnościowych itp. Ponieważ jest to z mojej perspektywy mało istotne, macham ręką. Co jednak z innymi funkcjami? Czy ma ktoś jakąś tabelkę z porównaniem funkcji różnych modeli, a nie tylko jakiegoś marketingowego bełkotu lub podstaw typu wymiary i możliwość sparowania z tym czy tamtym? Ewentualnie z dokładnym wyszczególnieniem tego, co ma Explore i czego nie ma. Może być po angielsku. (Ta tabelka z Trigara wciąż nie wyjaśnia mi wszystkiego).

Druga kwestia to kilka konkretnych pytań:

1. Czy w tym liczniku można stosować funkcję wyłączenia GPS i jednocześnie rejestracji jazdy? Chodzi mi o trenażer - w 520 mam czujnik prędkości i z tego liczy mi dystans, podczas gdy GPS jest dezaktywowany.

2. Czy można go sparować z dwoma kompletami czujników? Tzn. dwa pomiary kadencji, dwa prędkościomierze? Oczywiście nie na raz, do użytku zamiennego na dwóch rowerach.

3. Czemu tak naprawdę służy wysokościomierz i akcelerometr? Bo jest odczyt danych z GPS - dlaczego i/lub dla kogo jest on niewystarczający? (Explore wysokościomierza nie ma, z kolei np. 820 nie ma akcelerometru)

4. Czy ktoś wie, czy Explore ma pomiar temperatury?

5. Czy w Explore są wgrane mapy Garmina i/lub czy ewentualnie można je ściągnąć z ich strony?

 

Odnośnik do komentarza

https://explore.garmin.com/en-US/cycling/

Znajdź sobie przycisk "compare all devices"

W tej recenzji jest też parę odpowiedzi których szukasz, plus bardzo dokładna tabelka z porównaniem na końcu https://www.dcrainmaker.com/2018/07/garmin-edge-explore-review.html

1. Tak

2. Tak

3. Dane z wysokościomierza teoretycznie są bardziej dokładne niż z GPS. Akcelerometr pozwala wskazywać kierunek, gdy urządzenie się nie porusza i parę innych pomniejszych spraw jak np. crash detection

4. Nie ma

5. Wgrane, można

Odnośnik do komentarza

https://www.trigar.pl/porownanie-garmin-edge
 

Nie ma wysokościomierza, funkcji treningowych i jeśli się nie mylę nie ma profili rowerów. Kolega ma starszą wersję bazowaną na Edge 800 i jest bardzo zadowolony. Dobre urządzenie.

Wysokościomierz barometryczny ustala zmiany wysokości na podstawie zmieniającego się ciśnienia a nie na podstawie triangulacji GPS. Jest dokładniejszy ale do pełnej dokładności należy go skalibrować. Np. pod domem na odpowiednią wysokość co jest łatwe. Można też zrobić że kalibruje się automatycznie po najechaniu na punkt. Na przykład na najbliższe skrzyżowanie.



 

Odnośnik do komentarza

Właśnie się waham. Explore mnie coraz bardziej zniechęca tym brakiem profilów oraz jedynie dwoma ekranami (what?!), że o innych drobnych brakach nie wspomnę. Natomiast co do 1000 mam wątpliwości z racji, że jest to stary model i jako taki, nie wiem, czy ma te "zaawansowane funkcje oszczędzania energii", czyli mówiąc wprost: wygaszanie ekranu przy braku aktywności.

Do tego dochodzi kwestia dotyk vs. przyciski. Znam, Jacku, Twoje zdanie w tej kwestii, ale sama mam spore wątpliwości, bo jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Za dotykiem na pewno przemawia przesuwanie mapy - to, ile się trzeba namęczyć w 520 doprowadza mnie do szału (i na pewno nie jest możliwe w trakcie jazdy). Poza tym jednak wszystko inne przemawia za przyciskami: zmiana ekranów, brak obaw o deszcz i możliwość bezproblemowej obsługi nawet w zimie czy spoconymi dłońmi.

W zasadzie, gdyby nie to, że 520 nie ma porządnych map oraz równie porządnej funkcji oszczędzania baterii, byłaby bliska ideałowi. Szczególnie teraz, jak patrzę na te tabelki, widzę jej przewagę nad wyższymi modelami. Oczywiście z mojej perspektywy, nie ma w tej kwestii jakichś obiektywnych prawd objawionych ? W każdym razie w 520 można to było mądrzej rozwiązać, dodając jeden dobry upgrade firmware'u i zrobić głupi wygaszacz ekranu, a przy okazji od razu dorzucić opcję skalowania mapy po jednym kliknięciu, a nie przy wchodzeniu w jakieś podrzędne podmenu (!)

Tak czy owak sama nie wiem, czy warto ten licznik sprzedawać i za dwa urządzenia kupować jedno, równie koślawe, tylko w inny sposób ?

Odnośnik do komentarza

Co jeszcze mi wpadło w oko dotyczącego Explore
Podają że bateria do 12h a Edge 1000 do 15h. Więc spodziewam się że ma mniej pojemną baterię.  Mój działa do 11-12h w praktyce.
Explore nie ma gniazda kart pamięci.  Wbudowane 16GB, co wystarcza prawie na wszystko
Edge 1000 nie ma oszczędzania energii. Chyba. Bo mi żyje z tydzień nie ruszany bez ładowania. Nie wiem co było w update softu.
Navi bez dotyku to bzdura. Nie wchodzi w grę.
Ma akcelometr i incident detection
Nie podaje w ogóle wysokości rzekomo
Explore nie ma Wifi
https://www.gpscentral.ca/products/garmin/edgecomparisonchart.html

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jajacek napisał:

Navi bez dotyku to bzdura.

A dotyk w zwykłych rekawiczkach lub mokrych rękach? Bo jak raz chciałam zadzwonić do domu, że zaczyna się wielka burza, to niestety ze trzy minuty zajęło mi wybieranie numeru w telefonie. A ile zdjęć po drodze zrobiłam i do ilu osób miałam dzwonić... ? To samo robi mój zegarek pod prysznicem lub w kąpieli. Więc co mi z nawigacji, która będzie szaleć w krytycznych momentach albo na co pięć konfigurowalnych ekranów, jeśli siedzisz na jednym, bo nic nie idzie zmienić?

 

Tak z czystej ciekawości: czy w 1000 da się z problemem czy bez problemu wymienić samemu baterię? Bo w 520 nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

Dotyk da się obsługiwać w zimowych rękawiczkach jak pada śnieg. Ale nie wiem czy muszą być specjalne rękawiczki. Obecnie wszystkie rękawiczki z długimi palcami mam Specowe i one wszystkie chyba mają wszyte te nici WireTap.

520 jest klejony i wymiana baterii jest problemem bo go rozszczelnia podobnie jak 820. 1000 jest na śrubki i idzie wymienić.


Historia zmian w sofcie Garmin 1000
https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6735

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląd jest na szarym końcu. To znaczy to nie tak, że kompletnie znaczenia nie ma - w końcu po coś zbieram na tę czarną szosę i z jakiegoś powodu np. Feniksa nie nosiłabym za żadne skarby ? Ale póki one wszystkie wyglądają tak, jak wyglądają, patrzę wyłącznie na funkcjonalność. No i niestety nadal do tego dotyku przekonana nie jestem, a decyzję podjąć trzeba.

Tak czy owak Explore skreśliłam. Podobała mi się ogromnie jego cena oraz wielkość ekranu, ale bliższe zapoznanie pokazało, że nie jestem w stanie pójść na takie kompromisy, jakie on proponuje. Dać pewnie by się dało, ale wszystko to zbyt upierdliwe - na pewno bardziej niż obecnie powerbank oraz skalowanie mapy. Wersja 820 też taka nijaka kompletnie i dla mnie bardziej łączy ona wady 520 i 1000, aniżeli ich zalety.

Zostaje zatem 1000 i chyba go kupię, ale nie bez dużych obaw. Najgorzej, że nie mam na tyle kasy, aby kupić 1000 i go zobaczyć, tylko zmuszona jestem najpierw sprzedać 520... A gdzie ja potem taką zadbaną znajdę jak moja, jakby jednak dotyk mi nie podszedł? ?

Odnośnik do komentarza

W sumie odkąd mam zegarek, w ogóle nie paruję licznika z telefonem, bo i po co? Tylko baterię żre, powiadomień nie potrzebuję, a znajomych nie mam, żeby ze śledzenia grupy korzystać. Więc dla mnie fajny bajer, że od razu po wejściu do domu "samo się" wyśle na serwer.

A czytałam coś dziś, że to wifi samo się wyłącza po wystartowaniu rejestracji trasy... Tylko ciekawe, czy to było o tysiaku? ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...