Skocz do zawartości

Nowa szosa, zaczynam poszukiwania :)


Rekomendowane odpowiedzi

Bo temat jest nieśmiertelny, odwieczne dylematy w poszukiwaniu nowej, lepszej, szybszej szosy.

Ciągłe dążenie ku lepszej ramie, sprawniejszemu osprzętowi, lepiej kręcącym się kołom :)

E tam, ja się zdecydowałam na krok wstecz i po pierwszych blisko 30km jestem zadowolona. Pokazał mi dobitnie, że nie byłam gotowa na lepszą i szybszą, a sprawny osprzęt w Defym tylko mnie oszukiwał, szepcząc: "Elle, normalnie jaką ty masz formę!" - a tu kuku! Nie mam formy, co na zdrowy rozsądek wiedziałam, ale zawsze człowiek chce wierzyć, że wcale nie jest tak źle :P

 

Ewentualnie może ten Garmin dla ubogich (nikogo nie obrażając) czyli Bryton. Nie wiem jakie są ceny Lezyne. Może podobne.

No, Lezyne jest dla takich ciut bogatszych ubogich (dla całkiem ubogich jest telefon z Endomondo :P), w jakimś temacie już Dawidowi to wyliczałam. O, znalazłam: https://roweroweporady.pl/f/topic/3340-co-moze-sie-jeszcze-przydac-na-rower-i-czy-warto/?p=27348

 

@Elle ja to w ogóle się zastanawiam skąd masz defy, bo widzę tu o nim wzmianki a nie wiem skąd się wziął :D

Mały wypadek przy pracy. Zaliczyłam kolejną wtopę z rozmiarówką, więc siostra jeździ na nim zamiast na Tribanie :rolleyes:

 

Koleżanka chce kupić Tribana 520 D. Ma 165 wzrostu. Sądzisz że rozmiar 51 będzie na nią dobry?

Halo, pytasz człowieka, który kupił dwie szosy w złych rozmiarach :P Tak serio, który to jest 51? Z tego, co się orientuję S powinna być dobra, ale nie wiem, czy wersja D ma jedynie inny kolor, czy także inną geometrię. Ja w każdym razie miałam M z mostkiem 80mm i był taki sobie. Potem przejechałam się na S i był całkiem niezły - nie tylko krótszy, ale ma wyższą główkę, nieco inny kształt widelca, a także węższą kierownicę. Ale o szosach naprawdę z ogromną ostrożnością się wypowiadam, bo nie mam do siebie zaufania.

 

Tajne przez poufne :) Przejechała po niego pół Polski :)

Nie siej plotek. To nie po niego ;) Po Defy'ego odwiedziłam jedynie Nowy Sącz :D
Odnośnik do komentarza

Drodzy forumowicze oficjalnie od dzisiaj jestem pełnoprawnym właścicielem swojego nowego roweru :)

 

Tutaj miała być fotka, ale wyskoczyło mi że nie mogę dodać zdjęcia o takim rozszerzeniu.

 

 Rowerek faktycznie wygląda na prawie nieużywany, mała ryska na mostu, z tyłu widelca ( praktycznie nie widać ) oraz naklejka na rurce pod łańcuchem trochę poszarpana. No i linka przedniej przerzutki do wymiany, trzyma się dosłownie na włosku. Rama zdecydowanie mniejsza tj.krótsza od Tribana. Widelec i sztyca podsiodłowa karbonowe :) wewnętrzne prowadzenie linek, oponki Maxiss Dolomites też jak nowe. Łańcuch zero wyciągnięcia. Pozytywnym zaskoczeniem była długość ramion korby 170mm a nie jak w aukcji 172,5mm - nie będę musiał zmieniać korby  :) 

Dzisiaj dokładne sprawdzenie każdej śrubki, a jutro testowa jazda. Już się nie mogę doczekać :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...