Skocz do zawartości

PawelGeo

Użytkownicy
 • Ilość treści

  302
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O PawelGeo

 • Ranga
  Stały bywalec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

432 wyświetleń profilu
 1. To współczuję Młodemu. Mam nadzieję, ze się nie zblokuje i nie będzie podświadomie unikał tej sytuacji kiedy fiknął. Co się stało? uślizg na zakręcie?
 2. Założyłem w końcu moje stożki. Porównując do cenionego sprzętu PRO to mam wersję budżetową stożki 42 mm alu-karbon, z "jakimiś" tam piastami. Stary profil V. Ciężkie! Jazda jest nieporównywalnie szybsza. Bez trudu wywijam prędkościami wcześniej niedostępnymi - sam trzymam tempo ponad 40 km/h. Wszystkie moje średnie podniosły się o około 2-3 km/h. Na ustawkach utrzymywałem się tylko 30-40 minut z lokalną koniną potem odpadałem. Na pierwszej ustawce gdzie jechałem ze stożkami wytrwałem godzinę czterdzieści minut! Komu zależy na szybkości niech przesiada się na stożki. Ja jestem naprawdę zadziwiony jak działa aero.
 3. cały czas używałem tych kół, teraz kupiłem stożki i to będą moje koła zapasowe albo na duży wiatr. Jednak mnie buja zdrowo gdy wieje.
 4. cześć. kupuj śmiało, mam zrobione na nich koło 3 tyś i po umyciu roweru nawet nie widać na nich zużycia.
 5. Jacek, kawał wiedzy i dobrej roboty. Dzięki jeszcze raz! Moje prywatne notatki powiększyły się o kilka nowych faktów. Nie mam problemu z jazdą w dolnym chwycie 70-80% czasu mojego treningu. Właściwie łapię za łapy tylko na podjazdach, albo gdy jem. Wiadomo, że w peletonie gdy jadę schowany to siedzę w górnym chwycie. W tym tygodniu obniżę jeszcze mostek o jeden pierścień.
 6. Dzięki Jacek za ten nowy wątek. Chyba muszę zacząć zbierać na pomiar mocy...
 7. Jacek, czy te stożki pomogły? Mam podobny problem jeżdżąc z lokalną grupą. Część nich jest w wieku moich dzieci i sił mają jak średniej wielkości ciężarówka. Wytrzymuję z nimi max pół godziny jazdy z prędkościami ponad 40 km/h a dochodzącymi do 50 i ponad i odcina mnie. Wykorzystam każdą podpowiedź, żeby ten czas przedłużyć - kiedyś się wytrenuję i pociągnę dłużej ale na teraz złapię się wszystkiego. Mam stożki 42mm tylko nałożyć opony i mogę dawać. Za każdym razem z nimi robię swoje rekordy czasu na 10 km i 10 mil.
 8. Jacek, widać jednak, że tarczówki w szosie podnoszą temperaturę dyskusji w wielu miejscach w sieci. Myślałem, że może w tym sezonie dyktatura producentów wymusi tarczówki w profesjonalnym peletonie. Owszem widzi się tarcze, ale jednak ciągle w przewadze są obręczowe. Tam gdzie tarczówka ma zastosowanie 100% peletonu je ma i tak jest w MTB i przełaju. W końcu na szosie nie używa się hamulców tak często jak w pozawijanym torze CX lub w czasie wyścigu MTB. Faktycznie w peletonie ustawek zdarzają się szosy aero i to naprawdę dziwnie wygląda. ani to skrętne ani nie wykorzystuje potencjału aero jadąc wciśnięty w grupę. Czy wśród "koniny" w Warszawie też widać od razu byłych kolarzy? Poznać ich szybko po braku kasku a jadą tylko w jakiejś czapeczce często z malutkim kolarskim daszkiem.
 9. Nie mam jeszcze swojego zdania. Temat jest dla mnie nowy - z tego wtorku i dopiero szukam rozwiązań, cen i przydatności. Fakt, że nogę mam coraz mocniejszą i małej zębatki w MTB prawie nie używam. Może kilka razy w 2018 na naprawdę pionowych podjazdach. Faktem jest, że prosi często mają napęd 1X i w zależności od trasy zmieniają kasety i pewnie zębatkę na korbie - bo mają doświadczenie, takie akurat kasety i parę w nogach. Fakt, że jak pisze Uzurpator - "... Napęd 1xX jest bardziej intuicyjny..." to samo mogę powiedzieć o moim przełaju - fakt, że na płaskim nie jest szosówką bo mam z przodu tylko 40 zębów ale bełtanie po kasecie jest bardzo proste a Rival chodzi jak rewolwer. Naprawdę kawał świetniej zmieniarki.
 10. Jacek, może napisz czego lepiej razem nie łączyć? Może tego jest mniej? Sam myślę nad upgradem MTB. Po tym jak mam Rivala 1 w przełaju chciałbym też mieć jakiegoś Srama w MTB. Czeka mnie zmiana zębatki w korbie MTB (zjechałem zęby po 3200 km) i mechanik namawia mnie na wyrzucenie przedniej przerzutki i zmianę kasety 11rz. na 11-46. Nie wiem czy mam już taką nogę, ale szukam rozwiązania.
 11. Zainteresowanym podaję link do kolejnego rankingu, gdzie roweroweporady są mocno w czołówce. https://mtb-xc.pl/2019/02/18/wyniki-ankiety-rowerowej-2018-media-blogi-youtube-demografia/ Łukasz - gratuluję!
 12. Jacek, jak serwisant poradził, żeby dbać o rebound?
 13. Ale czujnie położyła rower napędem do góry. Są przynajmniej dwa ważne powody - nie wybrudzi pościeli smarem i nie pokrzywi przerzutki.
 14. Ja od pewnego czasu obserwuję właśnie taką sytuację z tarczami w szosówkach. W sieci jest pełno wyliczeń, kalkulacji, porównań itp gdzie ludzie naprawdę parający się kolarstwem amatorskim udowadniają, że rower z obręczowymi jedzie szybciej. Porównują segmenty strawy, wszystkich kolarzy PRO se sobą, ich odcinki pokonywane na tarczowych i szczękowych i ciągle próbują udowodnić, że tarcza jest niepotrzebna. Wygląda to na wojne klasyki z nowoczesnością, tylko ciekawe czym to się zakończy? Czy jednak będą tarcze, czy zostaną obręczowe, czy będzie to podzielone w jakimś stosunku. Fakt, że za 10K zł kupimy lekką szosę na obręczowych która będzie ważyć koło 7 kg, nawet poniżej. Na tarczach będzie to zawsze powyżej 8 kg. I chyba to jest największy argument przeciwników, nie wiem jak z aerodynamiką, ale pewnie rower aero na tarczach będzie generował jakieś straty w porównaniu do szczekowego, który wszystkie heble ma gdzieś pochowane. Obserwuje się jakiś strach, panikę czy histerię przed wprowadzeniem tarcz do szosy.
 15. Znalazłem jakiś kawałek tektury i wygniotłem swoje kości. 105mm - szukam nowych siodełek. W MTB jadę bez problemu na 143, ale na szosie i przełaju już mi coś nie pasuje stąd całe to zamieszanie z mierzeniem.
×
×
 • Utwórz nowe...