Skocz do zawartości

Spinka do łańcucha


wojti

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

chciałbym poznać wasze zdanie, na temat...spinki do łańcucha

wymieniam łańcuch i chcę użyć "starej" spinki - spinka KMC CL-573R,

łąńcuch przejechał 1300 km,

zdania są różne więc zwracam się do was

zmieniam na łańcuch Connex 800 i jest w opakowaniu spinka do łańcucha, ale taka jakaś dziwna, a do KMC się przyzwyczaiłem,

 

a co wy sądzicie...

jedna spinka dwa łańcuchy czy jedna spinka jeden łańcuch ???

 

 

Odnośnik do komentarza

W spince wycierają się piny. Odstęp między łączonymi ogniwami zwiększy się i to przyczyni się do szybszego wycierania kasety. To tak, jakby wymienić tylko pół łańcucha, ale skala "zniszczeń" będzie dużo mniejsza. Tym niemniej nie jest to dobra praktyka. A najtańsze spinki te niby nierozbieralne kosztują kilka zł, zależnie od ilości rzędów.

Odnośnik do komentarza

W spince wycierają się piny. Odstęp między łączonymi ogniwami zwiększy się i to przyczyni się do szybszego wycierania kasety.

 

I jedna mała spinka zacznie wycierać kasetę? Ja w poprzednim rowerze, przejeździłem całą jego eksploatację z jedną spinką. Ile to było kilometrów, ciężko mi oszacować. Ale kasety miałem

dwie, łańcuchów kilka. I nie zauważyłem, żeby spinka szybciej wycierała mi kasetę. A jeśli nawet, to jest to tylko niecałe 2% łańcucha. Więc to nie jest tak, jakby ktoś wymienił pół łańcucha tylko.

 

Ale to tylko moje obserwacje. Założenie świeżej spinki to oczywiście dobry pomysł, jeśli chce się mieć wszystko w 100% na tip-top.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A nie rozpinają sie wam łańcuchy z tymi spinkami? Ja miałem i KMC i Connexa w napędzie 10-speed w szosówce i z każdą spinką przynajmniej dwa rozpiecia, spadnięcia łańcucha. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam podejrzenie że słabym napieciem łańcucha ponieważ jeżdżę na przerzutce z długim wózkiem i napedem 3x10. Koniec końców zakułem łańcuch i na razie odpuściłem spinki. Kolega jeżdzi ze średnim wózkiem z takim samym łańcuchem (Campa Veloce) i zero problemów, drugi koleś KMC i łańcuch od Ultegry, średni wózek, też zero problemów.

Odnośnik do komentarza

A nie rozpinają sie wam łańcuchy z tymi spinkami?

 

W MTB zgubiłem chyba 2 spinki Srama 9sp. Przeszedłem na Wippermana (z zakrzywionym torem pinów przy zapięciu) i trzymały bezbłędnie.

Teraz w mieszczuchach/trekkingach z 8sp. używałem obu konstrukcji spinek i żadna nie zawiodła. Także to zależy od warunków użytkowania, szczęścia, czy co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...