Skocz do zawartości

Spinka do łańcucha


wojti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cały czas jeżdżę na spinkach, łańcuch czysty (szejkuje dosyć często) i nigdy mi się nie zdarzyło żeby sam się rozpiął, ani w szosie, ani w MTB.

Ręcznie rozpina się bez żadnego problemu - bez kombinerek ;)  - trzeba tylko lekko ścisnąć blaszki i przybliżyć sworznie do siebie - Spinki Shimano 9rz

 

coś w tym stylu:

4ba17ebb9cad942e35966a54b0b24fe86998.jpg

 

kiedyś próbowałem też takiego wynalazku:

da84cd37d2de7f877ed193188f2beb2b.jpg

ale ciężko to zapiąć i rozpiąć...

Odnośnik do komentarza

Zależy jaki się ma łańcuch. Moi dwaj koledzy którzy rotują łańcuchy Campy robią to co jakieś 3 tys km. Żaden z nich nie bawi się w rozkuwanie do czyszczenia. Na codzień czyszczą sporadycznie bez zdejmowania a i tak ich łańcuchy mają niesamowitą żywotność. Myślę że częste czyszczenie przy jeździe szosą głownie po suchych nie jest niezbędne. Przypomniał mi się ciekawy link typu "wszystko o łańcuchach":

http://kswilanow.mini.pw.edu.pl/node/135

Odnośnik do komentarza

Dobre, jak się ma w planach rozkuć raz na 2000km do rotacji łańcuchów, a nie do np. cotygodniowego szejkowania, jeśli ktoś ma nudne życie np. i szejkuje ;P Technicznie nie mam zastrzeżeń - nie zawiodły mnie takie konstrukcje. Warto zauważyć, że są bardzo tanie.

 Jesli ktos ma nudne życie i szejkuje ? haha to ześ dał, to ze szekuje oznacza ze dbam o swój sprzet i wiem ze pojeżdżę na nim dobre lata  a czas szejkowania  to 10 min razem z wymyciem kasety i innych zebatek ;] rzeczywiscie pracochłonne strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Raz na 2kkm to można sobie rozkuć i skuć i w ogóle nie potrzeba spinki ;)

 

8sp. i niżej, to może. 9-kę jak bym nie skuwał, to zewnętrzne ogniwo się lekko krzywi i zaowocowało to zgubieniem łańcucha na wyścigu. Od tego czasu nie rozkuwam. Może przy precyzyjniej wykonanym skuwaczu, albo ze specjalnym pinem Shimano byłoby lepiej.

 

 

Jesli ktos ma nudne życie i szejkuje ? haha to ześ dał

 

No, tak z ironią. Wiadomo, co kto lubi. Ja nie czuję potrzeby szejkować. Okazjonalnie 10km w deszczu wypłukuje z łańcucha dosłownie wszystko.

 

 

to ze szekuje oznacza ze dbam o swój sprzet i wiem ze pojeżdżę na nim dobre lata

 

Dobre lata na jednym napędzie? Jeśli to więcej, niż 2 lata to znaczy, że albo więcej czyścisz niż jeździsz, albo masz kilka rowerów :P

Odnośnik do komentarza

 

Dobre lata na jednym napędzie? Jeśli to więcej, niż 2 lata to znaczy, że albo więcej czyścisz niż jeździsz, albo masz kilka rowerów :P

 

Tu nie mogę się zgodzić. Na poprzedniej szosówce przejechałem ok. 40 tys km (5 lat) na trzech łańcuchach (nie rotowałem, zakładałem nowy jak się zużył) i dwóch kasetach które przekładałem (płaskie-góry).

Mój mega oszczędny koleś który rotuje 3 łańcuchy Campy, przejechał na jednej kasecie i tym samym zestawie blatów ponad 100 tys km. Jeździ ok 15 tys km rocznie. Ostatnio po raz pierwszy od lat zmienił środkowy blat 42t. Jego napęd nie jest może mega cichy ale wszystko chodzi sprawnie na tyle że daje radę jeździć bez problemu w ustawkach i po Alpach.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie co do spinek, mam kasetę 9 rzędową, chce kupić łańcuch shimano cn hg53. Mogę kupić jakąkolwiek spinkę do łańcucha 9 rzędowego czy muszę kupić spinkę shimano do łańcucha shimano.

 

Czy do tego łańcucha shimano cn hg53 będzie pasować mi spinka conneX spinka o taka:

 

http://rowertour.com/connex-spinka-do-lancucha-9rz-connex-link.html

 

Czy równie dobrze mogę wsadzić spinkę sram?

Odnośnik do komentarza

Spinki są niby uniwersalne, ale nie do końca. Wiem, że są jakieś zgrzyty z łańcuchami 8-rzędowymi Shimano i niektóre spinki tam nie pasują, bo mają za płytkie bolce. No i niektóre spinki mają dość dziwną konstrukcję, są powyginane i potem często hałasują.

 

Tak więc ja bym poszukał raczej spinki, która kształtem przypomina blaszki łańcucha, czyli tak jak pisze GeloLBN np. Sram:

 

http://allegro.pl/spinka-lancucha-sram-powerlink-9sp-zlota-fv-kr-i5726688283.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...