Skocz do zawartości

Specialized Chisel, nowy aluminiowy, wyścigowy HT


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Yacko napisał(a):

Nie za bardzo zrozumiałem o co pytasz. Według danych technicznych widelec w Chiselu to RockShox Judy Silver, TurnKey damper, Solo Air, 42mm offset. Czy tak faktycznie jest to sprawdzę. Ale zakładam, że pomyłki nie ma, bo ten sam offset jest w Chisel Comp.

sprawdziłem, tam jest rzeczywiście wideł 42mm

Odnośnik do komentarza

Często się przewijają pytania jak można kupić rower na aluminiowej ramie w cenie zbliżonej do karbonowego. Ja kieruję się tym, że mniej stresu podczas użytkowania, przewożenia i np. w przypadku spadnięcia łańcucha (czasem wystarczy mala gałązka) problem nie jest tak poważny jak w karbonie, np:

https://www.cyklon.eu/pinarello-uszkodzenia-od-lancucha-niewinnie-wygladajacy-slad-po-uderzeniu-i-delikatne-korekty-lakiernicze/

Odnośnik do komentarza

Dlatego warto montować np. takie elementy:
2021 Epic & Epic EVO Chainstay Protector (specialized.com)

Z drugiej strony nie dajmy się zwariować. Mam karbonową ramę szosową Speca sprzed 10 lat i ramę MTB Speca sprzed 7 lat i nie ma z nimi żadnego problemu. A swoje przeżyły.

Natomiast jak ostatnio przeglądałem jakiś niemiecki serwis naprawy karbonu to dominowały Trek, Canyon i Orbea:
Carbon herstellingen: realisaties

Karbon kupuje się dla niższej wagi i większej sztywności.

Odnośnik do komentarza

Jak spadnie łańcuch z najniższej zębatki pomiędzy widełki przy duzych watach to sprawa nieciekawa w karbonie. Uderzający kamień też potrafi swoje zrobić. Ja nie startuję w zawodach, więc raczej wyzbędę się karbonowych rowerów i zostanie tylko Alu.

Odnośnik do komentarza

Zakleszczenie łańcucha wewnątrz może narobić szkół. Przez 10 lat, raz miałem taką sytuację. Kamienie dobrej ramie karbonowej nie są w stanie wyrządzić żadnej szkody. Ma na ten temat film na YT, mój kolega Mirek Bieniasz, gość co ma ze 30 lat doświadczenia jako zawodnik i serwisant.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...