Skocz do zawartości

Specialized Chisel, nowy aluminiowy, wyścigowy HT


Rekomendowane odpowiedzi

Zważywszy na to że mając 175 wzrostu jeżdżę na L z mostkiem 60 mm i się na nim świetnie czuję i specjalnie zmieniłem z M na L to masz chyba szansę się jakoś wbić w XL. Co prawda dużo mostkiem nie skrócisz ale mostek w XL jest 75 a sprzedawane są 35,50,60 więc jakieś opcję są. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam starszą ramę, Spec Epic Comp Carbon 2017.  Między nią a Chisel Expert 2018 który miałem różnica żadna. Natomiast najnowszy Chisel ma taki sam stack ale reach 14 mm dłuższy. Nie jest to więc duża różnica. Łatwo to skompensować mostkiem.
https://geometrygeeks.bike/compare/specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l,specialized-chisel-2017-2018-l,specialized-chisel-comp-2022-l/

Odnośnik do komentarza

Nowy chisel z tego co widzę w L ma 632 tt i 70mm mostek. A XL ma 661 górna rurę i taki sam mostek. Dla mnie to jest długa rura a mostek tam musiałby być minimalny żeby odczuć różnice. 

Co kto lubi, dla mnie  w progresywnym geo trzeba nie przestrzelić z rozmiarem. Łatwiej niz kiedys te rowery wydłużyć mostkiem za to skracać nie bardzo jest jak.

 

Odnośnik do komentarza

Hej. Dzięki za odpowiedzi, poświęciłem jeszcze chwilę na pomiary i wyszedł mi 88cm przekrój a zasięg(o ile dobrze mierzę) od palca do palca za plecami na poziomie 215(ręce wyciągnięte w przód). Nic jeżeli rzeczywiście źle się będę czuł będę go musiał sprzedać 😞 nie lubię takich akcji… i nie robiłem tego w celach „zarobkowych” 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tomek84 napisał(a):

Hej. Dzięki za odpowiedzi, poświęciłem jeszcze chwilę na pomiary i wyszedł mi 88cm przekrój a zasięg(o ile dobrze mierzę) od palca do palca za plecami na poziomie 215(ręce wyciągnięte w przód). Nic jeżeli rzeczywiście źle się będę czuł będę go musiał sprzedać 😞 nie lubię takich akcji… i nie robiłem tego w celach „zarobkowych” 

Hmm z tego co widzę L jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Masz taki sam przekrok i zasięg ramion jak jak mający 175 wzrostu. Jeszcze sobie możesz zmierzyć "sternal notch".
Czyli odległość z poniższego punktu do ziemi.

image.jpeg.2707d3e39ed6ac0323172e84498289c6.jpeg

152, nie wiem czy to dużo czy nie i czy to coś zmienia. Jednak bazując na poradach wziąłem L a XL udało się jeszcze odwołać. Dzięki za szybkie odpowiedzi i pomoc. Pytanie jedyne które mam to czy kojarzycie czy rower ma blat 34 czy 32?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...