Skocz do zawartości

Jaki hardtail zamiast gravela? [8 tyś]


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Jacek pisał jest Cube z bardziej wyprostowaną pozycją. Jest na niego promocja którą wrzuciłem w innym wątku i został już tylko rozmiar xl więc tak jak szukasz. Do tego z polskiego sklepu który jest w każdym większym mieście:

https://skiteam.pl/rowery-gorskie-mtb-hardtail/6312-285688-rower-cube-616300-reaction-c-62-race-4054571386960.html#/3300-maincolor-niebieski/3460-rama-uniwersalna/4026-sex-unisex/34033-rozmiar-21_29_xl/60346-kolor-bluhaze_blk

Odnośnik do komentarza

Za 9k to nie ma lepszej oferty na karbonowego hardtaila.

Nalezy tylko zdecydowac czy chcemy zwiekszony komfort i wtedy Chisel czy tez mniej komfortowy ale wysmienicie wyposazony rower i nowy. Wtedy ten Cube.

Swoja droga jezdzilem na karbonowym Scott Scale wyposazonym w Judy Gold. Ten rower byl dramatycznie niekomfortowy. Wynikalo to z bardzo nisko polozonego kokpitu wymuszajacego bardzo pochylona sylwetke, nedznego amora i ekstremalnie grubej sztycy podsiodlowej znaczaco usztywniajacej tyl roweru.

Jezdziem tez na Cube Reaction wyposazonym w RockShox Reba. Pozycja mega komfortowa, stosunkowo wyprostowana. Dobry amor i waska podsiodlowka poprawiajaca komfort. To samo z grubsza jest w obecnym Cube i na pewno moge taki rower polecic. Sam mam tez w swoim rowerze amor Fox Stepcast Performance taki jak w Cube, ktory jest bardzo komfortowy.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, jajacek napisał(a):

Za 9k to nie ma lepszej oferty na karbonowego hardtaila.

Nalezy tylko zdecydowac czy chcemy zwiekszony komfort i wtedy Chisel czy tez mniej komfortowy ale wysmienicie wyposazony rower i nowy. Wtedy ten Cube.

Swoja droga jezdzilem na karbonowym Scott Scale wyposazonym w Judy Gold. Ten rower byl dramatycznie niekomfortowy. Wynikalo to z bardzo nisko polozonego kokpitu wymuszajacego bardzo pochylona sylwetke, nedznego amora i ekstremalnie grubej sztycy podsiodlowej znaczaco usztywniajacej tyl roweru.

Jezdziem tez na Cube Reaction wyposazonym w RockShox Reba. Pozycja mega komfortowa, stosunkowo wyprostowana. Dobry amor i waska podsiodlowka poprawiajaca komfort. To samo z grubsza jest w obecnym Cube i na pewno moge taki rower polecic. Sam mam tez w swoim rowerze amor Fox Stepcast Performance taki jak w Cube, ktory jest bardzo komfortowy.

Jest nowy Cube na 2025

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-reaction-c-62-race-pigeonblue-n-art/845310

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-reaction-c-62-race-sleekgrey-n-prism/845300

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem zachwycony moim Chiselem, choć kupiony 2 lata temu na tej samej ramie obecnie trochę zmodyfikowany. Koła, amor, napęd, hamulce. Waga spadła na 10.900 z pedałami. Jeszcze do zmiany czekają pedały - 200 gram, kierownica też podobnie -200, myślę o sztycy więc powinienem zejść do ok 10 kg. Wizualnie też super się prezentuje i jeździ.

received_450760467571710.thumb.jpeg.d8a1847816354f88498ee33db0c32827.jpeg

received_431229056437505.jpeg

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.09.2024 o 15:03, jajacek napisał(a):

Mam takie same odczucia i paru moich kumpli również. Twierdzę że gravel bez jakiegoś rodzaju amortyzacji nie ma sensu. Koledzy tu na forum założyli amortyzowane mostki. Niektórzy kupili Speca Diverge z mikro-amortyzatorem. Mój kumpel kupił Canyona z pełnym amortyzatorem.

Co do hardtaila to jeśli szukasz komfortu to jak dla mnie numer 1 pod tym względem to Specialized Chisel jeśli chodzi o ramę.
Karbon będzie ciut lżejszy ale sztywniejszy więc komfort będzie mniejszy. Aczkolwiek to da się trochę zredukować. Mam Speca Epica do którego właśnie kupiłem zapasowe koła żeby założyć do nich opony do gravela i mieć hardtaila z amortyzacją na jakieś szutry i gruntówki. I karbonową sztycę podsiodłową z mikro-amortyzacją.

Gdybym miał kupić sobie hardtaila do 8k to Cube Reaction C:62 Race nie ma chyba żadnej konkurencji w tym budżecie. W Niemczech ok. 1800 Euro.

Jacku dasz namiar na tą sztycę? Sam chciałbym wymienić moją oryginalną aluminiową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...