Skocz do zawartości

Jakie siodło do gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nikt Ci nie wskaże siodełka na którym Tobie będzie wygodnie. Co najwyżej ileś osób napisze na czym jeździ lub jeździło i co jest ok, a co u niego się nie sprawdziło.

Poza oczywistą szerokością siodełka dopasowaną do rozstawu kości miednicy istotna jest pozycja na rowerze - mniej lub bardziej pochylona.

Kolejna rzecz to Twoje rozciągnięcie - w zależności od niego lepsze będą siodełka płaskie lub z podniesionym tyłem - ale to najlepiej by określił bikefitter.

 

Siodełka, które ja testowałem lub miałem:

- Selle italia gel man flow- krótki test i sprzedałem

- Selle italia novus - jak wyżej

- Specialized phenom - jeździłem jeden sezon i sprzedałem

- Fizik terra aidon - miał być tańszy zamiennik Speca power, ale to jednak nie to

- Ergon - nie pamiętam modelu - też krótki test i zwrot

 

W gravelu od kilku lat mam Speca Power i póki co nic wygodniejszego nie znalazłem (+ obowiązkowo dobra wkładka w spodenkach).

 

Są sklepy/firmy które wypożyczają siodełka za kaucją (np Spec Soho i Ponczowa w Warszawie) - to chyba najbezpieczniejsza opcja.

Druga opcja to zakup przez internet, owinięcie prętów taśmą izolacyjną i próbna jazda. Jak nie podpasuje i nie widać śladów użycia to zwracasz do sklepu jak widać to wystawiasz na olx.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja po dłuższych poszukiwaniach przez przypadek trafiłem na Selle San Marco Shortfit. Mam teraz w trzech rowerach, 2x Dynamic i 1x Comfort Dynamic. 

Pierwsze miałem takie ale rozwaliłem bo źle wiozłem rower samochodem

https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-san-marco-shortfit-dynamic-open-pd39715/

Teraz takie

https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-san-marco-shortfit-2-0-dynamic-open-pd34156/

Odnośnik do komentarza

Mimic jednak robi różnicę.  Chodzi o amortyzację i komfort. Mam  dwa phenom Comp (swoje i żony)  - leżą w szafie od 3 lat. Są wygodne ale na długie trasy, tury 10dniowe  (1000km) kompletnie nie nadają się. Po kilku dniach jazdy po prostu  boli tyłek. Na zwykłe jednodniowe jazdy bardzo dobre  jest San Marco Shortfit 2.0  Dynamic , ewentualnie w wersji Comfort (nieco miększe). Super jakość (wykonanie, materiały, sprężystość) to  fizik Tempo Argo kium. Niestety nie podchodzi mi kształt - za krótkie, mała możliwość zmiany pozycji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...