newjunior
Użytkownicy-
Postów
55 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia newjunior
Forumowicz (2/4)
-
gravel do 5500zł (który z tych 5 wybrać) ?
newjunior odpowiedział(a) na ufesa994 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Myślę sobie że jak masz blisko do do salonu rowerowego typu centrum rowerowe czy fabryka rowerów to najlepiej podjechać i się przejechać. To daje dopiero organoleptyczne odczucia 😁 -
Ok. Fakt wolałbym napęd 2x10 czy inny dwutarczowy z przodu. Jednak gdybym w napędzie 1x 11 w zależności czy jazda w górach czy plaskopolska zmieniał wielkość tarczy to byłoby znośnie?
-
W specialized diverga długość rury sterowej to 116?
-
Dzięki panowie. Tutaj szajbajk 182 cm wzrostu jechał na Romet nyk w rozmiarze M długi dystans i dziękował za mniejszy rozmiar. Także wychodzi na to że soot 80 napęd grx 2x10 i Kross esker z napędem 1x11 Shimano pozostaje tylko wybrać. Kupić soot i 600 zł na koła zostanie 😁https://www.facebook.com/share/v/1JZPPNyaNV/
-
Greg29 proszę się wypowiedź na temat rozmiaru 😉
-
Dzieki Jackowi przyjrzałem się wymiarom ram, Kellys soot i Romet nyk to wychodzi że to ta sama rama. Pytanie Romet to rozmiar 56 L i jest od 180 cm w górę. Soot dla mnie to sugerują rozmiar 54 M, czyli ten Nyk za duży jest dla mnie? Co myślicie? Moje rowery to ramy M i 54
-
A Romet nyk co o nim możecie napisać? Dostępny tylko rozmiar L który jest odpowiedni od 180 do 188 wzrostu. Ja mam 180 cm wzrostu. Fajna ma wagę sztyca rama kierownica to karbon https://romet-polska.erli.pl/produkt/28560360-a-56-l-rower-romet-nyk-brazowo-bezowy,308561823?xid=71hxMhIkGKdWCRX5O2tVO7ow1Fp91k1DND8zHJoPttMLwO9W6qEkmKtL1XJMg6m2F4iKdC_49Vav0PVmCYuEO69qLkk3QrzID7TAzAuOv852&xidv=3&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22483292286&gclid=CjwKCAiAncvMBhBEEiwA9GU_fl0VE_-u2VdsRKgm4PIKj21s7tWJ9VK19HWLGBNQc4GY4HYAYgY_3xoCC84QAvD_BwE&gad_source=1&gad_campaignid=22483292286&gclid=CjwKCAiAncvMBhBEEiwA9GU_fl0VE_-u2VdsRKgm4PIKj21s7tWJ9VK19HWLGBNQc4GY4HYAYgY_3xoCC84QAvD_BwE
-
Dzięki za odzew. Merida silex i jej sztyca w ogóle mi nie przeszkadza, dalej mam alu i w orginalne. A Radek to jakiś nadczłowiek 🙃. Ja uważam że baranek i zmiana pozycji rąk pomagają przetrwać długie dystanse, widzę że jest lemondka może ona jest niezbędna w kryzysie 😁. Spec diverge fajna propozycja mimo dobrej ceny, ja się bije z myślami po co tyle wydawać. A cannodale topstone carbon z kingpin nie stracił sztywności przez system kingpin?
-
Witam. Niestety, dopadło mnie myślę o kolejnym rowerze. Mam dwie szosy karbonowe i gravel Merida silex 200 pierwszej generacji gdzie jest napęd Sora i z moich modyfikacji korba Grx i koła dr Swiss 540 i piasty 370. Silex bardzo wygodny rower Myślę teraz o kolejnym gravelu. W całym tym gravelowaniu to rower nie ma lekkiego życia bo torby na ramię, bo się przewrócisz i rower poturbowany. Szukam roweru na ramię karbonowej. Napęd raczej Shimano grx. Myślałem nad esker 7.0 napęd 1x11 cena 6100 bądź Kellys soot 80 na grx 2 X10 cena 5500 zł . Droższe opcje Giant revolt 2 napęd 2x12 cena 8000 zł, kolejno Bianchi Arcadex Comp GRX za 8800 i GT GRADE CARBON PRO napęd 1x11 za 7600 i jeszcze cannodale topstone 4 carbon napęd grx 2 X10. Proszę napiszcie coś więcej o tych budżetowych opcjach Kellys soot czy ma dobre opinie i Kross esker 7. Kupując budżetowy rower będę mógł pozwolić sobie na wymianę kół na jakieś chińskie karbonowe koła. Czy lepiej kupić coś z ekstra ramą. A może są jakieś fajne Gravele na aluminiowej ramię, komfortowe i dynamiczne. Mile widziane opinie.
-
Pierwsza szosa endurance dla kobiety
newjunior odpowiedział(a) na Hanka temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Orbea o której pisałaś na wstępie pomieści opony do 35 mm raczej bez bieżnika. Giant chyba 38 mm. Zgadzam się że fajnie by było mieć korbę gravelowa 46 30. Giant którego podlinkowalem ma kasetę 11 36 czyli w górach raczej dasz radę, a orbea 11 34. Giant lepiej tutaj wypada. Jakbyś chciała w przyszłości zmienić korbę na grx 46 30 to koszt około 500 zł plus robocizna. To moje głośne myślenie ? -
Pierwsza szosa endurance dla kobiety
newjunior odpowiedział(a) na Hanka temat w Jaki rower kupić do X złotych?
https://agasport.com.pl/rower-giant-liv-avail-ar-1-ai-blue-2024-id-3769 -
Duże zmiany w kołach a osiągi
newjunior odpowiedział(a) na AmatorSzosy temat w Części i akcesoria rowerowe
@jajacek która z opon tubeless lepiej wskakuje na obręcz Continental czy vittoria . Kupiłbym jedna oponę tubeless na tył tcr i sprawdził , na razie myślę o Continental 5000 s tr 25 mm waga 250, jeżdżę na detkach -
Dzięki za odzew. Opony to Giant gavia. Dętka o której pisałem że jest "light" to offbondage ultralight 39 g z aluminiowym zaworkiem. Do tej dętki nie mam zastrzeżeń kilkukrotnie napełniana była do 8 bar, siłą rzeczy musiała gdzieś puścić. Opona z dętka Continental race w końcu wskoczyła. Jednak dalej nie widzę rozwiązania jak zainstalować dętki TPU do moich kół kiedy to można napełniać takie dętki maksymalnie 5 bar.
-
Witam. Mam rower szosowy koła karbonowe obręcz hookless i jeżdżę na detkach, nie wydaje mi się żebym potrzebował jeździć na mleku. Problem jest taki że chciałem zmienić dętki na jakieś light, no i nie wychodzi. Dętkę light rozwaliło. Wiem że dętki light to tak góra 5 bar. Wracam więc do dętki Continental race waga około 100 g. Jednak opona przy dobiciu powietrza do nawet 8 bar nie chce wskoczyć równo, a tak się nie da jeździć bo jest bicie koła. Czy ktoś ma jakieś sposoby w takim przypadku? Proszę o rady
-
Rower crossowy do ~3/3.5 tysiąca złotych
newjunior odpowiedział(a) na Prawie temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Uważam że jajacek ma rację i rower z Decathlonu to świetna propozycja, stosunek ceny do jakości, gwarancja. I łatwość ewentualnej sprzedaży roweru w przyszłości
