Skocz do zawartości

Jednodniowe wyprawy - gravel, ht, full ???


Rekomendowane odpowiedzi

Piękne fotki. O ile mi wiadomo nie ma tam żadnych przygotowanych tras. Ale da się się z dzieckiem pojeździć. Brałem tam ze sobą młodego do Szczawnicy kilka razy. Jest tam sporo atrakcji dla dzieci w samej Szczawnicy i okolicach. Do Popradu na baseny jest chyba 70 km, do Białki Tatrzańskiej też blisko.

Ja tam jeździłem tylko na szosie. Przełęcz Knurowska, Przehyba, fajna pętla przez Kacwin na słowacką stronę do Frankowej i powrót przez Osturnię i Łapszankę. W drugą stronę Przełęcz pod Tokarnią i duża pętla przez Stara Lubovlę i powrót przez Magurske Sedlo o Łysą nad Dunajcem. W tę samą stronę pętla przez Sedlo Vabec i powrót przez Starą Piwniczną. Tam jest bardzo dużo możliwości. 

Teraz się w końcu wziąłem za siebie. Ja zgubię jeszcze 6-8 kg to mogę powrócić w tamte strony, może na własnym silniku bez potrzeby pożyczania elektryka. W weekend dwa dni na MTB. Dziś 70 na szosie. Może na lato zdążę 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Cajtek78 napisał(a):

Tylko trochę podbiłem HDR w Snapseed, a zdjęcia robione Samsung Galaxy S22 Ultraemoji6.png


 

O widzisz bo zdjątka dla oczu ładne. Większość aparatów np. podbija zieleń bo to takie ładne i ludzie lubią. Nie wiedziałem czy to z lustrzanki czy dobrego telefonu a do tego zdjęcie przepuszczone przez internety potrafi się mocno różnić od oryginału (przeważnie jest mocno wykastrowane i przerysowane). Tu widać, że ładne ale po bliższym przyjrzeniu widać jakaś dużą ingerencję. Patrząc na niebo właśnie nie widziałem przepaleń i spodziewałem się fizycznych filtrów szarych, polaryzacyjnych i takie tam zabawki fotografów oraz ewentualnie dodatkowej obróbki programowej ale trochę dziwne odcięcie, przejście pomiędzy niebem a ziemią wydało mi się podejrzane, dlatego pytam. Samsungi a u ciebie to już flagowiec, robią dobre i ładne zdjęcia jak na telefon. Resztę zrobiło użycie przeróbki i degradacja przy odchudzeniu rozmiaru.

Miałem mieć  A52S (dobre fotki, dobra stabilizacja filmów) ale musiałem zwrócić i zachciało mi się zmiany na Chinola. Jeżeli w apce aparatu nie przedobrzą z upiększaczami i AI to bywa nieźle. W moim telefonie (niższa półka) matryca niby dobra ale soft aparatu paskudzi wszystko. Raz przypadkowo miałem jeszcze włączone jakieś ich AI i fajnie bo pod wieczór zrobiło mi jasne zdjęcia ale waliło sztucznością jak diabli. W normalnych trybach sztywne filtry wyostrzenia obrazu za mocne. Kolory okrutnie przekłamane, że nawet ja to widzę. Zmarnowany potencjał matrycy. Chciałem zrobić zdjęcie podświetlenia licznika ale to dwa światy. Podobnie gdy chciałem uzyskać choć przybliżony obraz zasięgu i rozkładu światła z mojej lampki. Nawet ręczne ustawienia nie pozwoliły się choć zbliżyć do tego co widzę w rzeczywistości.

Snapseed mam na telefonie ale praktycznie nawet się nią jeszcze nie pobawiłem.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że masz dobre oko, oraz sporą wiedzę w temacie fotografii.
Ja się nie znam za bardzo, ale ponoć niezłe kadry łapie...
Też nienawidzę "ulepszonych" przez AI telefonu zdjęć, szczególnie zdjęcia portretowe/selfie wychodzą wręcz komicznie
Mam też lustrzankę, ale w góry na rowerze nie chce mi się jej zabierać.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem się do Wawy aby przymierzyć te Cuby. W jednym sklepie był ten Reaction Race, ale tylko w rozmiarze 21 (pomarańczowy). Wydawał mi się wygodny, choć czułem się troszkę wyciągnięty. Przymierzyłem też Reaction Pro (rama ta sama co w Race) rozmiar 19 (niebieski), niby ok, choć sprzedawca powiedział że się trochę garbię. Tak to wygląda:

race21.thumb.jpg.50db3a036d175af8c820cab740c345ac.jpg

pro19.thumb.jpg.07f7342a3ebb6b9f0682794c552011b1.jpg

Jeżeli bym się zdecydował (w necie są 19 i 21), to brać rozmiar większy czy mniejszy ??? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...