Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, sweetdream71 napisał(a):

A jaka dokładnie Reba będzie pasować do Chisela?

Mi sprzedawca doradził chyba taką jak napisałeś:

z tym że:

dodają Token ZUMBI

https://allegro.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-reba-rl-sa-29-100-51-oneloc-13671312854

Przy kupnie Reby dopłaciłem za przegląd zerowy amortyzatora.

Podobno nowe amory potrafią być nie dostatecznie nasmarowane w fabryce, a nawet mogą mieć w sobie opiłki metalu.

Tutaj taka dygresja:

Po roku dwóch jak coś się zacznie dziać, to powiedzą że to wina użytkownika 😄

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, sweetdream71 napisał(a):

A jaka dokładnie Reba będzie pasować do Chisela?

Czy taka specyfikacja będzie ok:

Skok: 100 mm

Offset: 51 mm
Oś: 15x110 mm (boost)
Średnica rury sterowej: 1,1/8'' - 1,1/2'' (tapered)
Rura przycięta do długości 16,3 cm
?

Każda Reba z Boost i 100 mm skoku i rurą tapered.
Ta co napisałeś będzie dobra pod warunkiem, że rura sterowa nie jest za bardzo przycięta. 16,3 to jest albo od ramy S albo M jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ta co napisałeś będzie dobra pod warunkiem, że rura sterowa nie jest za bardzo przycięta. 16,3 to jest albo od ramy S albo M jeśli się nie mylę.

Tak informacyjnie

Nie wiem na ile mi przycięli Rebe w serwisie, ale amor z demontażu Judy Gold ma rure sterową o długości 155mm (Chisel COMP rozmiar M).

 

21 godzin temu, jajacek napisał(a):

Tarcze to standardowo 180/160. Można 203 na przód założyć jakby była potrzeba. Na tył więcej niż 160 to nie wiadomo czy rama wytrzyma. W klocki w SRAM nie wnikałem Tarcze SRAM wydawały się ok aczkolwiek takie trochę wychudzone były.

Dzięki za info, mam punkt odniesienia do poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, dfq napisał(a):

tiaaa, tylko najpopularniejszy dla facetów rozmiar L już wyprzedany.

proszę jest i L, nawet ładniejszy kolor, ale cena już trochę wyższa. Choć i tak 1500 zł taniej niż w Polsce.

Model Chisel Comp. 

 

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-comp-29-nx-2022-rower-mtb/138267701/p?queryID=980d91d42b3ae003bf0e24ff25ef04cb&buscador_search

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Grzegorz88 napisał(a):

proszę jest i L, nawet ładniejszy kolor, ale cena już trochę wyższa. Choć i tak 1500 zł taniej niż w Polsce.

Model Chisel Comp. 

 

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-comp-29-nx-2022-rower-mtb/138267701/p?queryID=980d91d42b3ae003bf0e24ff25ef04cb&buscador_search

Zajebisty. Jak mi się znudzi moja stalówka to nabędę takowego. Panowie, nie od dawna wiadomo, że Spec ma przewartościowane towary. A jednak ... spec, to spec. Taki afrodyzjak, że nawet majtki od speca chciałbyś nosić. Nie łodźmy się, marka, solidność, myślę o ramie, estetyce, kosztuje.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ram napisał(a):

Nie łodźmy się, marka, solidność, myślę o ramie, estetyce, kosztuje.

Kupiłem dokładnie ten model Chisel Comp z linku (srebrny). Rower przysłali do mnie w fabrycznym kartonie do złożenia.

Na dzień dobry defekt lakieru o wielkości ok. 1 cm w widocznym miejscu... Lakier się dosłownie łuszczył. Wyglądało jakby rama nie była dobrze przygotowana do malowania.

Sklep bez problemu wymienił na drugi taki sam, jednak nie spodziewałem się takiej akcji.

Produkcja mojego Chisela jak dobrze pamiętam Wietnam, nie ma co się dziwić, produkcja gdzie taniej. Np. Fiat produkował swoje Doblo w Turcji.

 

Mimo wszystko kupiłbym go drugi raz. Uwiódł mnie marketing  Specialized i Chisel reklamowany jako jedna z najlżejszych ram aluminiowych na rynku.

Jak zobaczyłem to srebrne malowanie, z niewidocznym z daleka napisem Specialized, jeszcze weszło mi 10 rat RRSO 0%, musiałem go kupić :)

 

image.thumb.jpeg.cd719279e36a3603419c95b9622f5eb8.jpegimage.thumb.jpeg.9fae094623655eee65a0bfa2e9021296.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Grzegorz88 napisał(a):

Kupiłem dokładnie ten model Chisel Comp z linku (srebrny). Rower przysłali do mnie w fabrycznym kartonie do złożenia.

Na dzień dobry defekt lakieru o wielkości ok. 1 cm w widocznym miejscu... Lakier się dosłownie łuszczył. Wyglądało jakby rama nie była dobrze przygotowana do malowania.

Sklep bez problemu wymienił na drugi taki sam, jednak nie spodziewałem się takiej akcji.

Produkcja mojego Chisela jak dobrze pamiętam Wietnam, nie ma co się dziwić, produkcja gdzie taniej. Np. Fiat produkował swoje Doblo w Turcji.

 

Mimo wszystko kupiłbym go drugi raz. Uwiódł mnie marketing  Specialized i Chisel reklamowany jako jedna z najlżejszych ram aluminiowych na rynku.

Jak zobaczyłem to srebrne malowanie, z niewidocznym z daleka napisem Specialized, jeszcze weszło mi 10 rat RRSO 0%, musiałem go kupić 🙂

 

image.thumb.jpeg.cd719279e36a3603419c95b9622f5eb8.jpegimage.thumb.jpeg.9fae094623655eee65a0bfa2e9021296.jpeg

 

Jednym słowem, zlitowałeś się i kupiłeś 🙂 Odnośnie tego paskudnego złuszczenia, to sądzę, że czekali na leminga, który machnie ręką i odpuści.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ram napisał(a):

Jednym słowem, zlitowałeś się i kupiłeś 🙂 Odnośnie tego paskudnego złuszczenia, to sądzę, że czekali na leminga, który machnie ręką i odpuści.

Od dwóch lat obserwowałem Chisele, dopiero ten srebrny kolor mnie przekonał, no i raty.

To złuszczenie wyszło dopiero po otwarciu kartonu. Tak wyjechał z fabryki i nikt później go nie otwierał, aż trafił do mnie.

Do mnie karton dojechał kurierem, następnie odstawiłem go do lokalnego serwisu Speca w celu złożenia (nie chciałem stracić gwarancji na ramę)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...