Skocz do zawartości

Radon Jealous AL 9.0 - pomoc w doborze rozmiaru ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Co do manetki od Foxa u mnie trzeba było kupić dwa elementy. Manetkę którą podlinkowałeś i moduł od tłumika.  Czyli tak jak podlinkowałeś.

Mobilność kręgosłupa mam na myśli że albo nie możesz się wystarczająco pochylić na szosie czyli jesteś usztywniony i masz słabą mobilność albo byłeś źle sfitowany.

Radony widziałem może ze dwa na oczy. Z podawanej wagi ram wynika że przeszły chyba potrójny hydroforming i cieniowanie. Nie wszyscy mają dobry proces wygładzania spawów. Cube oceniam poniżej Radona ale tylko na podstawie wagi. Jeśli chodzi o a lu to takie totalnie przeciętne, ciężkie ramy.
 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ja wziąłem całkowicie inny rower. Kupiłem Marin Team Marin 2, ten niebieski z 2024 roku. Udało mi się go kupić w niezłej cenie. Ofertowalem mailowo do różnych sklepów ze strony Marina.

Wziąłem rozmiar XL bo mam opinie takiego Pana co jeździł na L przy wzroście 180cm i stwierdził, że L będzie za krótki dla mnie. W rowerze jest regulowana sztyca (myk myk) i mam ją wsunięta praktycznie do samego końca, ale rozmiar jest w porządku.

Dokupiłem pedały SPD oraz buty. Troszkę zwiększy mi się odległość między osią supportu, a siodełkiem przez te buty i pedały, więc będę mógł coś wysunąć sztycę rury podsiodlowej.

Według strony producenta jest od wzrostu 183 cm. Ale samym wzrostem bym się nie sugerował. Ktoś z krótkim przekrokiem mógłby mieć problem z tym myk mykiem.

Jeżeli chodzi o geometrię to ja zrobiłem tak, że przymierzałem się w lokalnym sklepie do roweru o zbliżonej geometrii, a później porównywałem geometrię rowerów na stronie https://bike-stats.de/.

I bliżej byłoby mi do roweru w rozmiarze XL.  Myślałem jeszcze o Specialized Chisel Comp, ale jednak ten Marin bardziej mi się podobał.

Jeżeli chodzi o malowanie Marina, to może i coś jest z tą jakością. Ale to zauważyłem w jednym miejscu, jakby takie grudki. Tak to tyle z takich uwag.

Odnośnik do komentarza

Generalnie rama XL, czyli zwykle 21 cali, jest od ok. 188 wzrostu. Chyba że producent ma niestandardową rozmiarówkę albo ktoś ma bardzo niestandardowe proporcje. Cytowanie rozmiarówki Marina w konktekście rozmiarówki Radona nie ma żadnego sensu :)

To jest dobra tabelka wielkości sugerowanych ale trzeba sobie przeliczyć na system metryczny.

image.png.aafa3401f57005956a91d993a112a08e.png

Odnośnik do komentarza

Jajacek masz rację. Nie ma co się tak tym sugerować, tak na sztywno, bo mi leży tak, a drugiej osobie już niekoniecznie.

Bardziej chciałem podpowiedzieć, że jeżeli nie masz możliwości wsiąść na rower, to można zawsze porównać dwa rowery na stronce. Ten ze sklepu internetowego i ze sklepu lokalnego (najlepiej to parę rowerów, najlepiej o różnej geometrii i rozmiarach). Zawsze to jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, jajacek napisał(a):

Generalnie rama XL, czyli zwykle 21 cali, jest od ok. 188 wzrostu. Chyba że producent ma niestandardową rozmiarówkę albo ktoś ma bardzo niestandardowe proporcje. Cytowanie rozmiarówki Marina w konktekście rozmiarówki Radona nie ma żadnego sensu 🙂

To jest dobra tabelka wielkości sugerowanych ale trzeba sobie przeliczyć na system metryczny.

image.png.aafa3401f57005956a91d993a112a08e.png

Wg Ciebie geometrię radon JEALOUS AL 8.0 do którego cube można porównać? Mam w mieście sklep gdzie sprzedają cube, mógłbym się ewentualnie przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...