Skocz do zawartości

Rower trekkingowy taki za 5,8 czy 10tys?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam roweru do jazdy po ścieżkach, lesie, górach ale takiego co nie będzie masakrą na asfalcie (w końcu w niektóre miejsca trzeba dojechać np. 20km) ?

Interesuje mnie wygoda, a także żebym mógł 10kg sprzętu na niego zabrać i siebie (85kg 185cm)

Gdzieś wyczytałem, że odpowiedni rodzaj to MTB XC, gdzieś jeszcze, że musi mieć to i tamto. Nie znam się na obecnym osprzęcie więc proszę o poradę Was profesjonalistów.

Z wyczytanych typów mam na razie: Marin 1, Rockrider XC 120, Specialized Chisel Expert, Rockrider Race 740 NX/GX ale się tym nie sugerujcie.

Chciałbym sporo pojeździć i wykorzystywać ten rower dosyć intensywnie. Wyścigi i zawody itd. na razie mnie nie interesują, ale kilkadziesiąt km po lesie czy górach co weekend owszem ?

Czy mogę kupić rower za 5tys (np. xc120) czy np warto dołożyć do 740 (8tys), a może jest jakiś za 9-10 tys który jest wybitny i nie ma się co zastanawiać bo będzie służył dobrze i długo? Nie chcę wydawać dużej kwoty żeby ją wydać, ale też nie chcę kupować sprzętu przy którym zaraz będę wymieniał to i tamto itd.

Jeśli był gdzieś podobny wątek - to sorki - prośba o podesłanie

Dziękuję za porady i pozdrawiam!
Igor

Odnośnik do komentarza

Z wymienionych przez Ciebie TYLKO Marin Team 1 ma geometrię na pół ścieżkach i xc. Pozostałe, Rockridery to typowe rowery crosscountry (XC). Decyzja należy do Ciebie. Gdzieś na forum jest filmik dot.prezentacji Team 1. Użyję jednoroczną kupisz za 4,8 tys. Nowy to wydatek 5,8 tyś. (Primal.pl Łódź.). Oczywiście e tej cenie kupisz Rockrider xc120 i koło się zamyka. Pytałeś o ścieżli + dojazdy.  MT1. Miałem, polecam, fajny sprzęt za nieduże pieniądze. Nie myśl nawet o używce MT2.

Odnośnik do komentarza

Ja masz budżet na dobry rower to kup Cube Reaction C:62 Race w Niemczech za ok 1800 Euro i po temacie. Żaden rower MTB nie zbliża się do niego w stosunku jakość/cena.

Z drugiej strony spektrum Rockrider XC 120 jest dobrym wyborem i nie wymaga wymiany niczego.

Marin Team 1 ma bardzo dobrą ale bardzo łatwo rysującą się ramę, najtańszy amortyzator powietrzny bez rewelacji i wymaga wymiany spowalniaczy i tarcz na hamulce. Więc dolicz 1000 do ceny. Bardzo słaby stosunek jakości do ceny wychodzi.

Spec Chisel świetna, bardzo lekka rama (miałem), taki sam słabawy amor jak w Marinie, napęd trochę poniżej poziomu Deore, słabawe hamulce ale hamujące.

Odnośnik do komentarza

Ja też polecam  Cube Reaction C:62 Race. Kupiłem w tym roku i jestem nim niesamowicie pozytywnie zaskoczony. A kupowałem go trochę w ciemno.

Przekulane już ponad 1200 km po różnistym terenie i zero problemów. Zaliczył już dwie gleby i kilka patyków w napędzie/szprychach, dwa razy zalepiony błotem aż koła nie mogły się kręcić i wciąż sprawny, zero problemów. Kawał twardziela.

Pozycja bardziej rekreacyjna niż w typowych ścigantach XC, dzięki czemu bardzo dobrze mi się nim jeździ na dłuższe wypady. Zamiast niego miał być gravel, ale finalnie padło na MTB. 

Do tego fantastycznie podjeżdża pod strome wyrypy (u mnie górka 20° z samymi korzeniami wciąga nosem), świetne hamulce, bardzo dobrze i niezawodnie działający napęd. Do tego ma fantastycznie lekkie aluminiowe koła na piastach Fade, które wagą ocierają się o koła karbonowe.

Za 1800 Euro nic lepszego nie widziałem w ofertach.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ram napisał(a):

Z wymienionych przez Ciebie TYLKO Marin Team 1 ma geometrię na pół ścieżkach i xc. Pozostałe, Rockridery to typowe rowery crosscountry (XC). Decyzja należy do Ciebie. Gdzieś na forum jest filmik dot.prezentacji Team 1. Użyję jednoroczną kupisz za 4,8 tys. Nowy to wydatek 5,8 tyś. (Primal.pl Łódź.). Oczywiście e tej cenie kupisz Rockrider xc120 i koło się zamyka. Pytałeś o ścieżli + dojazdy.  MT1. Miałem, polecam, fajny sprzęt za nieduże pieniądze. Nie myśl nawet o używce MT2.

Nie przykładał bym aż takiej wagi do 2 stopni różnicy, by aż uznawać ze to kategoryzuje rower co do zastosowania. Większość ludzi i tak jezdzi ze źle ustawionym amorem który nurkuje przy byle kamyku i figa z tych 2 stopni.

Fajnie, z trochę innej perspektywy opisał to mój kolega :

https://knurswiny.pl/blog/bozek-progresjan/

@lenskiigor kryteria które przedstawiłeś są bardzo rozstrzelone sugerował bym pojeździć po sklepach i pooglądać by ustalić jakie masz tak na prawdę wymagania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stałem przed podobnym dylematem, po tym jak przekopałem większość forum rowerowych zdecydowałem się na C:62 Race.Szukałem w kraju- jeśli jest dostępny to cena ok 12tys (w zaokrągleniu) za model 2022.Zacząłem szukać w DE i tutaj cena wynosi 1900e a model 2022 jest praktycznie wyprzedany.Udało mi się znaleźć jedną sztukę w Fahrrad-xxl Ludwigshafen- znajomy tam dzisiaj podjechał odebrał rower i jeszcze w gratisie otrzymał pedała acid flat c1-ib ? .Jutro będę go miał namacalnie w Polsce i liczę na to iż w weekend będą pierwsze jazdy ? @jajacek dzięki za wątki o C:62 R bo sam nie brałem go pod uwagę, skupiałem się bardziej na Treku,Kellys i RR 740 race.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio Raoul Luescher który jest dla mnie autorytetem od karbonu wydał opinię że nowe ramy Cube są bardzo dobrej jakości. On ma narzędzia diagnostyczne bezinwazyjne do testowania ram.

Co prawda dotyczyło modelu szosowego Cube Attain GTC ale powiedział: "it's probably one of the best put together frames I've seen for quite a while".

Odnośnik do komentarza

Oo, a tu szary staniał z 1900 na 1800. To tylko 450 PLN drożej, niż ten zielony. Zaczyna być ciekawie. W tym sklepie wysyłka tylko 50 Euro

https://www.bike-discount.de/de/cube-reaction-c-62-race-flashgrey-n-red

Jak ktoś by był zainteresowany - trzeba polować, pisać do sklepu i być czujnym. Te rowery przychodzą do nich znienacka, i jak jest dobra cena (1700 za zielonego), to po kilkudziesięciu minutach ich nie ma. Ten szary jest droższy, jak był za 1900, to wisiał. Teraz cena poszła w dół. Jakby zeszli do 1750, to pewnie znów będzie jeszcze większe zainteresowanie



Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...