Skocz do zawartości

Bardzo lekkie rowery dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

@krix Dzięki wielkie, Twoja opinia była bardzo pomocna przy zakupie rowerka. Ostatecznie poszedłem w pewniaka i wybrałem Wooma 3 w kolorze czerwonym. Sprzedawca namawiał mnie do kupna wersji z automagic, ale miałem wobec tego obawy. Twoje spostrzeżenia tylko mnie upewniły w wyborze podstawowej wersji.

Jakoś wykonania rowerów Woom robi naprawdę wrażenie.

Młody zachwycony, ale chyba popełniłem błąd bo odkręciłem mu na chwilkę pedały żeby potrenował równowagę i teraz tylko korzysta z niego jak z rowerka biegowego... no ale staramy się jakoś ćwiczyć jazdę z pedałami.

Korzystałeś z kijka podczas nauki jazdy? Zastanawiam się na ile pomaga a na ile utrudnia naukę.

Odnośnik do komentarza

Bez kijka.
Sekwencja była taka:
1. Ciężki biegowy PUKY, kiepska jazda córki (ale miała też chyba 2,5 wtedy)
2. Przejście na Cruzee i córka podrosła - ok. 3,5 lat - więc to też różnica - załapała biegowy nienajgorzej
3. Córka ma ok 4,2 lata, wiosna, nowy sezon, swobodnie jeździ na biegowym, czyli trzyma równowagę (gdy się rozpędzi, jedzie bez podpierania nogami)
4. Wchodzimy z Woom 3. Córka nie chce nowego, tylko biegowy. Rozczarowanie. Biegowy coraz pewniej. Raz na tydzień - dwa podpowiadamy, że może nowy z pedałami
5. Próbuje na woomie, bez kijka, nie umie ruszyć ani pedałować, ale wie, jak trzymać równowagę
6. Wczesnym latem zaskakuje pedałowanie, potem hamowanie :)
7. 15 sierpnia jedziemy na pierwszą wycieczkę po lesie! Córka, jak są wyboje, staje i nie umie ruszyć, wtedy ją pcham, jak już ruszy to jedzie
8. Rok 2023 - jeździ bez problemu

Co do Automagic - ja się podpaliłem, ale poza kintrowersyjną zmianą biegów łańcuch był bardzo napięty. Moim zdaniem za bardzo. To konsekwencja większej zębatki z przodu - 12 zamiast 10. Jakby dali o 2 ogniwa dłuższy, to pewnie by nie dalo się naciągnąć cofaniem koła tylniego. Tak jakby im rama nie do końca pasowała do tej technologii. Ale to moje wrażenie i drobiazg. Gdyby córka chciała nowy, to bym jej zostawił Automagica. Ale właśnie, jeżdżąc z prędkościomierzem zaobserwowalem, że na lekkim wzniosie jedzie już 11 - 12 km na h i wrzuciłby się jej ten 2 bieg - miała by trudniej. No i rowerek wyraźnie cięży - piasta Sturm Atterney (?) waży swoje



Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co myśleć o kijku. Jak umie jeździć na biegowym, to juz mózg zna rownowagę. U nas pierwsze mikrojazdy to było popchnięcie i córka jakoś, na ile pamiętam, już wiedziała, jak się nie wywrócić. Możliwe, że trzymałem jej kierownicę. Aha, czekaj. Na początku zdaje się chciała, żebym ją ciągle trzymał. To było przez 3-5 jazd? No kilka pierwszych. Potem ją po cichu już puszczałem, tylko asekurowałem. Mi sie wydaje, że czy to kijek czy trzymanie, to chodzi o to, żeby w miarę szybko doprowadzić do tego, żeby powtórzyla mechanizmy i odruchy z biegowego






Odnośnik do komentarza

Mam sąsiada, który ma Wooma z kijkiem ale widziałem że on idąc z córką po prostu prowadzi rowerek trzymając kijek i moim zdaniem to może być pokusa posiadania kijka I na pewno to nie prowadzi do samodzielnej jazdy, ale być może jego córka nie umie jeździć na biegowym i po prostu pominęli może jakiś etap adaptacji do dwóch kółek.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, damianKr napisał(a):

@krix Dzięki wielkie, Twoja opinia była bardzo pomocna przy zakupie rowerka. Ostatecznie poszedłem w pewniaka i wybrałem Wooma 3 w kolorze czerwonym. Sprzedawca namawiał mnie do kupna wersji z automagic, ale miałem wobec tego obawy. Twoje spostrzeżenia tylko mnie upewniły w wyborze podstawowej wersji.

Jakoś wykonania rowerów Woom robi naprawdę wrażenie.

Młody zachwycony, ale chyba popełniłem błąd bo odkręciłem mu na chwilkę pedały żeby potrenował równowagę i teraz tylko korzysta z niego jak z rowerka biegowego... no ale staramy się jakoś ćwiczyć jazdę z pedałami.

Korzystałeś z kijka podczas nauki jazdy? Zastanawiam się na ile pomaga a na ile utrudnia naukę.

Nic nie szkodzi, ogarnie hamowanie a potem gdy poczuje sie pewniej to pedałowanie. Hamowanie to duze wyzwanie, wpierw by ogarnąć gdzie te hamulce są, potem jak hamowac by się nie wywalać ? Nie mówię nawet o tym gdzie jest przód gdzie tył ?  Dziś z młodym (6 lat) przejechaliśmy całą pętlę Jagodna. Widzę ze o i ile sama jazda idzie mu niezle, to hamowanie jest polem do nauki.

 

Odnośnik do komentarza
Nic nie szkodzi, ogarnie hamowanie a potem gdy poczuje sie pewniej to pedałowanie. Hamowanie to duze wyzwanie, wpierw by ogarnąć gdzie te hamulce są, potem jak hamowac by się nie wywalać  Nie mówię nawet o tym gdzie jest przód gdzie tył   Dziś z młodym (6 lat) przejechaliśmy całą pętlę Jagodna. Widzę ze o i ile sama jazda idzie mu niezle, to hamowanie jest polem do nauki.
 
Dokładnie..
Jaki macie rowerek? W np. Woomie klamki mają różne kolory - tylni zielony. I córka wie, że teraz ma tego używać.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@krixWłaśnie duży i ciężki, z przerzutkami BTWIN Rower dla dzieci Btwin Riverside 900 20 cali aluminiowy 9,3 kg
1 299.00zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-313214

Jedyne co zrobiłem to wymiana mostka na 35mm. Możliwe że by szybciej jeździł na trochę lżejszym ale i ten mu przypasował. Jezdzi na nim cały czas. Na wyżej wspomnianej jagodnej nawet rockardeny objechał. Przy kole 20 cali te małe rockgardeny niemal odpowiednik olbrzymów ?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, damianKr napisał(a):

chyba popełniłem błąd bo odkręciłem mu na chwilkę pedały żeby potrenował równowagę i teraz tylko korzysta z niego jak z rowerka biegowego... no ale staramy się jakoś ćwiczyć jazdę z pedałami.

Korzystałeś z kijka podczas nauki jazdy? Zastanawiam się na ile pomaga a na ile utrudnia naukę.

10 godzin temu, krix napisał(a):

Próbuje na woomie, bez kijka, nie umie ruszyć ani pedałować, ale wie, jak trzymać równowagę

Moja córka tak samo jak kolegi Krixa zaczynała od rowerku biegowego i jak wprowadzaliśmy normalny, z pedałami to potrafiła utrzymywać równowagę i nie umiała pedałować i na początku też odpychała się nogami. Żeby nauczyć ją pedałować to przykręciłem boczne kółka, podstawiłem pod nie coś tam (klapki basenowe były najlepsze ?) tak żeby tylne koło było w powietrzu i kazałem pedałować. Po kilku lekcjach pedałowania zdjąłem kółka boczne i znowu chciała jeździć jak na biegowym - wtedy mówiłem "pedałuj" i stawiała nogi na pedały i pedałowała. Gorzej na początku było z zatrzymywaniem bo zapominała zdejmować nogi z pedałów, żeby się podeprzeć ale wtedy też podpowiadałem jej: "nogi" i się podpierała ? . Moim zdaniem kijki utrudniają naukę jeżdżenia na rowerze bo dziecko raz, że nie ma odruchu utrzymywania równowagi a jeśli nawet już załapie i jedzie to jak zobaczy, że go się nie trzyma to od razu się przewraca

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Greg29 napisał(a):

Moim zdaniem kijki utrudniają naukę jeżdżenia na rowerze bo dziecko raz, że nie ma odruchu utrzymywania równowagi a jeśli nawet już załapie i jedzie to jak zobaczy, że go się nie trzyma to od razu się przewraca

Nie ma rady niestety dla tatusiów. Musicie pobiegać jednak. Dopóki was kątem oka widzi, że trzymacie kijek to nauka przebiega wg schematu Grega. Jeśli biegniecie za nią , sami to wyczujecie, puszczacie kijek w odpowiednim momencie i jedzie sama dopóty nie zorientuje się, że jedzie bez trzymanki i zazwyczaj jest .... wrzask, że jedzie sama. To są najpiękniejsze chwile dla tatusiów. Sam pamiętam czas, kiedy mnie tato uczył jazdy w parku.

Odnośnik do komentarza
[mention=11126]krix[/mention]Właśnie duży i ciężki, z przerzutkami BTWIN Rower dla dzieci Btwin Riverside 900 20 cali aluminiowy 9,3 kg
1 299.00zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-313214
Jedyne co zrobiłem to wymiana mostka na 35mm. Możliwe że by szybciej jeździł na trochę lżejszym ale i ten mu przypasował. Jezdzi na nim cały czas. Na wyżej wspomnianej jagodnej nawet rockardeny objechał. Przy kole 20 cali te małe rockgardeny niemal odpowiednik olbrzymów
Aa, koła 20' to juz inna kategoria...Woom 3 to koła 16'




Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...