Skocz do zawartości

Explore 540 vs XC 100 vs KATO PRO 29


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak chcecie reach zmniejszyć do pozycji trekingowej. Flexem i spawarką? Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Jeśli ma być rower trekingowy to trzeba kupić rower trekingowy ew. udawane mtb z geo trekingową (kąt główki 70°+, reach -400mm dla 20" itd.). Przesuwając tak drastyenie kierownicę traci się docisk przedniego koła.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tak mostka nigdy nie zamontował. Ale jak komuś tak pasuje to jego sprawa. Dla mnie wystarczająco rekreacyjna jest pozycja kiedy mam kieronice na wysokości siodełka. W rzeczywistości mam obecnie krótki mostek 60 mm z lekkim wzniosem do góry z kierownicą na wysokości 100 mm od ziemi i siodełkiem na wysokości 102. Więc mam -2. 

Natomiast mój kolega sakwiarz z Cube Attention zrobił trekkinga

244435330_4393445497357471_4894138947784

Odnośnik do komentarza

Gdyby produkowali fulle trekkingowe, to np. ja, nie przerabiałbym mtb na trekking. Wstawiając wysoki mostek do fulla uzyskałem, w prawdzie dziwny, ale dosyć uniwersalny rower turystyczny. Zależało mi na komforcie i rowerze też w teren. Skoro nie ścigam się i nie biję rekordów czasowych... Przecież łatwiej wstawić mostek do fulla (operacja odwracalna) niż montować dampera do typowego trekkingu. A amortyzator chcę mieć, z racji wygody i wieku. Nie każdy ma miejsce w domu na kilka typów rowerów. Sądzę, że dla amatorskiego użytkowania, kombinacje mostkami czy szerokością kierownicy w celu uzyskania roweru jaki się chce, są dobrym kierunkiem. Koszt mały, przeróbka bezpieczna i odwracalna, itp. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2022 o 19:30, mike21 napisał(a):

Nie wiem jak chcecie reach zmniejszyć do pozycji trekingowej. Flexem i spawarką? Pewnych rzeczy się nie przeskoczy

@mike21 He, he ... ? Wszystko da się zrobić. Zobacz jaki banan na gębie u gostka. Większego reachu nie znajdziesz wśród stalowych rowerów. Tu: stalowy el roy przerobiony na fulla. Oczywiście Marin. Jedyny stalowy full. ? Kocham to zdjęcie. To też jest dobrym posumowaniem wątku: co ważniejsze: marka czy radość z jazdy.

full stalowy.jpg

Odnośnik do komentarza
@mike21 He, he ... Wszystko da się zrobić. Zobacz jaki banan na gębie u gostka. Większego reachu nie znajdziesz wśród stalowych rowerów. Tu: stalowy el roy przerobiony na fulla. Oczywiście Marin. Jedyny stalowy full. Kocham to zdjęcie. To też jest dobrym posumowaniem wątku: co ważniejsze: marka czy radość z jazdy.
140553538_fullstalowy.thumb.jpg.14cd261b459c198beb3576b200f48abb.jpg
tylko dlaczego nie ma pedałów?
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...