Skocz do zawartości

Lusterka rowerowe - czy warto używać?


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku roweru, który jest mieszczuchem, głowę mam ponad dachami aut -- lusterko traci sens. Co innego jak ktoś ma mocno pochyloną sylwetkę.

 

Moje ma taką możliwość regulacji że mogę wszystko widzieć jadąc "bez rąk" - czyli maksymalnie wyprostowanym jak i wtedy kiedy kładę się na kierownicy. 

Jak się na jakiś bicykl bez lustra przesiadam to trochę niepewnie się czuję...

Odnośnik do komentarza

Każdy, kto ma lusterko, doceni lusterko. A kto nie ma, ten powie, że jest zbędne, bo może się obrócić :P Przy szybkiej eksploracji miejskiej dżungli, w korku, w lusterku można obadać sytuację dużo szybciej i bezpieczniej, niż oglądając się. Podczas dalekich podróży widzi się, czy ktoś nie zostaje styłu bez oglądania się. A jak na kole siedzi nam dziewczyna, to można ukradkiem załapać się na ładne krajobrazy.

Odnośnik do komentarza

Każdy, kto ma lusterko, doceni lusterko. A kto nie ma, ten powie, że jest zbędne, bo może się obrócić :P Przy szybkiej eksploracji miejskiej dżungli, w korku, w lusterku można obadać sytuację dużo szybciej i bezpieczniej, niż oglądając się. Podczas dalekich podróży widzi się, czy ktoś nie zostaje styłu bez oglądania się. A jak na kole siedzi nam dziewczyna, to można ukradkiem załapać się na ładne krajobrazy.

AMEN

podpisuję się rękami i nogami. Wszystkie zalety w jednm poście :D

Odnośnik do komentarza

Każdy, kto ma lusterko, doceni lusterko. A kto nie ma, ten powie, że jest zbędne, bo może się obrócić :P [...]

 

Ja już z lusterkiem ćwiczyłem różne warianty: na lewo, prawo.... Może to wynika z zasady, którą jeszcze mi wpajał instruktor podczas nauki jazdy samochodem, że oczy ma się dookoła głowy, ale wolę poćwiczyć mięśnie karku niż potem być ofiarą martwego pola w lusterku. To trochę przypomina dyskusję na forach motoryzacyjnych odnośnie lusterek w aucie. Do tej pory lwia część instrukruktorów każe parkować na placyku korzystając tylko z lusterek. Czyli coś za co oblewa się w Skandynawii.

 

I może wynika to z faktu, że jak masz głowę na wysokości linii dachu suv-ów, to nie wiem jak długie by musiało być ramię lusterka abym widział coś więcej niż pedały w rowerze. :D

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że lusterko zastąpi wszystko. Tylko jak chcę szybko zmienić pas w zakorkowanym mieście, to czasami mam na to ułamki sekund. Patrzę na lusterko i wiem, czy mogę zjechać na lewo, czy nie, bo coś mni wtedy walnie. Patrząc lusterko nie tracę kontaktu z tym, co dzieje się z przodu. Jak przesiadłem się z roweru z lusterkiem na nowy, jeszcze bez lusterka, to prawie wjechałem w tył jakiegoś samochodu, bo zaczął hamować, gdy ja akurat miałem głowę w tył :P

Odnośnik do komentarza

Maćku o takiej konstrukcji w mieszczuchu i trekkingu się sprawdza:

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/lusterka-rowerowe/p,lusterko-cycle-star-80-czarne-903-busch-muller,40397.html

Ja mam w trekkingu, a ojciec w mieszczuchu i 1-2m za rowerem widzę cały pas jezdni, a nawet więcej. Teraz planuje zmienić na to z linka, bo moje ma słabe mocowanie. Reszta prawie identyko: długośc ramienia, wielkość lustra, i mocowanie/regulacja lustra.

Miałem takie z krótkim ramieniem i takie bez, i do pozycji którą masz na miejskim i trekkingu kicha. Występują problemy o których piszesz.

Zgodzę się z Tobą że lusterko wszystkiego  nie załatwi i obejrzeć się też trzeba, ale przy manerwach. W sytuacjach o których pisze wikrap lusterko wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.06.2015 o 23:44, iowa74 napisał:

1-2m za rowerem widzę cały pas jezdni, a nawet więcej. 

 

Rany! To ja w swoim widzę cały swój pas - prawy i 2/3 lewego, a przy delikatnym ruchem głową, czy kierą widzę całość... i to nie 1-2m tylko 40-50...może spróbuję zrobić foto tego co widzę czy coś chociaż nie wiem czy to wyjdzie. Lusterko mam takie http://www.ceneo.pl/20371350#crid=283624&pid=7269, na targu kupiłem już 3-cie po 10zł, ja mam w dwóch rowerach i tata ma. Obaj sobie je cenimy ponad wszystko. 

Jeśli w tych innych lustrach widać tak mało to już rozumiem skąd ta mowa o martwym polu, niebezpieczeństwie, dodatku do odwracania głowy etc.

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.06.2015 o 23:56, pawel3373 napisał:

Rany! To ja w swoim widzę cały swój pas - prawy i 2/3 lewego, a przy delikatnym ruchem głową, czy kierą widzę całość... i to nie 1-2m tylko 40-50...może spróbuję zrobić foto tego co widzę czy coś chociaż nie wiem czy to wyjdzie. Lusterko mam takie http://www.ceneo.pl/20371350#crid=283624&pid=7269, na targu kupiłem już 3-cie po 10zł, ja mam w dwóch rowerach i tata ma. Obaj sobie je cenimy ponad wszystko. 

Jeśli w tych innych lustrach widać tak mało to już rozumiem skąd ta mowa o martwym polu, niebezpieczeństwie, dodatku do odwracania głowy etc.

Ja tam nie mam martwego pola. A nie chciałem pisać że widzę wszystko ? bo by nie uwierzyli.

Odnośnik do komentarza

Fajne te propozycje lusterek, niezbyt długie ramiona, czyli wygodne. Muszę poszukać. Przyznam, że najbardziej odpowiadała by mi konstrukcja "spy", o który pytałem, ale mam spore obawy czy tam cokolwiek widać... Montaz byłby na koncówce rogu, więc może? Jakie sa wielkości tych waszych zwierciadeł? Oczywiście takie lustro to nie zamiast odwracania głowy ale jako wsparcie. Kiedy masz długasny, stromy podjazd i ruch autek, to warto kontrolowac stale sytuację za sobą. podobnie przy długich, stromych zjazdach, szczególnie gdy trzeba omijac dziury w asfalcie i jechac środkiem pasa lub osią czasami.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj nabyłem lusterko z Carefura:) Niecałe 4złote!:))) Generalnie poraźka, ale czego się spodziewać za tę cenę. Jednak daje ono pewne pojęcie o komforcie jazdy z lusterkiem. Nawet przyt tym rzadko się odwracałem, a podczas zjazdów super! Problem z lusterkiem polega na tym, ze jest na miękkim ramieniu i drga niemiłosiernie. Do tego nie można go ustawić na dłużej w jednej pozycji (nachylić), bo to pałąk chyba w całości z plastiku. Poeksperymentuję dzisiaj z owinięciem tego ramienia jakims drutem, może to usztywni i troche je uzdatni? Docelowo mam zamiar kupić Zefal Spy. W kazdym razie wiem, że lusterko to coś dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...