Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Przerzuciłam już nie wiem ile stron tego tematu, ale nie znalazłam odpowiedzi. Będąc na granicy rozmiarów S i M rockridera XC100, celować w S czy M?

Mam 165 cm wzrostu i trochę nałapałam obaw, jak przeczytałam post dziewczyny 173, że Mka wydała jej się wielka...

Nie mam opcji przymiarki niestety.

Odnośnik do komentarza

Cześć! Byłem dzisiaj w decathlonie i przymierzyłem oba rowery. XC100 i exp 540. Nie mam pojecia jak wysoko powinno się ustawić siodełko (totalny nowicjusz) w każdym razie postawiłem obok siebie oba rowery i ustawiłem ta sama wysokość. 

Naczytałem sie wiele na temat pozycji stąd wsiadalem na te rowery z przekonaniem, że na XC bedzie zdecydowanie bardziej agresywna.. I tutaj totalne zdziwienie. Praktycznie nie czułem różnicy. Teraz pytanie do Was czy ja tam coś źle poustawiałem czy rzeczywiście ta różnica nie jest az tak odczuwalna?

Biorac pod uwage sam osprzęt, który rower ma lepsze bebechy? Który ma lepszy stosunek cena-jakość przyjmujac ze kosztują tyle samo? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ekba napisał(a):

Cześć! Byłem dzisiaj w decathlonie i przymierzyłem oba rowery. XC100 i exp 540. Nie mam pojecia jak wysoko powinno się ustawić siodełko (totalny nowicjusz) w każdym razie postawiłem obok siebie oba rowery i ustawiłem ta sama wysokość. 

Naczytałem sie wiele na temat pozycji stąd wsiadalem na te rowery z przekonaniem, że na XC bedzie zdecydowanie bardziej agresywna.. I tutaj totalne zdziwienie. Praktycznie nie czułem różnicy. Teraz pytanie do Was czy ja tam coś źle poustawiałem czy rzeczywiście ta różnica nie jest az tak odczuwalna?

Biorac pod uwage sam osprzęt, który rower ma lepsze bebechy? Który ma lepszy stosunek cena-jakość przyjmujac ze kosztują tyle samo? 

XC100 ma lepszy sprzęt.

Ale one nie kosztują tyle samo - Race 700, czyli XC100 w nowym malowaniu, jest tańszy obecnie z racji promocji. 

Odnośnik do komentarza

Race 700 ma trochę lepszy amor i większą kasetę,L i chyba lepsze koła, ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, 540 ma ostrzejszy kąt główki ramy, 700 kąt bardziej do XC ale to raptem 1.5°. 

Ja bym patrzał na przeznaczenie roweru, jak do turystyki to 540 (mocowania do bagażnika), jak do wylewania 7 potów to zdecydowanie 700steka.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Rot napisał(a):

XC100 ma lepszy sprzęt.

Ale one nie kosztują tyle samo - Race 700, czyli XC100 w nowym malowaniu, jest tańszy obecnie z racji promocji. 

Mam możliwość zakupu second life za 3k

 

27 minut temu, kwakmx napisał(a):

Race 700 ma trochę lepszy amor i większą kasetę,L i chyba lepsze koła, ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, 540 ma ostrzejszy kąt główki ramy, 700 kąt bardziej do XC ale to raptem 1.5°. 

Ja bym patrzał na przeznaczenie roweru, jak do turystyki to 540 (mocowania do bagażnika), jak do wylewania 7 potów to zdecydowanie 700steka.

Który się sprawdzi lepiej w cięższym terenie?

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Ekba napisał(a):

Naczytałem sie wiele na temat pozycji stąd wsiadalem na te rowery z przekonaniem, że na XC bedzie zdecydowanie bardziej agresywna.. I tutaj totalne zdziwienie. Praktycznie nie czułem różnicy. Teraz pytanie do Was czy ja tam coś źle poustawiałem czy rzeczywiście ta różnica nie jest az tak odczuwalna?

Mógłby się ktoś odnieść do tego odczucia? Wiadomo, że to mocno indywidualna kwestia ale generalnie z wpisów na forum można było nabrać przekonania że ta różnica będzie bardzo odczuwalna. Być może coś źle poustawiałem. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Ekba napisał(a):

Mógłby się ktoś odnieść do tego odczucia? Wiadomo, że to mocno indywidualna kwestia ale generalnie z wpisów na forum można było nabrać przekonania że ta różnica będzie bardzo odczuwalna. Być może coś źle poustawiałem. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że przy większych rozmiarach ram i tych samych długościach mostka dla wszystkich różnice powinny być malejące.

Druga rzecz, to wzdłużne umiejscowienie siodełka. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Ekba napisał(a):

Mógłby się ktoś odnieść do tego odczucia? Wiadomo, że to mocno indywidualna kwestia ale generalnie z wpisów na forum można było nabrać przekonania że ta różnica będzie bardzo odczuwalna. Być może coś źle poustawiałem. 

Ile masz wzrostu i do jakich rozmiarów się przymierzałeś ?

W expl540 długość mostka jest stała niezależnie od rozmiaru - 60mm.

W xc100 mostki są: od 60 do 90mm - w zależności od rozmiaru.

Wstępne ustawienie wysokości siodełka to takie gdy noga jest wyprostowana z piętą opartą na pedale w dolnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ekba napisał(a):

174 cm

Przymierzałem sie do ram L bo M nie było. 

W obydwu Lkach "reach" jest prawie taki sam.

Mostek 60mm w expl540 i 80mm w xc100 (przynajmniej tak stoi w opisie).

 

Na mój gust dla wzrostu 174cm reach 450mm + mostek 80mm to za dużo (chyba, że masz krótsze nogi, a długi korpus i ręce)

Sam mam 175cm i przekrok 84cm i jeżdżę na m-kach (reach 425/430mm + mostek 70mm)

Ale np kolega @jajacek przy podobnych parametrach woli L-kę i krótszy mostek.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...