Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rot napisał(a):

Ok, czaję - obejrzałem jakieś wideo gdzie pokazywali tę metodę w ogóle - ale nie bardzo rozumiem jak blaszka ma tu działać. 
W każdym razie spróbuję dziś po pracy, najwyżej jutro rano po drodze do studia kupię złączkę. 

Wkładasz blaszkę jako przekładkę przed skuciem, skuwasz, potem wyjmujesz tą przekładkę:

IMG_20240503_151025.thumb.jpg.8c8775818329726e8a1afb593d8ae5da.jpg

Dla niektórych może występować taki problem, trzeba kupić dwa piwa: pierwsze obalasz przed robotą bo przecież potrzebujesz blaszkę, drugie to już zwyczajowo 😉 po robocie. Nie wiem jak sobie radzą abstynenci 🙂

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, jajacek napisał(a):

To jest kaseta mająca najlepszy stosunek jakości do ceny. Od razu kup do niej ten łańcuch. Problem w tym że masz 10-biegowy napęd w EXPL 540 więc nie jest kompatybilna 

Mam XC100 akurat, więc 11s. 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jajacek napisał(a):

Nie wiem co kupiłeś. Nie śledzę tego wątku. Za dużo stron 🙂 Jest to łańcuch o przedłużonej żywotności, zaprojektowany do tej kasety.

Testy łańcuchów są dostępne na stronie ZFC Cycling. 

https://www.bikestacja.pl/lancuch-kmc-x11-srebrno-czarny-118l-spinka-x11-93-p-2406.html

Taki zdaje się, ale w sumie wymieniając kasetę chyba i tak będę musiał wymienić łańcuch, choć nowy. 

No, to dokulam się jakoś do wypłaty na tym co mam na razie i od razu jak będę mógł to wymienię. 

Odnośnik do komentarza

Włączam strave po wyjechaniu z miasta i przed wjechaniem do miasta wyłączam ją. Na ogół to unikam jeżdżenia jakimkolwiek rowerem po mieście.   Wole jeździć po kiepskich asfaltach  na wioskach ( a dla specializeda roubaixa to bez znaczenia czy dobry asfalt czy zły) niż po  nowowybudowanych ścieżkach rowerowych w mieście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...