Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że ideałem jest 32/34 z przodu i 10-50 z tyłu. A jak ktoś mieszka w górach to już w ogóle. Moim crossem osiągałem prędkości rzędu 69 kmh na asfaltowych zjazdach.
Ale jak ktoś mieszka na płaskim, np. Warszawa i jeździ po puszczy, to 30/11-46 jest wg mnie ideałem. Mam niezłą kadencję, jako biegacz, do tego jeżdżę na flakach, może dlatego jest dla mnie idealnie. Jak w serwisie mi dopompowali koła do 2 atmosfer, to rzeczywiście brakowało co najmniej 2 twardszych biegów na ścieżkach rowerowych. 38 kmh i szybciej nie dawałem rady pedałować. Ale w lesie 20 kmh to jest bardzo szybko, a na singlach to i 12 kmh.
Nauczyłem się na xc100 odpoczywać na zjazdach i wszędzię indziej dawać z siebie wszystko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Jestem posiadaczem Explore 540 i jest to dla mnie świetny rower, po przesiadce ze starego Krossa, różnica jest kolosalna. Mam do was pytanie, ostatnio bardzo zainteresowałem się maratonami MTB i tutaj moje pytanie. Czy mój rower sprawdzi się właśnie na takich maratonach ? Chodzi mi głównie o województwo świętokrzyskie. Czytając wcześniejsze posty, jestem w stanie zainwestować w lepsze hamulce co myślicie o Deore M6100? 

Odnośnik do komentarza

Przymierzałem moją kobietę do RR Explore 540 (albo przymierzałem rower do mojej kobiety - już nie pamiętam, jak to było). Fajny ten rower. Będzie kupowany niebawem. Ona jest na dolnej granicy rozmiaru M, a ja lekko przekraczam górną granicę (177 cm mam). Więc pewnie będę pożyczać do turystyki, jakby co. Po sklepie jeździło mi (nam) się dobrze. Jeszcze go nie mam, ale chyba można śmiało polecić, wnioskują z rekomendacji na tym Forum. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bartazzck napisał(a):

Cześć!

Jestem posiadaczem Explore 540 i jest to dla mnie świetny rower, po przesiadce ze starego Krossa, różnica jest kolosalna. Mam do was pytanie, ostatnio bardzo zainteresowałem się maratonami MTB i tutaj moje pytanie. Czy mój rower sprawdzi się właśnie na takich maratonach ? Chodzi mi głównie o województwo świętokrzyskie. Czytając wcześniejsze posty, jestem w stanie zainwestować w lepsze hamulce co myślicie o Deore M6100? 

a ile ważysz? te hamulce do jakiejś mniej zaawansowanej jazdy się również nadają jeśli jesteś lekki. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Bartazzck napisał(a):

Ważę 80 kg. Moja jazda na pewno nie będzie bardzo zaawansowana. 

80 kg może być za dużo jak na te hamulce jednak wszystko zależy od tego, czego od nich oczekujesz. Poczekaj z wymianą z 500 km, po takim dystansie hamulce się docierają, dopiero wtedy myśl nad wymianą jeśli będą dla Ciebie za słabe. 

Odnośnik do komentarza

Co do RR explore 540, jeszcze jedna sprawa: ten rower ma fabryczne otwory do mocowania bagażnika. Pracownik w Decathlonie powiedział, że aktualnie nie mają oferty tylnego bagażnika do kół 29", ale "kiedyś zapewne będzie, skoro są rowery." Ma ktoś z Forumowiczów jakąś propozycję solidnego bagażnika tylnego do RR explore 540? Takiego pod porządne sakwy? Teoretycznie do rowerów MTB nie zaleca się bagażników, ale Explore 540 to prawie "turystyk".

Odnośnik do komentarza

Na osprzęcie się nie znam, ale osobiście i z żoną próbowaliśmy jazdy po sklepie i na explore jest zdecydowanie bardziej wygodniejsza, wyprostowana pozycja. Do jazdy rekreacyjnej. Może Forumowicze uzasadnią te subiektywne odczucia konkretnymi liczbami poszczególnych wskaźników geometrii rowerowej. Pozycję na rowerze da się, w pewnym zakresie, korygować długością i wysokością mostka i przesunięciem siodełka. 

Odnośnik do komentarza

Opinie są dobre, expl ma trochę gorszy osprzęt niż xc 100. Xc 100 ma dłuższe mostki przez co pozycja jest bardziej wyciągnięta w tym samym rozmiarze. Skracając mostek dostaje się identyczną pozycje. Expl ma mocowania do bagażnika i błotnika, xc ma ramę przygotowana do sportu, jest wycieniowana, lżejsza ale przez to może się gorzej nadawać na jazdę z torbami. Do codziennej jazdy podobne rowery. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...