Skocz do zawartości

MTB w budżecie ok. 5000 złotych.


Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakieś 6 cm więcej niż ja, na na M mam już wyciągniętą sztycę powyżej wartości maximum. U mnie akurat siedzi sztyca karbonowa, której nie można wyciągać tak wysoko jak alu - możliwe, że stąd Ci jeszcze pasuje sztyca. 
Między 100 a 120 masz trochę więcej różnic, różnica w kasecie 46 a 51 to akurat jeden z mniejszych problemów. 120 na plus ma amortyzator - od strony działania bardzo podobny co Manitou ale tańszy w eksploatacji, jak jesteś cięższy to manitou się trochę gnie. Kolega się ściga na takim XC 100, tak jak ja przy 66 kg 2 lata temu byłem bardzo zadowolony z pracy Manitou to tak kolega mający 75 kg już narzeka. Kolega jednak regularnie staje na pudle i katuje te swoje XC 100 niemiłosiernie a dalej wszystko działa. Jeśli ważysz powyżej 80, na Twoim miejscu wolałbym rockshocka z goleniami 32 mm. 
Dalej koła. Sunringle są pancerne. Miałem takiego XC 100 jakiego Ty wypożyczyłeś, ileś razy zaliczyłem zderzenie, koła po 5kkm przy sprzedaży roweru dalej były proste. Są ciężkie ale patyk w szprychach nawet ich nie rozcentrował. Koła w obecnej XC 100 to jednak niewiadoma. 
Korbę zdecydowanie wolałbym mieć 32, ja u siebie mam 34, moja dziewczyna jeździ na korbie 30 w połączeniu z kołem 27,5 ale jej już brakuje możliwości dokręcenia jadąc w dół. 
Jeśli nie masz problemu z wyciągnięciem sztycy, to M będzie wygodniesze. Odwrócenie mostka podniesie kierownicę, można ewentualnie kupić mostek z większym kątem. eXpl 540 będzie mega polecany. Lekką niewiadomą będzie jego amortyzator. Jak będzie dostępny to mocno myślę, czy nie kupić go mojej mamie, tata w tym roku dostał na urodziny XC 120. Napęd 12s w sram działa bardzo dobrze. Osobiście byłem zaskoczony jak się przejechałem na rowerze kolegi z slx 12 s i działało to gorzej niż sx w moim starym XC 100. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuje wszystkim za wskazówki i informację. Ta Orbea w promocji sprzątnięta została mi sprzed nosa. Po wielu przymiarkach i jazdach próbnych skończyło się na Meridzie Big Ninie Limited (najbardziej komfortowo mi się na niej jechało). Jestem już po pierwszym błocie, rowerek super idzie. Jeszcze dziękuje za poświęcony czas. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i stało sie. Może nie był to wybór naj najlepszego na rynku ale dostępność w sklepach jest jaka jest no i padło na rockridera xc100. Wczoraj odebrałem na dzień dobry odwrócony mostek i wymieniona kierwonica na gięta oraz pedały na jakieś najprostsze Alu plus noski. Pierwsze wrazenia pozytywne, no prawie. Największy minus to spowalniacze, po jakim czasie/przebiegu docierają się i maja swoją nominalna skuteczność? I taki maly drobiazg: jak na moje dłonie to dość wąskie gripy i będę musiał poprzesuwać nieco do środka mocowanie manetek.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry żeby nie zakładać nowego wątku chciałbym podpytać o rower w omawianym budżecie

Coś tam upatrzyłem i co będzie najkorzystniejsze w budżecie do 5k?

Orbea Alma H30, 

Kelly's gate 50,

Cube Analog,

Może coś innego?


Na takich rowerach zatrzymałem się 20 lat temu i kasecie 3rz-ej ?


Rower do jazdy raczej rekreacyjnej i czasem żeby szybciej "śmignąć" po lesie bez żadnego wielkiego skakania i wydziwiania. Waga użytkownika 50-55kg


Dzięki z góry za sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...