Skocz do zawartości

Rama pod full'a do "projektu"


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo, może ktoś ma doświadczenie w kupowaniu ram lub wie gdzie szukać. Mam gdzieś z tyłu głowy w planach złożenie full'a, ukierunkowanego na XC. Są gdzieś niedrogie godne polecenia nowe ramy ? Czy lepiej szukać używki? Rozmiar na pewno XL. To ma być zabawka do ujeżdżania na okolicznych hopkach których jest mnóstwo koło mojego miasta.

Odnośnik do komentarza

... fulla ukierunkowanego na XC, to chyba masz na myśli rower do 1) XC/maraton z pełnym zawieszeniem, w odróżnieniu od typowego 2) trail/ ścieżkowca/ trail all montain  jako full.

W pierwszej wersji rozważyłbym , czy maszyna ma byc na karbonie (?). Jesli nie jest typową zjazdówką to  istotnie jest to dobry pomysł za względu na wagę. Kierunek w stronę 2) determinuje zdecydowanie metal.

Primo: na jakiej ramie miałby to być full? Mamy to niewiele do wyboru: Canyon LUX CF (karbon kanyona jest jaki jest - mówiąc oględnie kontrowersyjny z uwagi na technologie produkcji. pozostaje do wyboru baza ramy na: KTM (?), Pivot,  Cannondale "Scalpel Carbon 2" (wiemy o wadze karbonowego HT tej marki wszystko z forum), no i ... oczywiście: Epic Comp nad którą zdecydowanie pochyliłbym się w rozważaniach. W temacie 2), dla konfiguracji all montain, w karbon nie pchałbym się.

W zimie robiłem kwerendę dostępnych ram speca (full), co prawda w aluminium ale 2-3 oferty były od autoryzowanego sprzedawcy (gwarancja), pozostałe od osób fizycznych. Rama w aluminium dla speca, jak powszechnie wiadomo, należy wzorcowo do najlżejszych.  

Odnośnik do komentarza

Rozglądam się zdecydowanie za aluminium. Już mam za sobą złożonego hardtaila, to też było Alu i póki co nic mnie w kierunku karbonu nie pcha. Ale kiedy oglądam ramy dostępne od tak, golasy, to większość waha się w granicach kilku tysięcy. To sporo za rame do roweru który chce potraktować jako zabawkę do jazdy wokol komina. Od jazdy typowo xc/maraton mam rockridera. Więc jedynie pytanie takie, czy ktoś spotkał się z tanimi ramami Alu na pełnym zawieszeniu ?

Odnośnik do komentarza

Chyba nic taniego oprócz tego z Decathlonu się nie kupi. Wśród moich kolegów, jeżdżących na fullach, chyba wszystkie aluminiowe się połamały zmęczeniowo. Alu to nie jest dobry materiał na fulla. Lista połamanych:
2x Canyon Spectral
2x Kross Moon
Jakaś Orbea za ponad 30 tys z tylnym trójkątem w alu i on właśnie pękł
Spec Epic, starszy model z tylnym trójkątem alu, pękł ten trójkąt

Plus dziesiątki połamanych które widziałem na FB na grupie "Trek sekcja pękania"
https://www.facebook.com/groups/3200256013335960

Odnośnik do komentarza

Cross Moon, Canyon Spectral to właśnie są modele z tej grupy (2) o której pisałem, o geometrii "trail/ ścieżkowca/ trail all montain ", która jak o taka NIE mieści się w kryterium postawionego w pierwszym poście. Człowiek założył sobie full ukierunkowany na XC. Tu mieszczą się geometrie jak u zwykłego XC z pełną amortyzacją, np: GIANT Anthem 2, Superior XF, KTM Scarp Elite, CANYON LUX CF 6 (!), Laperre XR, Cannondale Slapel Carbon 4 itp. 

Odnośnik do komentarza

W sumie ciężko mi się określić, bo sam dopiero mam zarys tego w głowie. Jak tak teraz czytam i przeglądam rzeczy o których pisaliście, to rowerek AllMountain to chyba to o co mi chodzi. Taki am 50 idealnie odwzorowuje moje plany. Do jazdy kolo komina idealny. Tyle że Oskar ma rację, i ciekawe czy finalnie jak będę sobie dobierał pojedynczo elementy, to nie zostanę z wydanymi 5/6 tysiącami, za rower podobny do am 50 tyle że bez gwarancji. Muszę sobie jeszcze to w głowie ułożyć. @jajaceka co myslisz o ramach z alliexpres ? Zwykle Alu miewa aż tak spore problemy w fullach ? Tym bardziej że nie jestem wagi piórkowej:p 

Odnośnik do komentarza

Można kupić dobre ramy z Ali. Na torówce z Ali mój młody wygrał dwa Mistrzostwa Polski na torze. Marek Konwa na ramach Flyxii i HongFu wygrał Mistrzostwo Polski w przełajach. Więc da się dostać dobre ramy. Sprawdzone firmy to Hong Fu, Flyxii, Winpace, Ican i BXT. 

Co do alu to pękających ram i w fullach i HT są tysiące. Accent Peak w poprzedniej wersji pękał masowo. To samo dotyczy Krossa, Rometa czy Unibike. Nowsze wersje tak nie pękają. Może kupują lepsze ramy? 

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...