Skocz do zawartości

Hardtail do spokojnej jazdy do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

To będzie twój nowy

Taki w istocie miało być, taki miałem ubiegłej jesieni zamiar. Wybór był jeden - tylko spec. Cena wzrosła od 8300 do 10500. Łatwo policzyć. Przelicytowałem trochę: dobrać myk-myka (niepotrzebnie przyzwyczaiłem się już), dobre platformy, etc i zrobi się dwójka z przodu co najmniej.  Pole do popisu dla analityków, czy cena jest adekwatna do wyposażenia. Na razie jestem na nie. Jeśli jesteś zainteresowany ... podam namiar na prv ? .

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ram napisał:

Czyli kupisz wyrób roweropodobny. Nie nacieszysz się komfortem i jakością. Jeśli idzie o stosunek ceny do wyposażenia - bezkonkurencyjne modele Indiana i RockRider. Jeśli chodzi o ponadprzeciętne walory wizualne, piękne malowanie, lakier (choć o gustach się nie dyskutuje) i dostępność przy nędznym wyposażeniu to prym wiedzie rodzina Bobcat i Wildcat.

Myślę że dużo zależy od tego czego wymagamy od roweru i jak będziemy go użytkować.

Kupno roweru który mi się podoba za kwotę ponad 3000 zł traktuje jako motywację do większej ilości ruchu. Czy będzie to produkt roweropodobny ? Może, mam nadzieję że będę z niego zadowolony wizualnie i pod względem komfortu jazdy. 

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei bardzo się cieszę, że w ubiegłym roku wziąłem bez zbednego wybrzydzania tego Lapierre, w dodatku na przyzwoitej przecenie. Bardzo dobre jeździdło na moje potrzeby - za stary już jestem, żeby się katować na ekstremalnych singletrackach. 

Z drugiej strony, gdybym wiedział, że firma będzie tak szczodra przy wypłacie premii za 2021, i że będziesz miał do 'odstąpienia' tego Chisela, to bym zaczekał ? 

 

Odnośnik do komentarza

Chisel polecam. Sam posiadam, dziś był jeżdżony :) Ale za 11k bym nie kupił. 6k to tak :)

W kwestii rowerów to ogólnie pamiętajmy że nie mamy do czynienia z jakim technologicznym high-tech, jeśli chodzi o rowery ze średniej półki. 99% ram jest produkowane w Azji. Ceny w hurcie zależą od ich jakości. Firmy które przeszły okres wieku niemowlęcego, Kross, Unibike, Northtec, Romet mają całkiem przyzwoite ramy. Ale Mam zastrzeżenie do niektórych rozwiązań co by sugerowało że są to niebyt drogie ramy w hurcie. A reszta to czyjś amor, osprzęt i koła własne lub czyjeś. 

Niektórzy producenci podejmują próby bardziej zaawansowanych ram. Np. rama Northec Cayon waży 2700 gram, rama Krossa zwykle wazy chyba jakieś 2200, Rockrider XC 500 1700 gram a rama Speca Chisela czy Giant XTC Advanced waży 1350-1450 gram. Do tego mamy jakąś obsługę gwarancyjna i pogwarancyjną. Natomiast taka Indiana w porównaniu do Northtec, Kross, Romet czy Unibike wypada cholernie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczcie mi proszę bo nie rozumie, z jakiego powodu rower Indiana jest lepszy od Merida, Kross lub Cube. To taka Dacia tylko w rowerrach rozumieniu best value for money ?

Np. INDIANA X-Pulser 5.9 M19 29 cali w "promocji" 3299 zł w porównaniu do Merida Big.nine 60 ?

INDIANA X-Pulser 6.9 M19 29 cali w "promocji" 4199 zł 

INDIANA Storm X8 M21 29 cali w "promocji" 4199 zł w porównaniu do Merida Big.nine 300 ?

Chińskie ramy aluminiowe składane we Włoszech.

Odnośnik do komentarza

Rama roweru Indiana Strom X7/X9/X9 jest ramą w najbardziej nowoczesnym standardzie ze sztywną osią w standardzie tzw. Boost. Oznacza to że za każdym razem jak zdejmiesz i założysz koło istnieje powtarzalność odległości klocków hamulcowych od tarcz i nie ocierają one. Sztywna oś również usztywnia koła. Tak naprawdę rower na kołach 29, nigdy nie powinien był występować na kołach z szybkozamykaczem. Była to droga producentów na skróty. Do tego w tych rowerach masz hamulce, które rzeczywiście hamują a nie ich atrapy. Oprócz tego masz dużo lepszy amortyzator i dobry osprzęt. Więc w każdym elemencie ten rower jest technicznie lepszy od większości rowerów typu Cube, Merida, Kross poza marką i ewentualnie obsługą gwarancyjną.

X-Pulser to rowery bez sztywnej osi na szybkozamykacz.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ram napisał:

Specalized Chisel Comp Nr części: 91722-5204 w rozmiarze L. Nówka; model na 2022.

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/199641?color=319940-199641&searchText=91722-5204

Okejjjj... dopiero przyjrzałem się specyfikacji. Byłem przekonany, że mowa o Expert, nie Comp ? 

Rama ciągle rewelacja, i wygląda lepiej niż dobrze (choć opony od razu bym wymienił na czarne), ale jednak dość drogo w stosunku do całej reszty. Chyba będę łaskawiej odnosił się do tego, co mam, bo ogólnie dla mnie wartość użytkowa sprzętu jest porównywalna, a cena była o 40% niższa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...