Skocz do zawartości

Hardtail do spokojnej jazdy do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2022 o 17:39, DarwinWatterson napisał:

Proszę o pomoc w wyborze sprężyny Extra hard do amortyzatora RockShox Judy TK RTM i naklejki lub folie które kupujecie do zabezpieczenia ramy.

Jeśli do judy potrzebujesz sprężyny extra hard to znaczy, że judy się dla Ciebie kompletnie nie nadaje. Przecież to chucherko się będzie wiło i wyginało w każdą stronę a przy hamowaniu koło będzie dotykało do ramy ?

Odnośnik do komentarza

No niestety co do sprężyny to pisałem że amor sprężynowy to tak pod mak ok. 90 kg.

Co do serwisu zerowego to mam kumpla, który prowadzi profil Hi:Q na FB. Opisuje tam niektóre serwisowane przez siebie rowery. Ostatnio opisywał któregoś Scotta, Scale czy Spark, gdzie nie dość że nie było odpowiedniej ilości oleju w amorze, to był źle zmontowany i wymagał poprawek. Dlatego sugeruję oddać rower do porządnego mechanika, mimo że to kosztuje bo znam przypadki że w amorze były opiłki, piasty prawie w ogóle nie miały w smaru albo za mało, koła biły albo były przeciągnięte na szprychach (częsta przypadłość w rowerach firmy Kross), źle założone opony, źle wkręcony pedały, (miałem tak w rowerze z Decathlonu, uszkodzili gwint przy wkręcaniu), łańcuch kierunkowy założony w złą stronę, albo puszczony źle w tylnej przerzutce. Suport nieosiowy, niechlujnie puszczone pancerze, itd, itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...