Skocz do zawartości

Road+/gravel, pobłogosławienie wyboru [do 5000]


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Co do Geosa - okazuje się ,ze wszystko super ,za wyjątkiem jednego - dla mnie najważniejszego - rower ma limit wagi kolarza do 90 kg.  Dziwna polityka konstrukcji ram. Na ogół wszystkie ,na których do tej pory jezdzilem miały przynajmniej 120 kg. Wiadomo,ze najwiekszy rozmiar ramy , w tym wypadku jak podają 55 ,wiąże sie raczej z większym wzrostem , a to z kolei z większą wagą. Tym bardziej ,ze gravel to nie szosa dla zawodnika startującego w zawodach ,któremu zależy na jak najniższej wadze wlasnej.  Z moich znajomycj , o wzroscie 185-190 chyba nikt nie wazy ponizej 90 kg.

Jak myslicie , czy warto w ogóle na ten parametr zwracać uwage? Czy tak po prostu piszą producenci "na zapas"?

Nie widzaiłem jeszcze na żywo tej ramy , ale skoro takie ograniczenia , to może jest super wycieniowana i faktycznie nie wytrzyma moich 110 kg.(plus bidony, plecak itp).

 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pod 90-kilogramowym gościem od razu się rama nie złamie, ale ja ważąc 85-90 kg już bym miał obiekcje czy go kupić. Pomijając to trzeba przyznać, że rower prezentuje się fajnie i jest dobrze skonfigurowany. Poza tym podoba mi się podejście do pewnych szczegółów wykonania, np to schowanie linek w mostku. Ja mam Speca Diverge i muszą powiedzieć, że patrząc jak tam linka jeździ po główce ramy to wielki plus się należy dla Unibike, że się przyłożyli. Ale samą ramę to jednak Spec ma lepszą. No i pressfit w Unibike nie zachęca.

Odnośnik do komentarza

I jak wygląda na żywo? Jest jakoś bardzo wycieniowany? Bo na filmach i zdjęciach przekroje poszczególnych rur nie wyglądają na jakoś specjalnie cienkie. Raczej jak wszystkie inne rowery w tym segmencie. Mi on trochę przypomina cannondale topstone 1.  Może chodzi o widełki tylnego trójkąta?

Chyba -jak mówi jajacek - najlepiej będzie wysłac zapytanie do producenta- skąd ta asekuracja.          

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...