Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Mają ramy które nie przyjmują szerokich kół i są przestarzałej geometrii, oraz bardzo przeciętne amortyzatory jak za tą cenę. Rama i amor w rowerze mtb to dość istotna podstawa. Zawsze bronili się niska cena i wsadzaniem dobrej grupy napędowej, można było wtedy przymknąć oko na tego typu niedoróbki. Ale teraz ? To tak w telegraficznym skrócie. Miałem raz unibike expert to przyszedł tragicznie złożony, ale to akurat chyba nie ma reguły u różnych producentów. Luzy na goleniach amorka, niedokręcony hak przerzutki, niedokręcone nakrętki center lock od tarcz hamulcowych itd.

W porównaniu z konkurencją unibike wypada mocno kiepsko, nie tylko tą z decathlona.

Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie. Spodobał mi się Unibike Link, nie było dostępnego z ramą 19 cali bo pewnie bym go już kupił.

Teraz po zmianie ceny z 3199zł na 3799zł z Link wole dołożyć do RockRider XC100.

Przeglądam regularnie OLX w mojej okolicy w poszukiwaniu roweru w dobrym stanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, silentbob napisał:

Wczoraj 6199, dziś 6999

a w marcu ubiegłego roku 5.899,00 PLN.

A props Cannona. W kwietniu zeszłego roku pozbyłem się nowego Cannondala 2 SE. To trochę odmienna geometria ramy (z możliwościami trialowymi) niż u SL 2 alee... dostajesz w pakiecie przerzutkę grupy Sram SX eagle i sztyce regulowaną (!). Ciekawostką dla upierających się przy przełożeniach korby x2 jest dla tychże modeli (SL i SE) pozostawienie w konstrukcji ramy podsiodłowej, nad suportem, ślepego blatu pod ewentualny montaż przerzutki przedniej oraz osi sztywnyc, co już w tej cenie, na obene czasy będzie normą w wycenie rowerków. Rower rewelacyjnie zjeżdża. Drugą ciekawostką może być dostępność jeszcze na olx (sprawdzałem 3 tyg. temu) w wersji dziewiczej na olx (Szczecin). Można pogrzebać w sieci.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mb79 napisał:

Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie. Spodobał mi się Unibike Link, nie było dostępnego z ramą 19 cali bo pewnie bym go już kupił.

Teraz po zmianie ceny z 3199zł na 3799zł z Link wole dołożyć do RockRider XC100.

Przeglądam regularnie OLX w mojej okolicy w poszukiwaniu roweru w dobrym stanie.

 

 

O wiele lepszy rower z o wiele lepsza obsługą gwarancyjną.  Tyle tylko, że stawiam zgrzewkę piwa kraftowego, że rockridery mocno skoczą za jakiś czas. Dadzą 1000k w górę i dalej będą mocna konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mb79 napisał:

Który z modeli Cube jest warty zakupu w cenie do 4000 zł ?

Rower z 2021 r. do 4k.  XC nowe, to pewnie zdołasz wydrzeć jedynie w wersji ATTENTION. Są dostępne modele na olx. Z minusów: słabe hamulce, brak sztywnych osi. Plusy: wewnętrzne prowadzenie linek.

Najlepszy stosun ceny do wyposażenia (przy nieco odmiennym charakterze roweru) to Cube Reaction. Osie sztywne,  Sram sx eagle (przrzutka). Sztyca regulowana. Niestety 5,700 zł.

Odnośnik do komentarza

Jak komuś pasuje rekreacyjna geometria i nie przeszkadza brak sztywnych osi (jeździłem bez nich latami i nie było to problemem) to Attention 2021 nie jest złym rowerem do rekreacji i w zasadzie takim do wszystkiego, w każdy teren. Ma powietrzny amor i Deore. Hamulce są beznadziejne ale na początek wystarczy zmienić tarcze i klocki i da radę jeździć. Zdecydowanie wolałbym Indianę Storm X7 czy X8 gdzie od razu są hamujące hamulce. Ale jak wiadomo poszły w górę cenowo i jest kłopot z dostępnością.

Rockrider XC 100 wciąż kosztuje 4300 i ma dużo lepszą ramę, lepszy amor, również Deore ale 1x11 i równie kiepskie hamulce i koła. Za to jest ok. 2kg lżejszy jeśli to dla kogoś ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jajacek napisał:

Jak komuś pasuje rekreacyjna geometria i nie przeszkadza brak sztywnych osi (jeździłem bez nich latami i nie było to problemem) to Attention 2021 nie jest złym rowerem do rekreacji i w zasadzie takim do wszystkiego, w każdy teren. Ma powietrzny amor i Deore. Hamulce są beznadziejne ale na początek wystarczy zmienić tarcze i klocki i da radę jeździć. Zdecydowanie wolałbym Indianę Storm X7 czy X8 gdzie od razu są hamujące hamulce. Ale jak wiadomo poszły w górę cenowo i jest kłopot z dostępnością.

Rockrider XC 100 wciąż kosztuje 4300 i ma dużo lepszą ramę, lepszy amor, również Deore ale 1x11 i równie kiepskie hamulce i koła. Za to jest ok. 2kg lżejszy jeśli to dla kogoś ma znaczenie.

Pozycja komfortowa jest dla mnie i mojego kręgosłupa wskazana. 

Dojeżdżam codziennie do pracy około 4 kilometry w jedną stronę. Po pracy rekreacyjnie kilkanaście km przejażdżki. Najbardziej poważny teren dla mnie to las i okolice lotniska.

Potrzebuję rower niezawodny, dobre warunki gwarancji, amortyzator nie wymagający częstej obsługi, przerzutki płynnie zmieniace biegi I bezawaryje, preferowany todzaj napędu z przodu 3 lub 2 zębatki.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ram napisał:

Rower z 2021 r. do 4k.  XC nowe, to pewnie zdołasz wydrzeć jedynie w wersji ATTENTION. Są dostępne modele na olx. Z minusów: słabe hamulce, brak sztywnych osi. Plusy: wewnętrzne prowadzenie linek.

Najlepszy stosun ceny do wyposażenia (przy nieco odmiennym charakterze roweru) to Cube Reaction. Osie sztywne,  Sram sx eagle (przrzutka). Sztyca regulowana. Niestety 5,700 zł.

Budżet ponad 5 tysięcy zł nie wchodzi w grę ale dziękuję za propozycję.

Odnośnik do komentarza

Z opisu wynika że najlepszy dla Ciebie byłyby Cube Attention na olejowo-sprężynowym amorze, którego eksploatacja prawie nic nie kosztuje i na Deore 3x10. Z tym że już takiego nie sprzedają. Ostatni taki model pochodził chyba z 2018 roku. I szukałbym takiego używanego.

https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower-cube-attention-29-black-blue-2018/23904.704.1.1.pl.0.htm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...