Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem się do Link z ramą 17 cali. Trochę zbyt mały ale wygodny. 

Mierzyłem się do Flite z ramą 19 cali i wydawał mi się trochę zbyt duży.

Ceny rowerów Unibike powalają.

W sklepie powiedzieli ze dostali nowy cennik z Romet i też będą podwyżki cen.

Pokazali mi rower Tabou Blade 5 z ramą 18 cali rozmiarowo mi pasował.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No niestety tak jest. Ale taki jest kapitalizm. Dlaczego ktoś miałby sprzedawać taniej jeśli cała jego produkcja schodzi na pniu? Odbędzie się to kosztem mniej zamożnych państw, których obywatele mają mniejszą siłę nabywczą. Jest taki niedostatek części na rynku że będzie się odbywać polowanie zarówno na części jak i na całe rowery.

Junior od nas z klubu utrzymuje się obecnie ze sprzedaży łańcuchów kupowanych hurtowo z Chin. I nie on jeden. Ale to było wiadomo od zeszłego roku. Ja kupiłem na zapas kaset i łańcuchów na 2 lata eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

I tak nic nie pobije tego co z cenami zrobił Unibike... nie wierzę, że takie rowery za taką cenę będą schodzić.

Stawiałbym, że jednak zejdą. Ludzie często nie chcą używek, albo chcą je za bezcen (czasami bezczelność osiąga szczyty, wiem z własnego doświadczenia). A z kasą u wielu nie jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

I tak nic nie pobije tego co z cenami zrobił Unibike... nie wierzę, że takie rowery za taką cenę będą schodzić. 

Unibike robi słabe rowery czy chodzi Ci o konfigurację rowerów ?

Mam nadzieję że rowery się nie sprzedadzą i będą zalegać w magazynach.

Odnośnik do komentarza

Mają ramy które nie przyjmują szerokich kół i są przestarzałej geometrii, oraz bardzo przeciętne amortyzatory jak za tą cenę. Rama i amor w rowerze mtb to dość istotna podstawa. Zawsze bronili się niska cena i wsadzaniem dobrej grupy napędowej, można było wtedy przymknąć oko na tego typu niedoróbki. Ale teraz ? To tak w telegraficznym skrócie. Miałem raz unibike expert to przyszedł tragicznie złożony, ale to akurat chyba nie ma reguły u różnych producentów. Luzy na goleniach amorka, niedokręcony hak przerzutki, niedokręcone nakrętki center lock od tarcz hamulcowych itd.

W porównaniu z konkurencją unibike wypada mocno kiepsko, nie tylko tą z decathlona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...