Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie najlepszą opcją do twoich wymagań o których wspominałeś wcześniej, będzie jakiś rockrider. Najtańszy porządny i niedrogi w utrzymaniu będzie XC100. Nie demonizowałbym jego pozycji. Przy dobraniu odpowiedniego rozmiaru i odwróceniu mostka, pozycja jest dość komfortowa, chyba że spędzasz długie długie godziny na rowerze i planujesz robić setki kilometrów.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Według mnie najlepszą opcją do twoich wymagań o których wspominałeś wcześniej, będzie jakiś rockrider. Najtańszy porządny i niedrogi w utrzymaniu będzie XC100. Nie demonizowałbym jego pozycji. Przy dobraniu odpowiedniego rozmiaru i odwróceniu mostka, pozycja jest dość komfortowa, chyba że spędzasz długie długie godziny na rowerze i planujesz robić setki kilometrów.

W Rockrider XC100 nie przekonuje mnie napęd 1x11.  Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.12.2021 o 13:43, mb79 napisał:

Z dostępnych rowerów w ME są: INDIANA X-Pulser 5.9 M19 29 cali za 2999 zł i MTB INDIANA X-Pulser 6.7 M19 27.5 cala za 2399 zł.

Szkoda że X Pulser 6.7 ma koła 27.5 cala.

Któryś z tych rowerów jest warty uwagi do rekreacyjnej jazdy ? Przerzutki Deore amortyzator Rockshox.

Nie rozumie dlaczego dla X pulser 5.9 ma gwarancji na ramę 24 miesiące a X pulser 6.7 ma gwarancji na ramę 5 lat.

To co się stało z cenami rowerów jest nienormalne. 

Post z 14.12.2021, ceny rowerów Indiana ze strony media expert.

Indiana X-pulser 5.9 2999 zł, dzisiaj 3999 zł przecena z 4799 zł. 1800 zł drożej.

Infoana X-pulser 6.7 2399 zł, dzisiaj 3699 zł w przecenie z 4399 zł. 2000 zł drożej.

To jest ? chore. Części zdrożały ? Wg mnie nie, ludzie kupują to można podnieść cenę o prawie 100% jak nie będą kupowali obniżymy cenę.

 

Odnośnik do komentarza

Zauważ, że przed podwyżkami Indiany były dość tanie w porównaniu do innych. Wydaje mi się, że te standardowe ceny teraz są tylko po to, żeby sprzedawca mógł na nie dać obniżkę, patrzyłbym raczej na te po rabacie. A podrożało praktycznie wszystko, co się składa na finalną cenę roweru: od aluminium, przez tworzywa, energię, robociznę, po transport (cena frachtu kontenera z Chin wzrosła sześciokrotnie). Dodatkowo rowerów na rynku brakuje, więc ci, którzy akurat nie mają problemów z dostawami, po prostu wykorzystują sytuację. Tak niestety działa rynek.

Odnośnik do komentarza

Zależy od popytu i dostępności. Jak nie było dostępności łańcuchów to skoczyły o 50%. Jak pojawiło się ich tysiące to cena spadła. I wróciła w zasadzie do ceny sprzed Covid. Może 10% większej. Łańuch Shimano 105 11x można kupić za 110 zł. A były po 150 i więcej. Jak produkcja powróci do Europy, to ceny spadną. Ale to nie tak szybko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...