Skocz do zawartości

Jakie spodenki na rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Z siodełkiem trudno doradzić. Np. ja używam siodełka Bontrager Paradigm RL o szerokości 138mm, które wg mnie jest bardzo fajnie wyprofilowane. Dla porównania mój ojciec uważa, że jest cholernie niewygodne, a on sam używa siodełka Merida Panaro o szerokości 150mm, które dla mnie jest zbyt miękkie. Jak na nim próbowałem jechać to miałem wrażenie, że siedzę na pontonie. To co łączy oba siodełka to "dziura" i zarówno ja jak i mój ojciec to rozwiązanie chwalimy.

 

Co do spodenek to zawsze używałem spodenek raczej tanich, obecnie mam "lidlowe" i nie narzekam.

Dzięki za radę - też się zasanawiałem nad tą "dziurą" w siodełkach. Myślę, że właśnie w tym miejscu mnie uciska. Cóż widocznie trzeba będzie wybróbować różne siodełka.

--- przepraszam za off-topic---

*Wracając do tematu* Jeżeli ktoś używa jakieś spodenki z wkładką żelową to bardzo proszę o opinie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W spodenkach wkładka jest dla mnie najważniejsza. Dlatego teraz kupuję już tylko z żelową. Np Btwin Aerofit 700. Akurat widzę że są na promocji w Decathlonie za 99. To jest bardzo dobry deal. Na dłuższe dystanse jeżdżę tylko w spodenkach z szelkami. Po mieście często wkładam pod zwykłe szorty spodenki siatkowe z Decathlonu, krótkie, bez szelek, z wkładką taką jak w Aerofit 700. Przy mojej ilości km, ok. 8-10 tys rocznie, spodenki z szelkami starczają na ok. 18 miesięcy.

 

Jeśli chodzi o siodełko to warto dobrać jego szerokość do rozstawu kości kulszowych. Dla mężczyzn najczęstsze szerokości to 130 i 143 mm. Rzadziej 150-155mm. Jeśli coś uciska warto obniżyć trochę nos siodełka ale nie na tyle żeby z niego spadać do przodu.

Odnośnik do komentarza

Za Decathlonem nie nadążysz ;) Ja chodzę zawsze po sklepie z telefonem i sprawdzam na bieżąco ceny, bo przesyłkę mają gratis, oddać w stacjonarnym sklepie można za darmo, a czasem te różnice potrafią być naprawdę duże i to w dodatku zmieniają się z zawrotną prędkością. Raz w słupskim Decathlonie mierzyłam adidasy, które kosztowały 169zł. W sumie mierzenie trwało około 20 minut, bo sprawdzałam też jeszcze inne pary. No i jak się zdecydowałam wreszcie na tę konkretną, to się okazało, że staniały do 99zł :P Obie ceny sprawdzałam na czytniku i była to ta sama para, więc naprawdę różnie to u nich bywa.

Odnośnik do komentarza

Te ceny w decathlonie często drastycznie się zmieniają, ja tam od dawna nie kupuję bo nie wiem czy jak kupię coś za 150zł nie będzie czasem na drugi dzień połowę tańsze i będę żałował. Ostatnie spodenki kupiłem w sporti z Brubeck za 149zł i póki co nie narzekam. W decathlonie raz kupiłem przez internet odzież na rower i nie wspominając już o nie najlepszej jakości odzieży to niedługo później okazało się, że w stacjonarnym punkcie były tańsze. Kiedyś ktoś mi poradził żeby nie kupować takich rzeczy w sieciówkach tylko w sportowych sklepach czy rowerowych i tego się staram trzymać.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe podejście. Lepiej kupić produkt droższy i gorszy niż tańszy i lepszy bo ten tańszy może jeszcze potanieć a przez to będzie gorszy niż ten droższy i gorszy :) Czy dobrze zrozumiałem?

 

Decathlon ma całą gamę produktów zarówno bardzo niskiej jak i bardzo wysokiej jakości. Miałem już mnóstwo ciuchów rowerowych, w tym bardzo bardzo markowych firm i spodenki z Decathlonu, te z wysokiej półki, np na szelkach Aerofit 700, sprzedawane w zależności od sezonu za 99-249 zł przewyższają jakością spodenki choćby Specialized za 300-400 zł.

 

A w kwestii Brubeck to nie miałem tych konkretnych spodenek ale mam całą gamę ich koszulek, majtek i czapek. I nie jest to firma jakościowo dobra. Większość rzeczy po iluś tam praniach rozciąga się okropnie i wygląda jak szmata. Lubię stosowane w ich rzeczach materiały bo są miłe w dotyku ale kupuję wszystko ich produkcji w rozmiarze S, chociaż noszę normalnie L,  bo po paru praniach i tak osiągną ten rozmiar. Więc dla mnie to z mojego doświadczenia albo Decathlon z wyższej półki albo włoskie Biemme, które nie jest tanie ale ceny rozsądne i świetna jakość.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio w Decathlonie spodenki z szelkami 700 (wkładka żelowa).
Muszę powiedzieć, że jeździ się świetnie. Praktycznie pozbyłem się bólu wynikającego z ucisku pod kroczem. Dotychczas jeździłem w spodenkach krótkich z Lidla (kupione jako pierwsze na test, czy przypadnie mi do gustu jazda bez bielizny).

Te spodenki z Lidla to bardziej do jazdy na wygodnym siodełku żelowym na czas 2h lub 1h na szosie.

 

Gdyby co to polecam te z Decathlonu jeżeli ktoś ma podobny problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...