Skocz do zawartości

Jakie spodenki na rower?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, napaliłem sie na te Aerofit-y 700 skoro tak wszyscy chwalą. W sklepie on-line - towar niedostępny, odwiedziłem dzisiaj Decathlon Targówek i jakieś nędzne resztki na wieszakach w dodatku w najwyższej cenie (powyżej 200 zł). Czy myślicie, że jeszcze w tym roku jest szansa na jakąś dostawę i obniżkę czy raczej szukać innego modelu ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja najczęściej kupuje z brubecka. Jeden wyjątek to spodenki z authora, kupione w sumie niedawno, póki co tylko dwa razy używane. Kupiłem tak na sprawdzenie, więcej pojeżdżę w nich to będę mógł się obszerniej wypowiedzieć, mianowicie chodzi o te spodenki https://www.sporti.pl/product-pol-46606-Spodenki-Author-AS-6-bez-szelek-czarne.htmlTomekSawyer, nie miałem nigdy nic z tej firmy, ale kolega z pracy z którym wybieram się czasem na przejażdżki ma odzież rowerową tego producenta to nie zauważyłem by narzekał ?

Odnośnik do komentarza

Drodzy;

Dzisiaj z mocnym postanowieniem dokonania w końcu zakupu spodenek serii 700 udałem się do Decathlonu. Zaczepiony przez innego klienta, który zobaczył, że oglądam wspomniany towar, poradził mi, żeby wziąć pod uwagę zaniżoną rozmiarówkę. Jednocześnie przyznał, ze jest posiadaczem takowych i bardzo sobie chwali. Zachęcony takim obrotem sprawy dziarsko dzierżąc rozmiary L i XL udałem się do przymierzalni (zazwyczaj pasują na mnie ubrania w tym pierwszym rozmiarze). Na pierwszy ogień poszły XL-ki i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że szelki są tak krótkie, że powodują nieprzyjemne uczucie nadmiernego uciskania w część najbardziej wrażliwą :-( Do L-ki nawet nie podchodziłem, wziąłem na próbę XXL, ale oprócz tego, że spodenki były za luźne, szelki nadal wydawały się za krótkie, generalnie nie czułem się w nich komfortowo :-( ... czy tak ma być i całość się ułoży czy szukać innych modeli ? dodam, że jestem dosyć standardowej budowy: 180 cm wzrostu i 78 kg wagi. Jak jest u was z tym dopasowaniem ?  

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj w drodze do Decathlonu wstąpiłem do Sports Direct aby zareklamować buty Muddyfox Tour 200 (z których byłem nie ukrywam zadowolony), natomiast rozpad podeszwy w jednym z butów (tam gdzie jest mocowanie bloku SPD) spowodował, ze ich używanie stało się uciążliwe. Ku mojemu zaskoczeniu reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i otrzymałem zwrot pieniędzy w postaci vouchera, który wykorzystałem na zakup takich spodenek w wersji czarni-szarej: https://odlo.com/uk/en-gb/scott-odlo-racing-team-replica-bike-bib-shorts.html

Jak to się mówi od razu mi przypasowały i czułem się w nich zdecydowanie bardziej komfortowo, niż w tych B'Twin-ach. Cena za spodenki 249 zł (więc biorąc pod uwagę, ze za buty dostałem zwrot 239 zł kosztowały mnie 10 zł ? ). Do Decathlonu tez dotarłem, gdzie nabyłem buty Shimano M089 (ale to nie wątek o butach, więc rozpisywał się nie będę ? )

Odnośnik do komentarza

Spodenki rzecz nie trwała więc za dużo bym nie inwestował. U mnie przeżywają max 2 sezony. Natomiast na obecnym moim wyjeździe mój syn ma jedne spodenki z Decathlonu, z których był zawsze zadowolony i spodenki które mu ostatnio kupiłem okazyjnie, bo to rozmiar S czy XS, Specialized RBX Comp. Ja je pierwszy raz założył na jazdę ok. 100 km po Alpach a po nich założył na kolejną jazdę Btwiny to stwierdził że różnica jest ogromna jeśli chodzi o komfort na korzyść Specialized. Niestety są to spodenki które kosztują w Polsce, jeśli dobrze pamiętam koło 500 zł a tu w Tyrolu gdzie jesteśmy, 80 Euro.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się do zakupu spodenek szosowych na szelkach na sezon wiosna/lato. Przeglądałem produkty m.in. Shimano, Mavic, Pearl Izumi, Endura, B'twin. Nie mam pojęcia na co się zdecydować. Zależy mi, żeby spodenki dobrze odprowadzały wilgoć i nie powodowały obtarć przy dynamicznym pedałowaniu. Co możecie polecić w budżecie 300-400zł? Jakim markom można w ciemno zaufać jeśli chodzi o odzież rowerową?

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej skłaniam się ku modelowi B'twin Aerofit 700. Opinie użytkowników dobre, cena bardzo atrakcyjna. Racjonalnie patrząc nie potrzebuję niczego lepszego. Tylko muszę się zastanowić nad rozmiarem. Mam 180cm wzrostu i ważę 65kg. Czyli wzrost na rozmiar L, a obwód pasa na M, a jak się dokładnie pomierzyłem (wg wytycznych decathlonu) to mi wychodzi nawet na S...

Odnośnik do komentarza

Mam jedne z B'twina z tą żelową wkładką i nie wiem czy to tylko u mnie tak jest,ale w lecie kiedy jest naprawdę ciepło to kiepsko odprowadzają wilgoć.Efektem tego może być niezła sauna w spodenkach,natomiast w chłodniejsze dni sprawują się świetnie.W tym roku mam zamiar wypróbować te z czerwoną wkładką,podobno nowy model i zbiera niezłe opinie.

Odnośnik do komentarza

Ta sauna Krzysiek, to chyba jednak u Ciebie. Ja raczej nigdy nie narzekałem. Oczywiście chłodniej mi było w Specowych wyścigowych. Ale problem z wyścigowymi jest taki że zwykle są szyte z bardzo cienkich i delikatnych materiałów a co za tym idzie długo nie żyją. Obie pary tych Specowych podarły mi się w parę miesięcy. Od tego czasu wolę bardziej wytrzymałe modele. Jeśli masz na myśli czerwoną wkładkę z modelu 500, to jest zdecydowanie gorsza niż 700..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...