Skocz do zawartości

Adresy dobrych serwisów / sklepów rowerowych i tych gorszych

Polecane posty

Temat trudny. Nie ma za bardzo w tej chwili żadnych niezależnych stron internetowych na których można polegać, które weryfikują rzetelność czegokolwiek. Łukasz tworząc taką listę musiałby zadać sobie wiele trudu a efekt byłby zapewne niewspółmierny do wyników. Każda popularna strona reklamująca cokolwiek żyje z opinii użytkowników z których duża część jest opłacana przez firmy po to żeby pisać pozytywne opinie. A ci, którzy piszą opinie niezależne (jak ich odróżnić?) zwykle piszą tylko negatywne, jak byli z czegoś niezadowoleni. Niemal każdy sklep rowerowy prowadzi serwis. Więc lista sklepów rowerowych jest z grubsza zgodna z listą serwisów. Bardzo łatwo je znaleźć za pomocą Google Maps albo katalogów rowerowych. Oczywiście można podpytać na forum czy ktoś coś poleca i z tego skorzystać ale dobrze też wiedzieć czy ten co poleca to rowerzysta, który korzystał z serwisu czy też troll internetowy. Zwykle widać po postach i ich ilości.

Poza tym różni ludzie mają różne oczekiwania. 

Jednemu do pełni szczęścia wystarczy, że serwis szybko wymieni oponę i w dodatku skasuje tylko 20 zł (razem z oponą).

Inny będzie niezadowolony ze źle dobranego pod masę oleju przy serwisie nietypowego dampera.

Więc stworzenie jednoznacznego i obiektywnego rankingu jest niemożliwe, a tworzenie listy - bezsensowne (-> Google).

Zgodzę się z chłopakami. Niestety tego typu listy aż proszą się o najazd osób, które będą reklamowały swoje serwisy rowerowe. Oczywiście nie ujawniając się, że są z tego serwisu.

Poza tym gdyby powstała tutaj lista tych serwisów, których nie polecamy, mogłoby się to skończyć najazdem tych, którzy chcą zdyskredytować konkurencję.

Faktycznie lepiej rzucić zapytanie o serwisy w swojej okolicy lub poszperać w Google.

• 2 weeks later...
  • 10 months later...

Z racji że pierwszy post to witam.

W większych miastach zazwyczaj można znaleźć spis serwisów jakie występują gorzej w mniejszych, w miasteczkach jak jest jeden to cud. Z doświadczenia wież że rok rocznie liczba potrafi się zmieniać na + i -. 

Co do oceny jest bardzo subiektywna i zależy dużo od wiedzy posiadacza roweru. Najlepiej pytać się np. na lokalnych forach, grupach czy organizacjach.

PS.

W Lublinie i Świdniku można znaleźć spis na: mapa, po info który co odsyłam na FB

Edit:

Bo zapomniałem jedyne sensowne jest mieć listę stron (w miastach) gdzie można znaleźć takie rzeczy. Nie wszystkie sklepy / serwisy mają FB, mapy Google itp.

Mam w Lublinie takich kilka z czego 2 są oblegane bo goście potrafią zrobić coś z niczego w szczególności przy starych rowerach.

• 1 month later...

Edit:

Bo zapomniałem jedyne sensowne jest mieć listę stron (w miastach) gdzie można znaleźć takie rzeczy. Nie wszystkie sklepy / serwisy mają FB, mapy Google itp.

Mam w Lublinie takich kilka z czego 2 są oblegane bo goście potrafią zrobić coś z niczego w szczególności przy starych rowerach.

Mógłbyś powiedzieć o których dokładnie mówisz? ;)

• 2 weeks later...