Skocz do zawartości

Czy warto kupić pulsometr?


Rekomendowane odpowiedzi

@Elle najbardziej polecaną metodą trenowania z pulsem jest wyznaczenie stref na podstawie progu mleczanowego LTHR. Nie ma nic wspólnego z HR max. 

"Na chłopski rozum" jeśli osiągnęłaś tętno 205 i żyjesz, to jest twoje HR max.

 

@Frekz - w teście jedziesz "w trupa". Na koniec masz ledwo stać na nogach, ma cię piec w płucach i ściskać w dołku. Możesz być bliski wymiotów albo zwymiotować. Masz trzymać równe tempo cały czas, nie odpuszczać ani nie przyspieszać pod koniec.

 

Dobra to teraz takie pytanko, czy jest jakaś apka, żeby przy pomocy tego paska do mierzenia HR mimo jazdy "w miejscu" na stacjonarnym zrobiło mi wykres tętna? Bo w innym wypadku może być ciężko wyznaczyć średnie tętno :). 

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałam - nigdy nic nie wyliczałam, a co najwyżej dla "zabawy" podstawiałam do wzoru wartości. Innymi słowy: jakie by to HRmax nie wyszło i tak potem nie liczyłam stref, a już na pewno się ich nie trzymałam, bo moje pojęcie "treningu" ograniczało się zawsze wyłącznie do systematycznego wzmacniania swojej wytrzymałości, w dodatku zupełnie przy okazji ;) Inne trenowanie odbiera mi jakąkolwiek przyjemność.

Pytałam zatem bardziej z ciekawości, bo też zawsze sądziłam, że na chłopski rozum przekraczanie HRmax to idiotyzm z definicji. W każdym razie zauważam, że już od dłuższego czasu maksymalne tętno, jakie osiągam, oscyluje najczęściej w granicach 193-196bpm, choć oczywiście są to wskazania jedynie chwilowe. W ubiegłym roku na koniec sezonu walnęłam raz nawet 203bpm, innym 199bpm, więc trudno się dziwić moim wątpliwościom ;)

Odnośnik do komentarza

Zacząłem 10 min rozgrzewka z lekkim i potem bardzo dużym obciążeniem i tetnem do 150. Ten test jest zrobiony po 10 minutach jazdy. Nie wiem tylko dlaczego ten próg mleczanowy jest tak nisko. Zastanawia mnie czy to normalne.

 

Dodam, że za tym pierwszym razem zrobiłem ok 5.4 km i "moc" wahala się między 140-200W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...