Skocz do zawartości

kask z blendą-doświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy pewnie jak masz te okulary osadzone. Ja swego czasu jeździłam w goglach narciarskich, które jedne jedyne udało mi się w Tesco znaleźć, że można je było na okulary korekcyjne założyć. Fajna rzecz, tylko w dzień było mi wstyd i zarzuciłam proceder. W sumie szkoda, bo na wietrze i przy pędzie powietrza strasznie oczy łzawią.

W każdym razie bez mierzenia ja tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Ja używam okularów korekcyjnych mam dużą wadę. I jak robiłem okulary nowe korekcyjne. To okazało się, że mogą mi 2 parę zrobić korekcyjne przyciemniane. I zrobili mi  w cenie. Jeden minus dla mnie nie są to sportowe, nie mieli takich oprawek. A mi się te sportowe podobają i fajnie wyglądają. A i pewnie na rowerze wygodniejsze od takich zwykłych. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jaką masz wadę, ja nie mam dużej, ale za to mam duży astygmatyzm, przez co krzywizna szkła jest mocno ograniczona. I niestety - oprawki są, nawet u optyków, których odwiedzam, ale co z tego, skoro mówią, że ja takich mieć nie mogę. To znaczy mogę - same szkła za ponad tysiąc złotych, podczas gdy refundacji mam może z 50zł. Nie wiem, czy jedno, czy dwa, bo już zemdlałam i nim mnie ocucili, to już nie dopytałam ;) Są jeszcze okulary z nakładkami, ale to normalnie wyglądam jak ksiądz proboszcz, a nie jak sportowiec :D Więc na razie chyba trzeci rok zwlekam z wymianą okularów i jeżdżę z widocznym na zdjęciu daszkiem, który chroni przed deszczem i słońcem.

Odnośnik do komentarza

Wow łaerodynamicznie ;-)

A tak serio to normalny kask wentylowany tylko z szybką - przydatna może być, gdy nie chce się nosić okularów

Nie wiem jak u mnie by się to sprawdzało bo i tak nosze okulary korekcyjne więc osłonę przed wiatrem mam a na słońce mam daszek.

Bardziej dla mnie istotne jest aby w kasku była siateczka bo jak mi wpadło w Beskidach jakieś robactwo i użarło w łepetynę to prawie w rowie wylądowałem gdy na cito zrzucałem kask

 

Jak już patrzyłeś na Ali to spojrz tu:

https://www.banggood.com/ROCKBROS-Bike-Magnetic-Helmet-Sunglasses-Bicycle-Helmet-Cycling-Polarized-Lense-Visor-Light-Helmets-p-1242088.html?p=LX12031904914201507O

to jest Rockbross'a a masz w zestawie daszek do jednoczesnego użycia ;-) niestety nie ma siateczki

Inbike też jest tyle że drożej niż na Ali

albo https://www.gearbest.com/bike-helmets/pp_1236374.html

Ten jest już z siateczką

Odnośnik do komentarza

1. Główną przeznaczeniem kasku jest zapewnienie bezpieczeństwa. Więc czy ma szybę i czy jest ładny to drugoplanowe cechy. Najpierw musi spełniać cechy/technlogie bezpieczeństwa. MIPS i InMold.

 

2. Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile kosztują okulary dopóki nie ma z tym do czynienia. Kupiłem okazyjnie strasznie drogie moim zdaniem okulary Oakleya za 500 zł. Jakie było moje zdziwienie kiedy przysżło do nich dorobić szkła korekcyjne "na miarę" za 1000zł. A jak mi znajoma powiedziała że ma okulary progresywne za 4500 to mało z krzesła nie spadłem.

Odnośnik do komentarza

@Jacek - nie zaprzeczysz tej aerodynamiczności ;-)

A i owszem kask jest po to aby było bezpiecznie.

jak będzie zabezpieczał przed wiatem w oczy to jego plus, jak ma siateczkę przeciw owadom to też plus, jak ma światełka to kolejny plus,

Widziałem też zestawy bluetooth do montażu w kask - podwójny plus: dla rowerzysty i osób postronnych

Wiem jakie są koszty specjalizowanych szkieł - kosztowały mnie dwie wartości bardzo dobrej maski do nurkowania

Ale niestety każde hobby i sport kosztuje więc trzeba być przygotowanym na wydatki związane z potrzebnym wyposażeniem

 

Edit: Ważnym też jest wg mnie aby dobrze leżał na głowie, więc bez przymiarki to strzał na ślepo, oczywistą oczywistością jest spełnianie podstawowych norm bezpieczeństwa właśnie (i tu przydałoby się aby miał zrobione stosowne testy celem uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa)

Edytowane przez WitoGda
Odnośnik do komentarza

Nie zaprzeczę że niektóre z tego typu kasków mi się bardzo podobają. Mi osobiście kask aero nie jest do niczego potrzebny. Ale mamy jeden aero w domu, Giro, do czasówek i na tor dla młodego.

 

Natomiast widziałem kask z wbudowanym BT i to mi się bardzo podobało. Dużo bardziej by mi się przydało niż aero. A jeszcze jakby miał zintegrowaną kamerę i oświetlenie to tym bardziej:

https://www.sena.com/product/x1/

https://www.livall.com/English

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...