Skocz do zawartości

kask z blendą-doświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wadę 4,5 dioptrii na minusie :D Odkąd mam okulary o których pisałem wcześniej czuję się na rowerze bardzo komfortowo. Soczewki polaryzacyjne dają dobre widzenie bez względu na to czy jest słoneczny czy pochmurny dzień. Konstrukcja szkieł i ramek doskonale chroni przed wiatrem. Dla mnie osobiście bardzo istotne jest to, że szkła korekcyjne są dopięte do ramki w taki sposób, że znajdują się bardzo blisko oczodołu dzięki czemu bez względu na kąt pod jakim patrzę widzę doskonale. 

Odnośnik do komentarza

Kurczę, wymiatacze z tymi wadami jesteście :D Mnie to się zawsze wydaje, że wszyscy naokoło wszystko widzą i tylko ja ślepa jak kret :D

 

Muszę chyba odżałować te kilkaset złotych i kupić wreszcie okulary tylko na rower. Nie wiem tylko, jak z tym wszystkim wyrobię, bo już bez nich planowane na ten rok inwestycje w moje zdrowie zaczynają przewyższać cenę wszystkich moich rowerów razem wziętych i to chyba z akcesoriami :P A właśnie, Radku, te Twoje okulary mają wymienne szkła (chodzi mi oczywiście o warstwę niekorekcyjną)? Jakby nie patrzył, nie zawsze jest piękne słońce albo nawet dzień. Co z takim fantem robić po zmroku, w lesie, w pochmurny dzień itp.?

Odnośnik do komentarza

Akurat moje niestety nie mają wymiennych szkieł. Aczkolwiek okazało się, że nie jest to dla mnie zbyt uciążliwe. Nie ma znaczenia czy jest słonecznie czy pochmurno. Można w nich też wejść do sklepu i normalnie robić zakupy. Dopiero po zachodzie Słońca pogarsza się komfort widzenia. Ale zdarzyło mi się w tych okularach wracać nawet w nocy przy świetle lampki rowerowej i nie było źle. Oczywiście lepiej mieć przy sobie na takie sytuacje zwykłe okulary albo jasne szkła.

Odnośnik do komentarza

A skąd wiedziałeś, jaki rozmiar oprawek? I czy kosztowało Cię coś, że zrobili dedykowane szkła, a potem Ci one nie spasowały? Ja się trochę zakupów online w tej akurat kwestii od zawsze obawiam.

Hej Elle,

Zrobiłem sobie badania u okulisty i miałem receptę więc wszystkie dane były gotowe.

Odnośnie oprawek - po prostu pomierzyłem stare i porównałem do wymiarów podawanych na necie.

Swoją drogą tylko raz kupiłem takie w których czułem się najlepiej - i to był zakup normalny, po człowieczemu, u optyka - tylko wtedy dopasowywałem sobie oprawki mając założone soczewki kontaktowe.

Wcześniej całe przymierzania były na czuja bo i tak nic (jako kompletny krótkowidz) nie widziałem

Odnośnik do komentarza

Skuszona powyższą dyskusją (jak zawsze mocno na temat :D) wczoraj przeglądałam trochę okularów na necie. Może macie jakieś doświadczenie - kilka by się wytypowało, ale wszędzie piszą, że nawet tego typu, co proponuje Radek, są na cylindry max 2, a ja mam 2,25, więc trochę się boję zakupić. Ma ktoś z Was może więcej niż 2 i nic się mu nie dzieje z oprawkami?

A już nawet abstrahując od cylindrów. Mam takie drugie pytanie odnośnie samych oprawek. Wiadomo, że różne firmy, różna jakość, ale też taki ze mnie pro, że szkoda mi wydawać na okulary majątek. Tak więc, jeśli wiecie, warto w ogóle inwestować w coś takiego jak Force czy Rogelli? W ludzkiej cenie była jeszcze Arctica i to chyba wspominaliście, że niezły wybór.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...