Skocz do zawartości

Wahoo czy Garmin?


Rekomendowane odpowiedzi

O, jest ktoś jeszcze, kto Stravy nie lubi! Już myślałam, że wymieram ;) Ja sobie kiedyś przez krótki czas planowałam wycieczki na Endomondo i potem jechałam po śladzie. Choć to rozwiązanie miało wady, dla mnie było zadowalające, ale niestety, wpasowałam się w nie tylko na krótki moment pomiędzy zakupem telefonu z Androidem, a popsuciem się funkcji w serwisie (za Chiny nie mogę teraz namalować śladu wzdłuż dróg, na żadnym komputerze i żadnej przeglądarce). Dlatego obecnie przerzuciłam się na bikemap.net, a następnie wrzucam GPX do serwisu Lezyne. Choć to też u mnie dopiero raczkuje i tak naprawdę mam nadzieję zacząć testować rozwiązania późniejszą wiosną oraz latem, kiedy zacznę jeździć gdzieś dalej, niż utartymi trasami w promieniu 20km od domu.

Odnośnik do komentarza

Dlatego obecnie przerzuciłam się na bikemap.net, a następnie wrzucam GPX do serwisu Lezyne.

 

Takie trasy masz z nawigacją, czy tylko ślad? Bo Lezyne nie przyjmuje wszystkich importowanych tras z turn-by-turn, chyba tylko z niektórych serwisów. Ja nawet jak trasę ustalę w Komoot (bo lubię), to później ją układam na stronie Lezyne. A siermiężna nieco :/

Odnośnik do komentarza

No, nieco siermiężna, więc nigdy nawet nie utworzyłam choćby jednej, przez co nie wiedziałam, że tam w ogóle działa nawigacja ze wskazówkami po śladzie. Poza tym wyczytałam, że turn-by-turn działa wyłącznie przy normalnej nawigacji do punktu, ale tego z kolei nie miałam cierpliwości testować przy 4-5 stopniach. Aż mnie zaciekawiłeś i kiedyś chyba zrobię sobie jakąś trasę na ich stronie.

Tak poza tym mnie jazda po śladzie dotychczas w zupełności wystarczała (czasem właściwie wolę ją od turn-by-turn, mam mniejszą potrzebę pilnowania się :)). Tak jak zresztą wspominałam, zgubiłam się tylko raz, jadąc autem z prędkością ponad 100km/h na ekspresówce, z której były dwa zjazdy na autostradę i wybrałam ten zły :rolleyes: No i w Katowicach na czteropasmówkach, gdzie jest kilka pięter ulic. Poza tym ślad jest na tyle dokładny, że w normalnych warunkach zawsze wybierałam dobre zakręty. Wadą jest dla mnie jedynie to, że muszę mieć włączony ekran z mapą zamiast z danymi, aby móc ten właściwy zakręt wybrać. Pod tym względem wolałam Endomondo, które chociaż podstawowe liczby wyświetlało. Może któraś aktualizacja to zmieni (jakoś na dniach ma być nowa).

 

Edit: Aż z ciekawości weszłam w serwis. Kurczę, to nawet jest prostsze niż dotychczas sądziłam i rzeczywiście robi mapkę ze wskazówkami dojazdu. Muszę kiedyś wypróbować :D Dzięki za podsunięcie :)

Odnośnik do komentarza

Ja dość często korzystam z takiego planowania. Nie jest wygodne jak w innych serwisach, ale jak chcę zrobić konkretną trasę, to niezbędne. Np. wczoraj wyrysowałem sobie trasę Velo Toruń, żeby przejechać i sprawdzić kondycję pod kątem startu. I... chyba startował nie będę :P Ale wskazówki nawigacyjne działały dobrze :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...