Skocz do zawartości

Rower do 800-900zł


Rekomendowane odpowiedzi

W rowerze z hamulcami v-brake jest możliwość montażu tarczówek jeśli rama i amor mają odpowiednie mocowania.

Jest to jednak kompletnie nieekonomiczne w rowerze za tę kwotę. Oprócz hamulców trzeba zmienić oba koła bo koła pod v-brake nie pasują pod tarcze.

 

Przy tej kwocie celujesz w rower trochę powyżej standardu z supermarketu. Kolega rowerowy chyba taki miał więc opisze jak się taki sprawuje. W każdy rower używany będziesz musiał włożyć pieniądze żeby dało się nim jeździć. Więc jak masz budżet 900 to kup za 700. W Decathlonie masz rower kiepski ale nowy i na gwarancji. Jak nie masz wiedzy na temat rowerów, a wnioskuje że nie, to jest to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza

z dużego jesteś miasta? lub czy w pobliżu jest duże miasto? - wejdź na olx i tam poszukaj roweru z bliskiego otoczenia, by go obejrzeć i/lub się na nim przejechać, by ocenić w jakim jest stanie, czy nie jest uszkodzony, czy coś trzeba w nim wymienić, czy jest wart swej ceny.. kupno czegoś używanego na odległość to duża loteria... 

 

nowego roweru pewnie nikt ci nie zaproponuje bo w tym budżecie nie ma dobrego roweru spełniającego wszystkie twoje kryteria, a bubla nikt ci nie doradzi bo kto by późnij liczył się z jego radami?

 

pomyśl czy możesz jakość rozszerzyć budżet? pracujesz? może stać cie na raty np. 10x0% (trafiają się takie na allegro, trafiają w sklepach online, a nawet stacjonarnych (tam teraz martwy sezon, wyprzedaże, jak nie maja rat 0% to może dadzą rabat, który pokryje oprocentowanie));

 

z większym budżetem kupisz coś z gwarancją, coś co powinno posłużyć kilka sezonów, a nie rozlecieć się, złapać luzy już w trakcie pierwszego

 

nie bież poniższego bezpośrednio do siebie (sam nie raz odczułem to na sobie :))

 

1437391194_lkoxgi_600.jpg

Odnośnik do komentarza

Dobrze mieć odpowiednią perspektywę. Średnia półka cenowa to jest tak ok. 4000 zł. 900 zł to jest tuż powyżej dna. Nie poczuj się urażony ale nie ma przyzwoitych rowerów za te pieniądze. Tyle kosztuje sam napęd do roweru ze średniej półki).

Nowy rower za 900 będzie jechać i ma dużą szansę że w przeciwieństwie do roweru z marketu za 500-600 nie rozpadnie się w ciągu pierwszych 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Zanim zacząłem jeździć na szosówce miałem rower za 950zł. Romet Orkan. Obecnie mój tata śmiga nim do pracy. Trudno mi powiedzieć ile ten rower ma przejechane, ale na pewno grubo powyżej 10tys.km. Co zostało w nim wymienione? Klocki hamulcowe i koło, bo szprychy zaczęły pękać jedna po drugiej. Ale to prosty rower ze sztywnym widelcem i hamulcami V.

Odnośnik do komentarza

Jeden z rowerów z początkowych linków przypomina mi taki, który wypożyczałem w Turcji na ulicy za parę groszy. Lewą manetkę SRAM trzeba było cały czas trzymać w odpowiedniej pozycji palcem żeby łańcuch nie skakał po kasecie. Na zjeździe cały widelec chodzi bo stery nie trzymały i bałem się żeby nie pękł. Dali mi klucz do korby bo co jakieś 30 km się odkręcała. Jakieś minimum przyzwoitości to manetki Altus i trochę Altusa i Tourneya. Albo najtańszego SRAMa i Suntoura.

Odnośnik do komentarza

Jeździłem na marketowmy rowerze, który dość szybko się rozpadł. W drugim rama wytrzymała znacznie więcej ale sam go składałem i sam o niego dbałem.

Nie wiem coś tak się uparł na tarcze skoro w tych pieniadzach będą hamowały tak samo lub gorzej niż v-ki, a po pewnym czasie możesz mieć z nimi większy problem. Skoro sam jak piszesz znasz się słabo to będziesz musiał odwiedzać serwis, a to dodatkowe koszta. Nie bierz używanego skoro nie potrafisz ocenić jego stanu ew. zdaj się na kogoś znajomego.

Z nowych to zalinkowany powyżej Romet do rekreacyjnej jazdy oczywiście wystarczy. Nie licz na nowe technologie czy bardzo dużą wytrzymałość ale w takim trybie jak chcesz uzywać nie jest to niezbędne.

Za te same pieniądze masz b'twina i uważam, że jest lepszy ze względu na większe koła, hamulce v-ki i gwarancję.

Którego z nich weźmiesz to będziez zadowolony bo będą nowe. I wiem też, że Tobie musi się podobać więc jak się uparłeś na hamulce tarczowe to kupuj. Resztą będziesz martwić się później.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...