Skocz do zawartości

Shimano PD-M540 czy CB Candy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Żebyś się czasem nie przejechał na tym kupowaniu w ciemno. Ja ostatnio brałem M089 od Shimano i wszyscy radzili brać większe, więc kupiłem 44 zamiast 43 i niespodzianka. Za duże się okazały, dopiero przymiarka w sklepie pozwoliła stwierdzić że idealnie leżą właśnie 43. Więc buty najlepiej przymierzać przed zakupem :)

Odnośnik do komentarza

Shimano opisuje na swojej stronie długość wkładki buta i do jakiej długości stopy but powinien być dobry. Nie wiem po co opierać się na danych typu "43" czy "44". Ja mam stopę o długości 26cm, Shimano zaleca do takiej stopy buta z wkładką 26,7cm (rozmiar euro 42). Zamówiłem, zapłaciłem, przyszły i są idealne. Jeszcze jak jest zimno wchodzi odrobinę grubsza skarpeta.

Odnośnik do komentarza

Żebyś się czasem nie przejechał na tym kupowaniu w ciemno. Ja ostatnio brałem M089 od Shimano i wszyscy radzili brać większe, więc kupiłem 44 zamiast 43 i niespodzianka. Za duże się okazały, dopiero przymiarka w sklepie pozwoliła stwierdzić że idealnie leżą właśnie 43. Więc buty najlepiej przymierzać przed zakupem :)

Krzysiek, letnie buty powinny być dobrze dopasowane, zimowe mogą być nawet ciut za duże żeby móc poruszać trochę palcami i mieć możliwość założenia dodatkowej pary skarpet jak trzeba. Po za tym kupując przez neta zawsze możesz oddać w ciągu 10 dni.

Odnośnik do komentarza

Jacku, ciągle Ci piszę, że na zwrot od kilku lat jest już 14 ;) Tylko czasem szkoda kasy na przesyłki w tę i we wtę, i lepiej pomierzyć stacjonarnie, a potem ewentualnie namierzać najniższą cenę w sieci.

Gorzej, jak się kupuje okazje od prywatnych ludzi. Ja się właśnie tak wtopiłam przed dwoma tygodniami. Namówiłam wreszcie siostrę na SPD. Moja 40-tka siostrze klapała, 39 w Decathlonie było ciut luźne, 37 za ciasne i co? No i 38 też ciśnie, więc się bujamy z zamrożonymi 150zł :P Na domiar 39 najbardziej chodliwe i zero przecen. Z drugiej strony w moim przypadku ta metoda mierzenia numerów sąsiednich się akurat sprawdziła. A z wkładkami bywa różnie, bo dużo zależy od kroju buta i kształtu stopy. Czasem długość wkładki jest okej, a ciśnie z boku lub np. małego palca i wtedy trzeba brać inny rozmiar (lub czasem wręcz inny model).

Z ochraniaczami potwierdzam, co zresztą można było wywnioskować już na poprzedniej stronie ;)

Odnośnik do komentarza

Jacek, dziękuję za podpowiedź. Mam te zimowe XLC w rozmiarze 45 i pasują na regularną stopę w rozmiarze 43, tak jak pisałeś. Są jeszcze trochę nieułożone do nogi ale pewnie parę kilometrów na pedałach pozwoli idealnie dopasować się stopie. Swoją drogą dziwnie, że producent przestrzela numerację aż o 2 rozmiary! Zapraszam do lubuskiego na zawody razem z synem a potem na obiad. A jak młody będzie miał prawo jazdy to jeszcze na coś z akcyzą. Pomogłeś mi już wiele razy swoim doświadczeniem i chociaż tak będę się mógł odwdzięczyć.

Odnośnik do komentarza

Jacek, jeszcze jedno pytanie. Czy te buty XLC "ubiją się" na nodze? Mierząc teraz na dywanie but pasuje na długość, ale ale jak dopnę zamek z przodu buta (jakiś jest delikatny a jego trwałość budzi moje obawy jak np. zalepi się śniegiem) to te napuszone warstwy ocieplenia i polaru, dosyć mocno opinają moja stopę. Czy to się wygniecie? Mam szczupłą i wąską stopę a i tak gdy ściągam buty z nogi po jakimś czasie to czuję ulgę. Daj proszę znać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...