Skocz do zawartości

Specialized Chisel, nowy aluminiowy, wyścigowy HT


Rekomendowane odpowiedzi

Mezcal podobnie jak Fast Track waży ponad 700 więc pewno będzie ok ? Mezcale kupiłem właśnie po rekomendacji kolegi który jeździ tylko na oponach Vittorii na...szosie ? Zobaczymy, na razie jestem bardzo zadowolony, Czasem trzeba zaryzykować i spróbować czegoś nowego ? Opona zbiera dobre opinie więc jestem dobrej myśli. Ofkoz dam znać jak poszło z mlekiem. Co do X-Tracków. Też podobnie. Chciałem spróbować. Nie jest to jakaś kosmiczna inwestycja. W błocie taplać średnio się lubię ? Więc raczej to nie będzie problemem. Rozważałem ubijaki od Crank Brothers ale z ww powodu nie bardzo widziałem sens ich zakupu. Look'i kręcą się ładnie, większy punkt podparcia, super wyglądają ? Gdzieś czytałem na forum że polecałeś co prawda do szosy pedały Look'a. Więc taka decyzja. Też oczywiście po jakimś czasie zdam relację jak się sprawdzają. Xt za 200 kupiłeś nówki czy też używki? jak nowe to mega cena.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem podpytać Jacku ? Czy sztyca karbonowa ma sens w mtb? Ciągle się nad tym zastanawiam i czy jest to sensowna inwestycja. Różne opinie krążą. Zysk wagowy mnie nie interesuje. Samo pochłanianie drgań. Na obecną alu jakoś nie narzekam. Opona z tyłu robi robotę w moim odczuciu, Nie mam jednak żadnego porównania,  Moja waga (o ile to ma jakieś znaczenie) 66 kg. Koszt nie mały jak za kawałek rurki ? (pomijam jakieś tanie badziewie z ali). Warto inwestować?

Odnośnik do komentarza

XT nówki kupiłem bez faktury od kumpla co handluje rowerami. Look mamy w szosach, różne pedały. Nie mają jakiejś przewagi nad Shimano ale tak wyszło. Crank Brothers wymaga zmiany bloków więc dla mnie nie wchodzą w grę. Wszyscy wokoło mają pedały spd i czasem wsiądę na inny rower. Brak kompatybilności je dyskwalifikuje jak dla mnie.

Sztycę z pewnością zmienię na karbon. Jak znajdę po ostatnich porządkach ? Ma sens o tyle że parę gram i w zależności od rodzaju odrobina amortyzacji więcej. Ale nie tyle co spuszczenie 30 PSI ? Ale nie jest to jakaś kluczowa inwestycja, którą polecam. Więc nie jest to polecana inwestycja. A przy 66 kg olać ?

Natomiast kierę koniecznie zmienię na karbonową. Tam się czuje różnicę. Tylko nie jakiś wylajtowany badziew. Raczej Syntace bo te przetrzymują więcej niż alu. Zjazdowa karbonowa też może być. Tobie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.05.2020 o 11:49, jajacek napisał:

Po ostatnich historiach w polityce to już nie wiem gdzie jesteśmy, bo mam wrażenie że back to USSR.

Gwarancja w PL roweru zakupionego gdzie indziej może nie być u nas honorowana. Ale ma to swoją zaletę. Dostajesz gwarancję "limited lifetime warranty" zamiast polskiej, gdzie de facto masz 5,5 roku na ramę. M.in, dlatego mam dwie ramy Speca zakupione w Austrii.

Przegląd zrobi Ci każdy dowolny serwis, tyle że nie za darmo. Każdy normalny serwis sklepu sprzedającego Spece, przyjmie Cię z ochotą.

A jakie masz ceny za Chisela Comp i za Chisela nie Comp? Chodzi chyba o 2020? Bo chyba w 2019 był tylko Comp i Expert.

Nie zgadniesz ile za przegląd zerowy, za rower kupiony w sklepie rowerowym w Wawie, krzyknął mi serwis autoryzowany Speca w Szczecinie.

poniewaz rower nie kupiony u nich, to wycenili ta usługę na 5% od  wartości roweru, zapomniałem z wrażenia zapytać, czy od ceny katalogowej czy kupionej. 

Generalnie chyba kogoś pojebalo 

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, szumi007 napisał:

poniewaz rower nie kupiony u nich, to wycenili ta usługę na 5% od  wartości roweru, zapomniałem z wrażenia zapytać, czy od ceny katalogowej czy kupionej. 

Generalnie chyba kogoś pojebalo 

Bo zarabiają na sprzedaży rowerów, przeglądy to tylko mały dodatek. Serwis autoryzowany Speca w Gdyni nie serwisuje w ogóle rowerów niezakupionych u nich.

Odnośnik do komentarza

Już ponad 300 km mam zrobione na specu. Polubiłem na nim podjazdy pod górę.

2 blaty z przodu robią robotę, poprzedni mój rower Cube LTD miał 3, wiec przejście na jeden blat z przodu, byłoby zbyt szokujące. 
Niepokoi mnie to, ze coraz szybciej na nim zjeżdżam po wertepach ??

rower jest niesamowicie przewidywalny w zachowaniu. Stabilny jak skala, póki co przewyższa moje możliwości. Ale to dobrze, jest bezpieczny.

w przyszłym tygodniu oddam go na przegląd, przerzutki do regulacji.

nie wiem czy jak tak długo stał, to linki się nie zastały. Wiec jakby co, dam nowe. W poprzednim miałem założone jagwire (koraliki), były rewelacyjne. 
zobaczymy. 
Pozdro

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...