Skocz do zawartości

Specialized Chisel, nowy aluminiowy, wyścigowy HT


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki czyściutki ? Trzeba by go trochę upaćkać w jakimś terenie, będzie jeszcze ładniejszy ? Jeszcze raz gratulację i zdrówka życzę, to najważniejsze. Jeśli chodzi o modyfikacje. To mam dość podobne pomysły. Prawa manetka na XT i ewentualnie hamulce. Jednak siły hamowania mi jakoś niespecjalnie brakuje. Chyba kwestia mojej niezbyt wysokiej wagi oraz terenu (Wlkp raczej płaskie tereny :)). Dlatego może w coś innego zainwestować i tylko okładziny wymienić na metaliki. Myślałem o sztycy karbonowej i tu pytanie warto czy nie? Mleko i wymiana opon już pewne ? Tylko jakie opony. Mocno myślę o Mezcalach TLR, znajomy strasznie chwali. 2.1 tył i 2.25 przód. Co do kół. Wiecie ile ważą obręcze w Chiselu? To już spora inwestycja i muszę mocno to przemyśleć czy warto ? Gripy i pedały SPD już zmienione ? Chociaż pewnie stare m520, też doczekają się zmiany na Deorki XT ?

Odnośnik do komentarza

1. Pedały
Mam M520. Pewnie zmienię na XT lub Ritchie WCS jeśli znajdę mało używane w dobrej cenie

2. Koła
Sądzę że ważą podobnie jak moje Stout XC w Crave 2kg. Zapoluje na coś lżejszego w dobrej cenie. Ale raczej wytrzymałe alu ok. 1600 gram niż carbon

3. Opony
Mam FastTrak S-Works na mleku. Zamiennie latem na piachy używam Renegade 2,3, które ważą ok. 550 gram. Na zimę na przód zakładam Purgatory. Mam też bardzo wytrzymałe FastTrak Grid.
W innym rowerze miałem Vittoria Saguaro i mi się nie podobały. Nie wiem jak te Mezcal.

4. Hamulce
Deore, które mam hamują znakomicie. Ale ponieważ mam w drugim rowerze XT, to chyba zrobię podmiankę. Tarczę przednią dostałem IceTech XT, tylną w innych kołach też mam taką więc podmienię. Nie żeby mi była potrzeba. Ale lepiej wygląda ?

5. Sztyca
Zmienie na carbon bo mam kilka walających się. A czy potrzeba? Różnica drobna, jak ktoś ma coś pod ręką albo kupi nie drogo to czemu nie. Karbonowa ciut lepiej tłumi drgania. A jeszcze taka z systemem tłumienia drgań znowu ciut lepiej. Natomiast obniżenie ciśnienia w oponach daje tyle samo jak nie więcej ?

6. Prawa manetka
Z pewnością na XT lub XTR. Miałem XTR i od razu odczułem brak Instant Release. Człowiek szybko się przyzwyczają do dobrego.

7. Kierownica
Jak znajdę w dobrej cenie to pewnie też jakiś carbon wezmę. Ze względu na tłumienie drgań.

8. Koszyczki
Najbardziej lubie ZeeCage i taki został założony. Na sztycy podsiodłowej założę stary aluminiowy Barbieri

9. Dropper, myk-myk
Jakbym się wybierał w góry to bym coś kupił. Jednak zjazdy z dropperem to zupełnie inna bajka i dużo większe bezpieczeństwo. Widać tę ewolucję najlepiej u Włoszczowskiej. Teraz bardziej docenia ona bezpieczeństwo niż wagę, ma dropper i dużo jeździ też na fullu. Swoją drogą może kiedyś kupię Speca Epica FSR ?

10. Gripy
Przez ostatnie lata jeżdziłem na ergonomicznych Spec XC Contour. Z tym rowerem dostałem Spec Enduro XL Locking Grips. Na razie mi się bardzo podobają.

Odnośnik do komentarza

Rower dokładnie zważony. Z pedałami M520 i koszyczkiem obecnie 11,4kg. Czyli równo 11 bez tego szpeju. Można zejść jeszcze po 100 gram na zmianie sztycy podsiodłowej i kierownicy. Pewnie zmiana hamulców, którą planuję ze 100 gram. I ze 400 gram na kołach. Więc 10,5 kg spokojnie. Poniżej 10 bardzo trudno i za duże koszty. Jeszcze pewnie na siodełku można urwać. Ale wolę wygodę ?

Odnośnik do komentarza

Ten czerwony ma taki lakier który zmienia odcienie pod wpływem intensywności światła (słońca).

Gripy miałeś od nowości czerwone ? Żona ma czarne.

Polecam Jacku szczególnie Małe Pieniny - na górala jesienią przy słonecznej pogodzie - cudo.

aa1.thumb.jpg.932f6a9ecc22961b94b4a7b1737ba5e0.jpg

Szczawnica - Jaworki - Dolina Białej Wody - Przełęcz Rozdziela - Pod Wysoką - Durbaszka - Szafranówka - Szczawnica  (ok 27km)

aIMG_20191015_115044.thumb.jpg.0e733b4bccdc702ce5f9692e6d8f2cf3.jpg

aIMG_20191015_134412_crA.thumb.jpg.ea66d9033d2e65519d4cf641d443f1b2.jpg

 

Odnośnik do komentarza

W końcu go dorwałem w PL

 

Już zrezygnowany zacząłem szukać podobnego modelu u innych producentów, ale nic nie pasowało, a Czesi nieodpowiadali na maile. Weszłem znowu na stronke Speca i se myślę sprawdzę co tam sie pokaże jak wezme "znajdz sprzedawce" Wybrałem paru w okolicy 100km i bah! Jest! W wersji seledynowej. Mieli jeszcze fajnego Epica w alu z bodajże takim samym osprzętem.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Zastanawiam się nad zakupem Spec-a Chisel w wersji Comp rocznik 2019. Mogę go nabyć w kwocie 4999 złotych. Chisel Expert 2x (2018) jest też u tego sprzedawcy za kwotę 5999 zł.  Pytanie czy warto więc dopłacić 1000 złotych do Experta czy zostać przy Comp ?  Z różnic znaczących widziałem że Expert posiada lepszy amortyzator i napęd o szerszym zakresie reszta chyba w miarę podobna. Dodam tylko że jestem amatorem i kolejny rower to będzie przesiadka z 26 cali, które dotychczas służyły do jazd weekendowych po lasach, górkach itp. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...