Skocz do zawartości

Green Velo

berlo

Polecane posty

W tym roku ponownie wybrałem się na trasy rowerowe wschodniej Polski. Sporo ciekawych miejsc, dobrze oznakowany szlak i piękne widoki. 

Przez 4 dni przejechałem trasę Białystok - Lublin, czyli wyszło ponad 500 km i jestem mega zadowolony!

Zapraszam do relacji: Green Velo: Białystok - Lublin

... i jeszcze link do zeszłorocznej wyprawy: Green Velo: Olsztyn - Białystok

green-velo-1-07.jpg

green-velo-1-16.jpg

green-velo-2-08.jpg

green-velo-2-18.jpg

green-velo-3-08.jpg

green-velo-3-21.jpg

green-velo-4-04.jpg

green-velo-4-12.jpg

Świetna trasa i świetna relacja. Zazdroszczę Ci samej wyprawy, ale przede wszystkim chyba sprawdzonych kompanów. Mnie Green Velo kusi od blisko roku, nawet miałam nadzieję, że w te wakacje coś wypali, ale po pierwsze trudno mi znaleźć towarzystwo na moim poziomie (z Twoich opisów wynika, że Warszawiak byłby dobry, bo ja akurat tak na 70-80km bym się pisała ;)), a do tego niestety regulamin studiów zmusza mnie do oddania całego doktoratu we wrześniu :p

Co do samego szlaku, zgadzam się, że połączenie z resztą kraju jest koszmarne. Oczywiście rozumiem, że to nie wina twórców trasy, ale szkoda trochę, że tyle kasy idzie na promocję, a dostanie się tam wychodzi drożej i ciężej, niż przejechanie wybranego odcinka.

Hej, blog Ci niestety padł :(

Ja na Green Velo trafiałem odcinkami w zeszłym roku, jeżdżąc po północnym-wschodzie Polski: https://roweroweporady.pl/piekny-rowerowy-polnocny-wschod-polski/

Ale nie jechałem nią specjalnie, po prostu po drodze na nią trafiałem. I z większości odcinków jakimi jechałem, byłem bardzo zadowolony. Poza jednym, który pokazałem w tekście, gdzie jazda była bardzo męcząca, ze względu na nieprzystosowaną dla rowerzystów nawierzchnię.

Witajcie

Pisze tutaj ponieważ jestem początkującym amatorem przejażdżek rowerowych, niestety przynajmniej w moim dość atrakcyjnym rejonie moim zdaniem brakuje informacji o atrakcjach, jeżeli już są to ogólnikowe i np jak ktoś chciałby zobaczyć historyczne głazy Wilhelma II, są one oznakowane w Przepięknej Puszczy Rominckiej punkcików na mapie, wiadomo szukanie jak igły w stogu siana, a przecież nie o to chodzi.

Stworzyłem i obecnie rozwijam taką mapę atrakcji powiatu w którym mieszkam do zobaczenia pod adresem https://goo.gl/TwIRNH,

Podobne mapy chcę również zamieścić na wszystkich MOR-ach w naszej gminie, mam już prawie gotową.

Zobaczcie pod adresem:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fopen%3Fid%3D0B_SOWdp17IE-bGFGTTNYaGNtWEU&h=ATPz7rEO_iI1U_gMfQxeTadmnJU2xv71l5y_ILPYuZqbd2pCUZkSGe5uz3NtWE7qAUcZwXhbtXrt_tZqWXuP9a3mGd9j3B0U94Q5UdlAYjnjhcwW7ljqsBvz2SRJydFiAaS2pYPelzigLg&s=1

Teraz prośba do was

Co byście chcieli zobaczyć na takiej mapie?

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• 3 weeks later...

Hej, blog Ci niestety padł :(

Miałem chwilowe problemy z serwerem, ale już śmiga ;)

Łukasz ja też w tamtym roku zrobiłem podobną trasę do Twojej tylko w odwrotnym kierunku Olsztyn - Białystok i głównie szlakiem Green Velo... chyba nawet Ci o niej opowiadałem jak mnie przeprawiałeś przez Łódź podczas wyprawy na Hel :) Super tereny! 

• 2 months later...

I ja też, sukcesywnie, odcinek za odcinkiem, poznaję Green Velo. W tym roku padło na Podkarpacie, a tam oprócz samego Green Velo także Beskid Niski i trasa rowerowa po Twierdzy Przemyśl.

Najciekawsze - okolice pomiędzy Przemyślem a Rzeszowem. To ten położony najbardziej na południe fragment, jedyny zahaczający o okolice o charakterze delikatnie górskim. Oficjalnie to zaledwie pogórza, ale w praktyce można już trochę pokręcić pod górę ;)

Podkarpacie można sobie pięknie podzielić na weekendowe wypady, właśnie w takiej postaci zaliczałem poszczególne odcinki i tak o nich piszę. Najpierw - Green Velo na trasie Przemyśl-Rzeszów:

www.znajkraj.pl/podkarpackie-green-velo-z-przemysla-do-rzeszowa

A w całym Podkarpackiem piękne miejsca na trasie - Krasiczyn, cerkwie w Piątkowej i Uluczu, kawałek dalej bardzo ciekawe Łańcut i Leżajsk, w drugą stronę - fantastyczny Radruż.

Fajnie. A na odcinek nad granicą na pewno wrócimy jeszcze większą ekipą, co często nam się nie zdarza.

Kilka migawek z trasy po pogórzach:

Start w świetnym Przemyślu:

panorama-przemysla-z-zamku-kazimierzowsk

Pierwsze znaki Green Velo nad Sanem w Przemyślu:

znaki-green-velo-nad-sanem-w-przemyslu-p

Klimaty na najprzyjemniejszym odcinku za Dynowem:

green-velo-na-podkarpaciu-pogorze-przemy

Wcześniej, nad doliną Sanu:

san-plynacy-przez-pogorze-przemyskie-pog

Piękna cerkiew w Piątkowej...

pogorze-przemyskie-2017-szymon-nitka-901

... i kawałek dalej w Uluczu:

cerkiew-sw-dymitra-w-uluczu-pogorze-prze

Świetny klimat w Rzeszowie na rynku:

ratusz-przy-rynku-w-rzeszowie-pogorze-pr

Pozdrower :]

Szy.

________

znajkraj-logo-forum-50.png
Ostatnio: W Łańcucie i w Leżajsku. Green Velo na Podkarpaciu

• 6 months later...

Ja Green Velo przejechałem lbląg-Chełm w Czerwcu 2017. W tym roku chcę w połączeniu ze szlakiem Orlich gniazd przejechać od Końskich do Chełma. Trasa ogólnie fajna ale jak to bywa kilka kwiatków się znajdzie :] tutaj moja relacja z wyprawy https://www.rowerem.bikeria.eu/green-velo-elblag-chelm-1200km-w-11-dni/

Fajny opis, dzięki :)

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Promy działają, ale na zmianę.

Dobrze mieć tel do przewoźnika:

http://www.mielnik.com.pl/prom

info na www nie zawsze jak uczy doświadczenie są aktualne.

To ze prom chodzi do 18 nie oznacza ze o tej godzinie odchodzi ostatni. To jest h kiedy obsługa schodzi z promu. Nie celowałbym później niż w 17.30 (zależy od kierunku, oba promy z tego co widziałem kończą na PN brzegu).

W Niemirowie nie ma sklepu, najbliższy w Mielniku.

• 4 months later...