Skocz do zawartości

sklep/serwis, zakup roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
zastanawiam się nad nowym rowerem...Czy zna ktoś sklep/serwis itp. w Łodzi (ewentualnie W-wa) w którym uzyskałabym fachową pomoc  przy jego zakupie?  Myślę, że w moim przypadku dobór odpowiedniego roweru może być trudniejszy przez zaburzone proporcje sylwetki (wrodzona skolioza, po operacji). Nie chciałabym zaszkodzić mojemu kręgosłupowi. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej gdybyś wybrała się do ortopedy i zapytała czy jazda na rowerze i w jakiej pozycji nie będzie dla twojego kręgosłupa obciążeniem. Różne typy rowerów wymuszają inny typ sylwetki, np w rowerach górskich będziesz bardziej pochylona niż w miejskich czy crossowych. Przy bardziej wyprostowanej sylwetce kręgosłup bardziej wypoczywa.

Moim zdaniem (lekarzem nie jestem) przy skoliozie zbytnie obciążenie pleców może pogłębiać wady postawy, jeżeli nie masz odpowiednio mocnych mięśni lędźwi, pleców, zginaczy biodrowych oraz poniekąd brzucha. To głównie te mięśnie stabilizują kręgosłup i przeciwdziałają kontuzjom, dlatego zadbałbym o ich wzmacnianie, oczywiście wraz z konsultacją lekarza specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Pogadaj najpierw z ortopedą, byc moze nie jedym. Kolezanka w pracy ma też jakieś problemy z plecami i kolanami. Strasznie się męczyła na rowerze, miała hybryde Spec Sirrus. Kompletnie nie dla niej choć rowewr jako taki fajny.

Raczej z tego co pamiętam jej opowieści - choć problem miała inny niż Twój - wyprostowana pozycja, czyli miejski. Tak jej powiedział ortopeda.

Słyszałem też że rowery z przesuniętym suportem jak np Electra

http://www.electrabicycle.pl/rozwiazania-techniczne/

są dobre w przypadku problemów z kręgosłupem, byłem kiedyś w ich sklepie z ciekawości a że był styczeń to gadaliśmy z godzinę. Ale znowu nie wiem czy to się przekłada na Twój przypadek.

Odnośnik do komentarza

A ja, Was forumowicze, prosze o porade. Szukam taniego roweru do jazdy glownie po miescie. Praca, weekendowy wypady. Znalazlem kilka ciekawych dla siebie ofert.
Cube Curve http://skiteam.pl/rowery/7229-rower-cube-731000-curve.htmlw skepie jest z tylu przerzutka Acera

Merida Crossway Urban http://aventurasport.pl/pl/p/ROWER-CROSSOWY-MERIDA-CROSSWAY-URBAN-20-MD-48CM-SILK-WHITEBLACKWHITE/22888

Merida Crossway http://aventurasport.pl/pl/p/ROWER-CROSSOWY-MERIDA-CROSSWAY-20-MD-48CM-MATT-GREENBLACK/22815

 

I teraz pytanie. Dlaczego za Cube ze slabszym osprzetem trzeba placic wiecej? Ja wiem, ze Cube to prestizowa marka, ale czy za te pieniadze jest sens doplacac kilka set pln?

Odnośnik do komentarza
Dziękuję za odpowiedzi. Na rowerze na szczęście mogę jeździć, (jeszcze by tego brakowało, żeby i to nie było mi dane), oczywiście w granicach rozsądku.
Z racji mojej wady, wstawionego implantu jestem pod stałą opieką ortopedów w Klinice, w której miałam zabieg, no ale to drugi koniec Polski i na chwilę obecną nie muszę się tam często pokazywać. W moim w mieście też mi się zdarzyło bywać u ortopedów/traumatologów itp., ale jakoś na temat roweru nigdy nie było rozmowy. Czy myślicie, że nie byłoby przesadą udać się do ortopedy- lekarza sportowego? 
Na chłopski rozum też mi się zawsze wydawało, że w moim przypadku nie mogę mieć mocno pochylonej sylwetki na rowerze..o takiej szosówce to sobie mogę tylko pomarzyć...
W chwili obecnej posiadam dwukołowiec, który z racji wyglądu/przenaczenia miejskim na pewno jest, jestem na nim trochę pochylona...nie umiem jakoś określić jaki to typ roweru  ale myslę, że sprawdza się tam  gdzie lubię jeździć najbardziej czyli na wsi, więc wiadomo,że podłoże jest zróżnicowane- asfalt różnej jakości, drogi leśne, polne, piach itd. Mieszkając w mieście staram się i jeszcze jako tako mam możliwość jazdy po takich obszarach, no ale tu asfalt jednak dominuje na moich trasach. Nie wiem jednak czy mój rower jest dla mnie odpowiedni, być może będę musiała pomyśleć o nowym, dostosowanym do mnie.
Typowy miejski "stylowy" rower z koszyczkiem nadający się tylko i wyłącznie do jazdy po mieście w stylu wypad do sklepu/wiarni/pracy i jeszcze wdzianie do tego kiecki to raczej nie moja bajka. W każdym razie takiego sprzętu na razie nie chcę i nie potrzebuję. 


 

 

jeżeli nie masz odpowiednio mocnych mięśni lędźwi, pleców, zginaczy biodrowych oraz poniekąd brzucha. To głównie te mięśnie stabilizują kręgosłup i przeciwdziałają kontuzjom, dlatego zadbałbym o ich wzmacnianie, oczywiście wraz z konsultacją lekarza specjalisty.

No właśnie chcę pójść bardziej w kierunku jazdy na rowerze, więc powinnam trochę zadbać o swój organizm..ćwiczenia rehabilitacyjne powinnam wykonywać regularnie ,ale jakoś w domu ciężko się zmoblilizować...pojemność płuc też mam kiepską i też powinnam wykonywać ćwiczenia oddchowe...badanie spirometryczne w zasadzie nigdy nie chciało mi wyjść...ja w ogóle bardziej oddycham przeponą niż płucami czy jakoś tak...




 
Odnośnik do komentarza

" Czy myślicie, że nie byłoby przesadą udać się do ortopedy- lekarza sportowego? "

Nie byłoby przesadą i naprawdę warto.

Generalnie rowery miejskie z definicji są najbardziej komfortowe i wymuszają wyprostowaną pozycję, ale czy faktycznie tylko taki może być -- nie wiem.

"Typowy miejski "stylowy" rower z koszyczkiem nadający się tylko i wyłącznie do jazdy po mieście w stylu wypad do sklepu/wiarni/pracy i jeszcze wdzianie do tego kiecki to raczej nie moja bajka. W każdym razie takiego sprzętu na razie nie chcę i nie potrzebuję. "

Do pracy mam 24km i jeżdżę właśnie "mieszczuchem" niezależnie od pogody, więc chyba nie jest tak źle (ale koszyczka nie mam ;-)). Wiadomo: błoto, dużo piachu, strome zjazdy; to nie na ten rower, ale ubite drogi jak najbardziej. Może jakiś trekking, który ma spory zakres regulacji kierownicy i siodełka? Zauważ, że na początku raczej nie będziesz jeździć po 100km dziennie, a raczej tylko z myślą o zwiększaniu kondycji.

 

Choć miejskie rowery często mają wadę w postaci wagi (od 16kg w górę): jakbyś musiała rower nosić po schodach itp, to raczej odpada (podejrzewam, że Twój lekarz na bank Ci zabronił dźwigać ciężary).

"pojemność płuc też mam kiepską"

To na pewno nie jest przeszkodą (poza ujemnymi temperaturami).

W każdym bądź razie, wizyta u specjalisty/lekarza sportowego jest pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić. Tutaj nikt rozsądny się nie odważy dobrać rower przy problemach z kręgosłupem.

Odnośnik do komentarza

 

 gdzie lubię jeździć najbardziej czyli na wsi, więc wiadomo,że podłoże jest zróżnicowane- asfalt różnej jakości, drogi leśne, polne, piach itd. Mieszkając w mieście staram się i jeszcze jako tako mam możliwość jazdy po takich obszarach, no ale tu asfalt jednak dominuje na moich trasach. Nie wiem jednak czy mój rower jest dla mnie odpowiedni, być może będę musiała pomyśleć o nowym, dostosowanym do mnie.

Typowy miejski "stylowy" rower z koszyczkiem nadający się tylko i wyłącznie do jazdy po mieście w stylu wypad do sklepu/wiarni/pracy i jeszcze wdzianie do tego kiecki to raczej nie moja bajka. W każdym razie takiego sprzętu na razie nie chcę i nie potrzebuję. 

 

 

Z Twojego opisu wynika, że na takie warunki to raczej mtb byłby odpowiedni, z amortyzatorem, ewentualnie cross z szerszymi oponami.

Z tym, że tak grubych opon jak w mtb zwykle do crossa nie da się założyć, a grubość opony też wpływa na wygodę jazdy.

W mtb, mimo że będziesz bardziej pochylona niż w crossie, możesz wypróbować kilku rzeczy:

 

-mostka z regulowaną wysokością i tym samym regulacją wychylenia

-kierownicy typu high rise, czyli dodatkowo podniesionej i fajnie żeby miała jeszcze wygięcie wsteczne (lekko łukowata)

-podłożenia podkładek pod mostek, jeżeli jest na nie miejsce a byłoby za nisko

-przymierzyć obowiązkowo rower w sklepie i nie kupić za dużej ramy :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...