Skocz do zawartości

MTB za 6-7 tys. Czy mógłbym prosić o ocenę??


Rekomendowane odpowiedzi

@Pepe75 Napisałem do producenta, dam znać co odpiszą, pewnie zaproponują ZR Team bo ma krótszą ramę, ale ciężką więc nie chcę.

@Oskarr jakie dłuższe sztyce są warte polecenia? 

Ogólnie to potwornie wkurza mnie obecna geometria rowerów, MTB są w większości za długie i mają za nisko kokpit, ATB ważą tonę, a Crossowe nie pozwalają na włożenie porządnej, szerokiej opony. Uważam że rower crossowy powinien przyjąć opony w przedziale od 1,9" na miasto aż do 2,25 w lekki teren. W ogóle metodą prób i błędów doszedłem do tego że 2,25 przy 29" to najbardziej uniwersalna opona. Jak jadę w większości po drogach to walę w nią wyższe ciśnienie, jak w teren to min.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bonnum napisał(a):

Dzięki @Oskarr ale nie chodziło mi o sztyce regulowane tylko zwykłe. A poza AliExpress, nie znalazłem dłuższych niż 400mm

Odpowiedzieli że mogę włożyć dłuższą, byle zachować odp. długość rury w ramie. 

 

tak na szybko coś znalazłem, akurat robię zamówienie na bike-components

https://www.bike-components.de/en/LEVELNINE/Universal-500-mm-Seatpost-p89787/

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi!

1. Po przemyśleniu sprawy sztyce regulowane to może nie jest taki zły pomysł... A czy oprócz możliwości jej opuszczenia z uwagi na niedokładność jej zablokowania można liczyć na amortyzację pod tyłkiem?

2. Przed zakupem udam się wreszcie na długo odkładany bikefitting żeby ustalić z fizjoterapeutą-fitterem optymalną dla mnie pozycję, długość korby, gięcie kierownicy itp. Możecie polecić kogoś dobrego na Śląsku lub w Krakowie?

3. Czy jeśli okaże się, że będę musiał w nowym rowerze zmienić od razu korbę na krótszą (z powodu biodra) oraz widelec amortyzowany na taki z nie-obciętą rurą sterową (z uwagi na wysokość kokpitu), to warto wziąć niższy model roweru? Czy nie ma to znaczenia i powinno udać się odsprzedać wymienione od razu części z niewielką stratą?

4. Czy koła Answer Atac AM, 15x110mm/12x148mm, Tubeless-Ready to poziom DT Swiss 1900 czy jeszcze niższy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...