Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za porady. Rozkręciłem piastę, łożyska w stanie jak nowe, pod deklem świeży smar, kręcą się gładko, żadnego syfu więc szczelność dobra. Podejrzewam że klikała któraś tulejka. Oś koła wchodzi w tulejkę z endcapami a ta wchodzi w kolejną tulejkę która jest pomiędzy łożyskami. Nasmarowałem tam wszystkie powierzchnie, zrobiłem traskę 35km i póki co cisza, mam nadzieję że na dłużej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.06.2024 o 21:48, Wojtipol napisał(a):

Witam ponownie, w końcu znalazłem chwilę by zabrać się za reklamowanie chisela. Jednak chciałem się jeszcze upewnić u fachowców, żebym nie wyszedł na idiotę. Jak widać na zdjęciach koło nie jest symetrycznie umiejscowione między widełkami. Mierząc suwmiarką, jednak na "oko", bo przez oponę nie mogę dokładnie przystawić, z jednej strony odległość opony od widełek 6.9mm z drugiej ok. 2.9mm. Koło ma lekkie bicie na boki, ale dosłownie minimalne.Teraz moje pytania, czy da nie da się tego wyregulować? Czy to faktycznie wada ramy?PXL_20240610_1849340682.thumb.jpg.ff8c13f0e4d829e9a2def5b510cce1d4.jpgPXL_20240610_1849422542.thumb.jpg.5e268bf08c16afc6ca74c4e0cb051874.jpgPXL_20240610_1847409512.thumb.jpg.0160739745506f094c01e2eeae9b65ef.jpg

PXL_20240610_184805931~2.jpg

Udało mi się dotrzeć do serwisu. Panowie zabrali się za centrowanie koła, temat problemu z ramą nie został podjęty. 

Idealnie nie jest, ale o wiele lepiej niż było. Przekoszenie prawie niezauważalne, a już na pewno nie widać tego na pierwszy rzut oka. Koło dalej trochę bije, ale może to opona. 

Co do kolegi wyżej, którego męczą dziwne dźwięki. Mam to samo. Z okolicy sztycy siodełka bardziej trzeszczenie, szczególnie przy mocniejszej jeździe, a gdzieś jakby że sterów obijanie w środku ramy. Tak myślę czy to nie linki.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wojtipol napisał(a):

O dzięki za doinformowanie. Panowie w serwisie zapowiedzieli, że rower przeszedł test zbieżności więc ufam im, że jest ok. 

Bikeinn po przesłaniu faktury, zapowiedział zwrot kwoty. Czekam na przelew, więc sklep jak najbardziej warty polecenia.

To nie wiedziałem, że w ten sposób Bikein działa, jeśli faktycznie zwrócą pieniądze to super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...