Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Wojtipol napisał(a):

Zakładał ktoś do chisela opony szersze niż 2.40?

Też pytanie do jakiej jazdy potrzebujesz opony.

 

Ja swojego Chisela obecnie używam nie zgodnie z przeznaczeniem do jazdy trekkingowej 😄. Buduję kondycję, redukuję masę.

Do takiej jazdy kupiłem opony:

Continental Race King 29x2.2

BlackChilli Compound PRoTection

https://allegro.pl/oferta/opona-continental-race-king-29x2-2-protection-tlr-zwijana-tle-15052779026

Polecono mi te opony do jazdy asfaltowo / terenowej, przy tym podobno nie zużywają się szybko.

Na razie zrobiłem na nich ok. 200 km, asfalt / ścieżki rowerowe / szuter / utwardzona ziemia z kamieniami. Jazda po suchym i w deszczu i jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza

W większości jazda po leśnych drogach i ścieżkach, ale i asfalty też się trafią. Ogólnie to na swoje fast traki nie narzekam, chociaż przebieg stosunkowo niski jak na razie, bo też okolice 200km. Przyznam szczerze, że gdyby nie te promocje na maxxisy z Amazona to nawet nie rozważyłbym wymiany opon, ale jak można mieć komplet w śmiesznych pieniądzach to czemu nie? 

Zamówię chyba jeszcze te aspeny.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Veriv napisał(a):

Jak chcesz fajnej opony do chisela to nadal są na amazonie różne maxxisy za 1/3 ceny. Trzeba sie mocno spieszyc bo jest coraz mniej. Kupiłem 5. Powaga.

Widzę że niewiele zostało.

https://www.amazon.pl/s?k=maxxis+ikon+29&rh=p_36%3A-10000&crid=3NBVLW4BZY5YS&qid=1717841729&rnid=20876091031&sprefix=maxxis+ikon+29%2Caps%2C122&ref=is_r_p_36_0_0

A mogę jeszcze dodać, że ten minion DHF bardzo źle  się ułoży na obręczy 25mm. Maxxis robi większość opon w standardzie WT. To znaczy po prostu wide tire. Opona jest szeroka i potrzebuje obręczy minimum 30mm. Inaczej boczne klocki będą bardzo mocno po bokach. I tak dhf ma duże przerwy pomiędzy klockami.

Zgadza się. Ja w chiselu do maxxisa  assegai miałem nowiutkie obręcze 30 mm Race Face Arc30 i to asymetryczne. Pitem przełożyłem komplet  zgodnie z przeznaczeniem, do roweu enduro.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, w końcu znalazłem chwilę by zabrać się za reklamowanie chisela. Jednak chciałem się jeszcze upewnić u fachowców, żebym nie wyszedł na idiotę. Jak widać na zdjęciach koło nie jest symetrycznie umiejscowione między widełkami. Mierząc suwmiarką, jednak na "oko", bo przez oponę nie mogę dokładnie przystawić, z jednej strony odległość opony od widełek 6.9mm z drugiej ok. 2.9mm. Koło ma lekkie bicie na boki, ale dosłownie minimalne.Teraz moje pytania, czy da nie da się tego wyregulować? Czy to faktycznie wada ramy?PXL_20240610_1849340682.thumb.jpg.ff8c13f0e4d829e9a2def5b510cce1d4.jpgPXL_20240610_1849422542.thumb.jpg.5e268bf08c16afc6ca74c4e0cb051874.jpgPXL_20240610_1847409512.thumb.jpg.0160739745506f094c01e2eeae9b65ef.jpg

PXL_20240610_184805931~2.jpg

Odnośnik do komentarza

Szprychami. Pewnie rama prosta tylko szprychy zle skręcone.

Jak chcesz mieć pewność to można to łatwo sprawdzić. Zmierz odległość od suportu (np od otworu odpływowego) do lewego i prawego otworu sztywnej osi. Niezależnie od wyniku pomiaru, rozwiązałbym sprawę szprychami. Po prostu będziesz podstawy by wnioskować, co jest przyczyną, pewnie jesteś tego ciekawy. Bo myślę że rower i tak jezdzi prosto. Potencjalnym problemem jest to ze błoto może zahaczyć od ramę. Lub nawet samo koło

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.06.2024 o 14:42, Artgen napisał(a):

Stoję przed zakupem roweru górskiego, rower będzie użytkowany przez trzynastolatka. Sporadyczne wypady do parku przejażdżka po mieście bez żadnych wielkich eskapad. 

Na początku miał być cross ( mój to Lazaro Integrale V2 kupiony przez polecanie tutaj na forum )  ale jego koledzy posiadają górskie więc też chce taki i na ramie napis albo Kross albo Romet bo chłopaki patrzą na naklejkę. I teraz stanęło na tych trzech modelach ;

Kross Hexagon 5.0 koła 29 

Romet Rambler 9.2 koła 29 

Romet Rambler 9.3 ( od dwójki różni sie chyba prowadzeniem linek )

Chyba bez znaczenia który wybierzemy ale może fachowcy niech się wypowiedzą na ten temat, a może coś innego ale nic droższego budżet zamknięty na ok 1800 zł. Przeglądam też używane rowery ale Merida czy inne modele tutaj polecane to ceny  też mają ok 2 tyś zł. 

Pozdrawiam forumowiczów 

 

 

 

W dniu 6.06.2024 o 12:45, Greg29 napisał(a):

@Veriv zanim zaczniesz pisać bezsensowne komentarze przeczytaj sobie cały wątek i przeczytaj co napisałem w swoim pierwszym a drugim w tym wątku poście i co mi odpisała autorka w swoim drugim a trzecim w tym wątku poście

 

12 godzin temu, Wojtipol napisał(a):

Witam ponownie, w końcu znalazłem chwilę by zabrać się za reklamowanie chisela. Jednak chciałem się jeszcze upewnić u fachowców, żebym nie wyszedł na idiotę. Jak widać na zdjęciach koło nie jest symetrycznie umiejscowione między widełkami. Mierząc suwmiarką, jednak na "oko", bo przez oponę nie mogę dokładnie przystawić, z jednej strony odległość opony od widełek 6.9mm z drugiej ok. 2.9mm. Koło ma lekkie bicie na boki, ale dosłownie minimalne.Teraz moje pytania, czy da nie da się tego wyregulować? Czy to faktycznie wada ramy?PXL_20240610_1849340682.thumb.jpg.ff8c13f0e4d829e9a2def5b510cce1d4.jpgPXL_20240610_1849422542.thumb.jpg.5e268bf08c16afc6ca74c4e0cb051874.jpgPXL_20240610_1847409512.thumb.jpg.0160739745506f094c01e2eeae9b65ef.jpg

PXL_20240610_184805931~2.jpg

A podejrzewałeś samą oponę, czy leży idealnie na obręczy ? Obręcz powiadasz 25 mm, więc nie powinno być w teorii problemu tak jak w przypadku szerszej obręczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Turysta05 napisał(a):

Czy koło jest dobrze osadzone we widełkach ramy też łatwo sprawdzić przez przyłożenie możliwie długiego liniału do tarczy hamulcowej i sprawdzenie "jak patrzy".

Co znaczy "jak patrzy"?

Godzinę temu, ram napisał(a):

 

 

A podejrzewałeś samą oponę, czy leży idealnie na obręczy ? Obręcz powiadasz 25 mm, więc nie powinno być w teorii problemu tak jak w przypadku szerszej obręczy.

Na samym początku tak właśnie myślałem, że to opona albo koło, ale po natrafieniu w tym wątku na ten problem z wadliwymi widełkami zacząłem się trochę martwić.

Najbliższy serwis speca mam 60km od domu więc szykuje się wyprawa. 

Odnośnik do komentarza

Niektóre opony szczególnie na obręczach pod tubeless wymagają znaczącego przepompowania żeby się dobrze ułożyć. Zwykle do ok. 4 barów. Bez tego bywa że biją.
Koło wraz z oponą powinno być osadzone centralnie. Bywa że koła są przeciągnięta na szprychach i wtedy nie jest centralnie osadzone. Jest to bolączka wielu rowerów firmy Kross. Fachowiec jest to w stanie ocenić. 
A krzywymi ramami w Specu nie spotkałem się nigdy. Jest więc pytanie czy tak faktycznie jest czy też problem dotyczy kół.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2024 o 11:46, Grzegorz88 napisał(a):

Gdzieś tutaj na forum Jacek podawał link do anglojęzycznego forum z wątkiem o Chiselu.

Nie chcę siać fake newsów, ale

dziś znalazłem tam wpis z przed kilku dni o wadach fabrycznych ram w Chiselu.

Wada fabryczna dotyczy ram w limitowanej kolorystyce zakupionych w Bikeinn z Hiszpanii, ale też ram wyprodukowanych w Wietnamie i Tajwanie.

Nie wiem na ile to wiarygodny wpis, w końcu to internet, ale są dołączone zdjęcia wady.

 

Mój srebrny Chisel Comp 2023 z polskiej dystrybucji jest z Wietnamu. Usiłowałem teraz zmierzyć odstępy, niestety tylny błotnik oraz osłona ramy przed spadającym łańcuchem uniemożliwiają mi pomiar.

 

Poniżej wklejam tłumaczenie i zdjęcia:

Źródło:

https://www.mtbr.com/threads/specialized-chisel-discussion.1049395/page-55?nested_view=1&sortby=reaction#replies

"

JanD
3 posty · Dołączył 2024

#2452 · 5 dni temu
Cześć. Nie wiem, czy ten temat był już tutaj poruszany, ale nie udało mi się go znaleźć.

Niedawno spotkałem się z czterema przypadkami krzywej tylnej konstrukcji Chisel Specialized. Tylne koło nie zostało wyśrodkowane w tylnym trójkącie, a rozstaw tylnych końcówek nie wynosi 148 mm, ale ponad 150 mm. W dwóch przypadkach pomyślnie rozpatrzono już reklamację i zwrot pieniędzy. Jeden z tych czterech rowerów był mój, drugi mojej żony. Niedawno otrzymałem zwrot pieniędzy i prawdopodobnie zimą zgłoszę się po rower mojej żony. Jej rower ma również asymetrycznie frezowaną główkę ramy.

Czy ktoś tutaj spotkał się z tymi problemami? Znam około 5 Chiselów w moim otoczeniu i tylko jeden jest w porządku :D. Trochę smutno.

Przepraszam za mój tłumacz Google z angielskiego.

______________________

slidey
91 postów · Dołączył w 2023 r

#2453 · 2 dni temu
Wow, to dość poważny problem. Będę musiał na to uważać. Czy po zamontowaniu tylnego koła w tylnym trójkącie widoczna jest szczelina pomiędzy piastą a jednym z haków, zanim oś przelotowa zostanie dokręcona? Czy tylny trójkąt nie powinien być nieco szerszy, aby ułatwić wkładanie i lekko wyginać się do wewnątrz przy dokręcaniu osi? Ponadto, czy składając wniosek o odszkodowanie, otrzymałeś zupełnie nową ramę, czy gotowy rower?

______________________

JanD
3 posty · Dołączył 2024

#2457 · 2 dni temu (edytowane)
Tak, jest zauważalna luka. Nie sądzę, że tak powinno być. W rzeczywistości trudniej jest włożyć oś przelotową, gdy piasta nie jest mocno przytrzymywana przez haki. Teraz mam używanego Chisela od mojego przyjaciela i ma on dokładnie 148 mm odstępu między hakami.

Ja i inna znana mi osoba otrzymaliśmy zwrot pieniędzy. Oboje kupiliśmy zestaw ramek z limitowanej edycji online w Bikeinn (Hiszpania).

Co ciekawe, problem ten występuje także w przypadku ram produkowanych na Tajwanie i w Wietnamie.

Dodaję kilka zdjęć problemów.

"

 

image.thumb.jpeg.3fee5dba85ed1d598826ab96241c57b5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.500b1fc7f26d69d77ea4c0c8fb9df79f.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.25254cb72998440002a7b1357aac85ec.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.f5358349a08d4b3789687277b86050f6.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.5f4b8ea5d5531c7f63202c60c72034a9.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.5f00fc0ad782dee15465117b6c900f62.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chodzi o ten post kolegi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...