Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bob napisał(a):

O, ta tania sztyca to w sumie fajna sprawa na początek. Nie potrzebuję wodotrysku, wystarczy, że siodełko trochę się opuści albo podniesie. Jaki numer z tych numerów mam wybrać do Chisela ? 

Jeśli chodzi o amortyzator to może ten Judy faktycznie mi styknie na początek, może dam go na serwis zerowy. Do tej pory jeździłem na amorze, który chyba wogóle nie pracował 🙂 Bardziej chodzi mi o nadgarstki, chociaż może sam nie wiem o co mi chodzi 🙂

obecnie nowy, lepszy recon kosztuje koło 674 zł, w promocji Judy w bike discount potrafi kosztować około 500 zł, nie widzę sensu aby wydawać 100-200 zł na serwis zerowy w tak tanim amortyzatorze. Zrób 50-100 godzin jazdy i wyślij go na 1 przegląd za 200 zł 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bob napisał(a):

Ten Recon za 674 zł to 140 mm skoku. Fajnie chyba na trudniejszą trasę, fajna cena. Tylko jak to zmieni geometrię Chisela. 

Podałem jako przykład. Te amory ostatnio regularnie w takich cenach występują, z tego względu moim zdaniem nie opłaca się inwestować w amortyzator kosztujący 600-700 zł więcej niż 200 zł rocznie w serwis, stąd propozycja rezygnacji z serwisu zerowego.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Grzegorz88 napisał(a):

Na stronie Speca są warunki gwarancji.

Czyli nie trzeba robić przeglądu w serwisie żeby otrzymać dożywotnia gwarancję na ramę wystarczy zarejestrować rower , czyli w moim przypadku przegląd jest zbędny skoro i tak zamierzam coś tam po wymieniać... Tak przynajmniej wywnioskowałem ze strony speca 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ggrzrzegorz napisał(a):

Tak przynajmniej wywnioskowałem ze strony speca 

Jajcarz z Ciebie 🙂:

punkt 11. Właściciel roweru jest zobowiązany do przeprowadzenia przeglądu gwarancyjnego w autoryzowanym serwisie po przejechaniu 100-200 km, najpóźniej jednak do 2 miesięcy od daty zakupu.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na kilka faktów:

8. Roszczenia z tytułu gwarancji są skuteczne tylko wtedy, gdy rower został prawidłowo zmontowany oraz przygotowany do jazdy przez autoryzowanego sprzedawcę zgodnie z wytycznymi firmy Specialized.

pytanie - czy rowery sprzedawane przez autoryzowanego sprzedawcę bikeinn są gotowe do jazdy, czy w opinii hiszpańskiego dystrybutora i sprzedawcy nawet teoretycznie wymagają dodatkowych zabiegów...

16. Dokumentami umożliwiającym rozpoczęcie procedury reklamacji jest dowód zakupu oraz poprawnie wypełniona Karta Gwarancyjna. Prosimy o zachowanie tych dokumentów w bezpiecznym miejscu.

pytanie - czy rowery sprzedawane przez polskich geniuszy handlu są oferowane na tych wszystich olx-ach, allegro i in. razem z dowodem zakupu i kartą gwarancyjną i czy dowód zakupu jest imienny...

No i widzę, że tu się pisze tylko o dożywotnej gwarancji speca na ramę, a ona jest jedynie dodatkiem do standardowej 2-letniej gwarancji na rower i to po spełnienie specyficznych warunków:

2. Dożywotnia gwarancja ramy jest uwarunkowana podaniem danych osobowych właściciela roweru sprzedawcy i może ją zastosować tylko ten właściciel, którego dane osobowe są przedmiotem przetwarzania. Zmiana właściciela skutkuje utratą dożywotniej gwarancji na ramę.

znów odniesienie do pierwszego właściciela - jeśli dokumenty sprzedaży z bikeinn są imienne, to polski nabywca roweru z allegro nie jest uznawany za pierwszego właściciela.

3. Dodatkowa gwarancja na ramę jest uwarunkowana koniecznością rejestracji roweru w bazie danych Specialized najpóźniej w ciągu 90 dni od daty zakupu.

jak kupisz rower, który Janusz przetrzymał więcej niż te 90 dni, to go nie zarejestrujesz...

A i tak najlepsze jest na końcu:

Podane warunki gwarancyjne są ważne dla rowerów zakupionych u autoryzowanych partnerów Specialized na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Warunki gwarancyjne w różnych częściach świata różnią się z powodów odrębnych ustaw oraz z powodu innych różnic regionalnych.

więc tak naprawdę trzeba wgłębiać się w gwarancję udzielaną przez hiszpańskiego dystrybutora - bo te rowery pochodzą przecież z tamtego rynku. Powodzenia w lekturze: https://media.specialized.com/support/collateral/0000109733-warranty-sp_ad-sp.pdf

 

Ale oczywiście można takiego Chisela reklamować na zasadzie rękojmi lub niezgodności z umową (w zależności od tego, kto był sprzedawcą - osoba prywatna czy przedsiębiorca), tylko powodzenia w egzekwowaniu tego prawa 🙂

Odnośnik do komentarza

Te warunki gwarancyjne, to nie jest długi tekst, więc nie wiem, czemu pytasz o coś, co możesz samemu przeczytać...? Kupiłeś samą ramę, OK - reklamujesz ramę, okazując dowód zakupu od autoryzowanego sprzedawcy. Kupiłeś ramę z "resztą roweru" i chcesz reklamować tylko ramę - proszę, punkt 17.:

Reklamowany rower, będący na gwarancji, musi być czysty i kompletny. Właściciel nie może sam demontować części roweru. Reklamowana rama, widelec amortyzowany, tłumik albo inne części roweru nie mogą być wymontowane, jeżeli nie były oddzielnie zakupione.

Interpretuj to, jak chcesz, natomiast jak to interpretuje Spec, to się dowiesz dopiero, jak zgłosisz roszczenie gwarancyjne. Przy czym zapis powyżej jest w części "warunki gwarancji" i na 100% obowiązuje w podstawowym okresie dwuletnim. Jak to się ma do rozszerzonego okresu gwarancji dożywotniej - pytaj Speca...

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, HSM napisał(a):

Te warunki gwarancyjne, to nie jest długi tekst, więc nie wiem, czemu pytasz o coś, co możesz samemu przeczytać...? Kupiłeś samą ramę, OK - reklamujesz ramę, okazując dowód zakupu od autoryzowanego sprzedawcy. Kupiłeś ramę z "resztą roweru" i chcesz reklamować tylko ramę - proszę, punkt 17.:

Reklamowany rower, będący na gwarancji, musi być czysty i kompletny. Właściciel nie może sam demontować części roweru. Reklamowana rama, widelec amortyzowany, tłumik albo inne części roweru nie mogą być wymontowane, jeżeli nie były oddzielnie zakupione.

Interpretuj to, jak chcesz, natomiast jak to interpretuje Spec, to się dowiesz dopiero, jak zgłosisz roszczenie gwarancyjne. Przy czym zapis powyżej jest w części "warunki gwarancji" i na 100% obowiązuje w podstawowym okresie dwuletnim. Jak to się ma do rozszerzonego okresu gwarancji dożywotniej - pytaj Speca...

Ok a jest tu jakiś spec..🤔 a tak serio to chrzanić to kupiłem z Hiszpanii wyszedł mnie 2750 ramę zarejestrowałem a część osprzętu i tak zmienię , jak pięknie rama będę myślał...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ggrzrzegorz napisał(a):

kupiłem z Hiszpanii wyszedł mnie 2750 

To teraz jeszcze będzie zabawniej jak KAS zapyta w jaki sposób wykorzystujesz rower w firmie i czy jego zakup jest uzasadniony 🙂

Jeżeli jednak wpadniesz na pomysł, żeby jednak nie księgować faktury - nie radzę. Są systemy dzięki którym KAS wie o takich transakcjach. I przy okazji lubią po kilku latach przypomnieć o nich i grzecznie poprosić o zapłatę VAT z odsetkami.

Będziesz chciał ubezpieczyć rower? Tutaj wchodzimy na zupełnie nowy poziom absurdu. O ile przy JDG da radę, o tyle przy rowerze zakupionym na jakąkolwiek inną formę - zapomnij. Przynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, ChrisClever napisał(a):

To teraz jeszcze będzie zabawniej jak KAS zapyta w jaki sposób wykorzystujesz rower w firmie i czy jego zakup jest uzasadniony 🙂

Jeżeli jednak wpadniesz na pomysł, żeby jednak nie księgować faktury - nie radzę. Są systemy dzięki którym KAS wie o takich transakcjach. I przy okazji lubią po kilku latach przypomnieć o nich i grzecznie poprosić o zapłatę VAT z odsetkami.

Będziesz chciał ubezpieczyć rower? Tutaj wchodzimy na zupełnie nowy poziom absurdu. O ile przy JDG da radę, o tyle przy rowerze zakupionym na jakąkolwiek inną formę - zapomnij. Przynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć.

 

Ja nie mam firmy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...