Skocz do zawartości

Mobilny Serwis Rowerów w Warszawie


APZ

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś narzekałem, że nie ma dostępnych serwisantów, którzy przyjadą do klienta. Znalazłem taką firmę w Warszawie i skorzystałem. "Warsztat" przyjechał, naprawił, skasował, zafakturował. Robótki nie były trudne, kilka drobiazgów (w tym mycie i smarowanie napędu, wymiana opony), standardowy serwis dwóch rowerów MTB i przegląd ze wskazaniem terminów kolejnej wymiany części eksploatacyjnych. Wychodząc z założenia, że w tym czasie więcej zarobię w swoim zawodzie niż zaoszczędzę samemu dudrając z niepewnym skutkiem w mechanice rowerowej, na której się kiepsko znam, wolę dać zarobić i niech tego typu biznesy kwitną. 

Polecam bezinteresownie.     

STRONA GŁÓWNA - Mobilny Serwis Rowerów Warszawa i okolice 2023 r. (mobilnyserwisrowerow.pl)
 

20231215_102920.jpg

Odnośnik do komentarza

Jednoosobowa firma. Facet blisko 10 lat pracował w serwisie rowerowym u kogoś. Więc doświadczenie ma. Cena usługi mnie zaskoczyła, bo... była bardzo niska. Jak się dowiedziałem, trwa zimowa promocja. Umówiłem się na kolejną, przedsezonową wizytę (wymiana łańcucha, przeglądy itp.). W aucie (warsztacie) serwisant ma zapas części najczęściej potrzebnych. Przed przyjazdem pyta o zakres prac, więc pewnie, gdyby jakiś szpej był potrzebny, to się zaopatrzy. Jestem zadowolony. Czekałem na tego typu usługi. Fajna sprawa, zwłaszcza, gdy w domu jest kilka rowerów intensywnie używanych (nie mój akurat przypadek).

Ciekawe czy w innych aglomeracjach są takie usługi?

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości zajrzałem na stronę, taka naprawdę w moim typie, bez bajerów, jasno i rzetelnie napisane?.  Zabrakło mi usługi, którą obecnie samodzielnie nie chciałbym wykonywać: wymiana medium i odpowietrzenie hamulców hydraulicznych.  Myślę że będzie dopisana, a ja, być może, jednak kupię ten lejek do hydraulików?.

p.s.  Tak na marginesie: mineral oil to może być silnikowy 5W30, czy też dedykowany olej hydrauliczny, taki przemysłowy? 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Turysta05 napisał(a):

Z ciekawości zajrzałem na stronę, taka naprawdę w moim typie, bez bajerów, jasno i rzetelnie napisane?.  Zabrakło mi usługi, którą obecnie samodzielnie nie chciałbym wykonywać: wymiana medium i odpowietrzenie hamulców hydraulicznych.  Myślę że będzie dopisana, a ja, być może, jednak kupię ten lejek do hydraulików?.

p.s.  Tak na marginesie: mineral oil to może być silnikowy 5W30, czy też dedykowany olej hydrauliczny, taki przemysłowy? 

Musi być mineralny. Silnikowy odpada. Kup dedykowany. Zagraniczni youtuberzy potrafią się ratować olejem do smażenia, ale to skrajne przypadki. 

Zestaw do odpowietrzania z chin kosztuje 20-30 zł.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem bliżej zapoznać się z tematem odpowietrzania. Pierwsza rzecz to mnogość standardów złączek (dlaczego tak😲, aby było trudniej?😡), i tu pytanie do tych co już przerabiali: czy do obsługi podstawowych modeli Shimano M200 i Tektro 272 wystarczy podstawowy zestaw

Screenshot_2023-12-21-11-54-03-632_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.04ce85203caf5fa703ff3480ad576793.jpg

.. czy są tak różne, że trzeba duży zestaw

Screenshot_2023-12-21-12-00-19-523_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.27a972816288435548f390ee04ad7864.jpg

O Shimano dużo się mówi, o Tektro jakoś cicho i głucho.

Odnośnik do komentarza

@mike21 dzięki za naprowadzenie na dobry trop👍.  Nasi rodzimi "przedsiębiorcy" życzą sobie naprawdę sporo za dwie strzykawki:

Screenshot_2023-12-21-19-40-24-864_com.android.chrome.thumb.jpg.ea97987dc9dab7cf3ff8d7dfb455b318.jpg

Na szczęście żyjemy w Europie, sporo można wyczytać w internecie, sporo się nauczyć (m.i. dzięki Forum😉) i w efekcie dostać więcej za mniej:

Screenshot_2023-12-21-19-45-58-315_com.android.chrome.thumb.jpg.063238247dd076de354295b1ee06b88e.jpg

..a najcenniejsza jest informacja, że zestawy posiadające dwie złączki M6 +rurki, etc., spokojnie obsłużą TekTro. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...