Skocz do zawartości

Wszędołaz, rasowa terenówka, czołg – czy znajdę w końcu rower dla siebie ?


Rekomendowane odpowiedzi

@Pepe75 odpisze tu bo to dotyczy tego tematu a nie XC120 jako takiego. Czyli we współczesnym MTB nie podeprę się noga siedząc na siodełku ? W tym EXPL 700 27,5" też (bo mniejsze koła) ? Pytam o to bo przy mojej jeździe to by się jednak przydało ....

Masz tego Rockridera 540 EXPL - jesteś ciut wyższy ale jak z tym podparciem jest i jaką pozycję masz ?

PS. Zdjęcie z neta - stary ale jary wszędołaz

image.jpeg.52e303e3409665b32a1f3be864cca41c.jpeg

Odnośnik do komentarza

Na expl540 podpieram się siedząc na siodełku - czubkami palców. Dla porównania w gravelu siodełko i suport mam niżej - podparcie wygodniejsze. W miejskim Marinie siodełko i suport są najniżej - podpieram się prawie całą stopą - ale za to bardzo często zahaczam pedałami o podłoże. Dla ścisłości - w każdym rowerze mam prawidłową wysokość  siodełka względem suportu (przekrok x 0,883). Expl700 to nietypowy przypadek bo ma założone opony 27.5x2.6 (opona ma mniejszą średnicę, suport i siodło jest niżej). Odpowiednik dla 29x2.25 to 27.5x3.0 jeżeli dobrze pamiętam.

Nie mam zdjęcia jak siedzę na expl540, ale pozycję mam umiarkowaną - kierownicę na wysokości siodełka

P.S. Kona Unit fajna rzecz 

750D8803-EA9F-4B44-A1DB-EC1593FDC1B6.jpeg

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Greg29 napisał(a):

Naprawdę nie rozumiem co ludzie mają z tym podpieraniem się nogą siedząc na siodełku. Albo chcesz się podpierać i obniżasz odpowiednio siodełko albo chcesz efektywnie pedałować i odpowiednio je ustawiasz. Nawet przy odpowiednim ustawieniu siodełka do efektywnego pedałowania można podeprzeć się czubkami palców

Tak jak pisałem w pierwszym poście - jeżdżę nietypowo. Ja chce siedząc na rowerze ruszyć z miejsca, bez "pchnięcia" roweru do przodu. Czyli np. jadę po łące, wjeżdżam w dół, staje bo nie dałem rady lub przestraszyłem się wywrotki i teraz chce ruszyć z miejsca siedzą na rowerze. To mi sprawia frajdę - co ja na to poradzę ?

Czyli z tym podparciem jest "problem" ?

Jeszcze się zastanawiam, co wyjdzie lepiej finansowo/przyszłościowo - XC120 (4,8k zł) czy EXPL700 (5,6k zł) ? Z tego co rozumiem to co dostanę ze sklepu wystarczy na najbliższe miesiące/lata ? Potem trzeba by wymienić hamulce w XC ? W sumie bym wolał EXPL ale znów nie wiem co z tymi kołami (rozmiar/lepkość na asfalcie przy 2,6"). Musze się doktoryzować. 

Odnośnik do komentarza

Niby jeżdżenie rowerem to prosta sprawa ale w praktyce nie. Jeśli masz problem by ruszyć inaczej niż odpychając się nogą(sposób godny naszych babć na rowerach typu ural) to dobrze byłoby poćwiczyć równowagę. To się zwróci po wielokroć. Chcesz zainwestować dość poważne pieniądze, warto też zainwestować czas.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Greg29 napisał(a):

Naprawdę nie rozumiem co ludzie mają z tym podpieraniem się nogą siedząc na siodełku.

Żeby wyjechać z miasta do lasu muszę przez miasto przejechać - kilka skrzyżowań ze światłami mam po drodze. Wygodniej się podeprzeć niż co chwila zsiadać, ale nie mam z tym problemu że podpieram się czubkami palców

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Veriv napisał(a):

Niby jeżdżenie rowerem to prosta sprawa ale w praktyce nie. Jeśli masz problem by ruszyć inaczej niż odpychając się nogą(sposób godny naszych babć na rowerach typu ural) to dobrze byłoby poćwiczyć równowagę. To się zwróci po wielokroć. Chcesz zainwestować dość poważne pieniądze, warto też zainwestować czas.

Proszę czytać uważnie. Ruszam normalnie jak każdy (chyba) ale w tamtym wpisie wspominam o wyjątku (moja nietypowa jazda) gdzie rozpoczęcie jazdy (często to ruch do przodu o 30-90 cm i znów dziura) jest inne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...