Skocz do zawartości

Buty MTB SPD Trail do chodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ?

Szukam butów z blokami SPPD pod MTB, ale by były wygodne do chodzenia. Jakie macie sprawdzone propozycje? Chodzi o buty typu Trail (turystyczne), ale zauwazyłem, że w kategori MTB także są buty z mieksza podeszwą.

Jakie modele znalazłem na forum:

  • Shimano MT500/501/502 - kupiłem MT502 i ...nie byłem w stanie włożyć do nich nogi, tak twade jakoś wokół kostki. I podeszwy też twarde. Szybko oddałem.
  • Northwave, np. Corsair, Spider Plus - ceny wysokie (powyżej 400 - 500 PLN)
  • Specialized Sport/Comp MTB - ceny jeszcze wyższe.

Buty Decathlonowe:

  • Rockrider st 100 - podobno wygodne, nie ma w ofercie
  • Rockrider EXPL 100 - 219 PLN, sznurowane, brak regulacji położenia bloków (duża niedogodność?)
  • Rockrider ST 500 - 250 PLN, sznurowane. Założyłem w sklepie na nogę, nie były jakies super miękkie, na pewno o wiele wygodniejsze niż Shimano MT 502, ale skoro kosztują 259, to może warto dołożyć 100 zł i kupic lepsze. 

 

Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, liftlodz napisał(a):

Mam NorthWawe Spider, używam od jakichś 8000 km i jak dla mnie są wygodne.
Można w nich pochodzić a nawet bez problemu prowadzić samochód.
Jedyne do czego mam uwagi to wyrabiają się rzepy i przestają trzymać.

Co do Northwave to sądziłem że to bardzo dobre buty. Jeździła w nich juniorska grupa kolarska i mieli z nimi sporo problemów. Po jeździe w deszczu totalnie się rozpadały. 

 

Odnośnik do komentarza
Dwoje moich znajomych miało Shimano MT5 i byli bardzo zadowoleni. Speca ma fajne modele ale to nie są tanie rzeczy:
Rime 2.0 Mountain Bike Shoe | Specialized.com
Rime 2.0 Hydroguard Mountain Bike Shoe | Specialized.com
2FO ClipLite Mountain Bike Shoes | Specialized.com
Jacek, to są dwie możliwości:
- albo nowa wersja MT5 (502) jest twardsza niż MT500 (które są niedostępne, przynajmniej ja nie znalazłem). Mam na myśli także cholewkę buta, ciężko było rozsznurować
- albo generalnie w butach MTB tak ma być (albo prawie tak) jak w tych MT502 i ja po prostu tego jeszcze nie wiem i oczekuję zbyt dużej miękkości




Odnośnik do komentarza
Jeśli masz szeroką stopę lub wysokie podbicie to zdecydowanie odpuść sobie jakiekolwiek buty Shimano.
PS moje NorthWawe przeżyły sporo deszczu, błota a nawet śniegu i się nie rozkleiły. Jedyne co wymagało wymiany to wkładki.
Czyli może jakieś szosowe Northwave mogły być trefne albo Twoje udane...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja mam buty z deca, jako turystycze poprzedniki tych expl 100, są ok, po 5kkm się nie rozpadły, wygodnie się w nich chodzi, sznurowadła nie przeszkadzają. Choć ostatnio nawet do turystyki wolę używać moich butów do XC. Te podstawowe modele butów turystycznych z decathlonu nie mają regulacji położenia bloków. Te ST 500 też nie mają. Mi ułożenie tych bloków jako tako podpasowało, same bloki dają małą regulację na zmianę kąta, ale to parę stopni. Ja jestem obecnie zakochany w butach z boa nawet do turystyki. Jadąc na rowerze jak chcesz sobie zrobić ciaśniej albo luźniej to możesz to wykonać w czasie jazdy na rowerze.

Podobnie jak ściągam ocieplacze na nogi jak jeżdżę turystycznie. Jadąc na rowerze luzuje boa, opuszczam nogawki, wyciągam nogę z buta, ściągam ocieplacz, wkładam nogę w buta, to wszystko trzymając ciągle jakieś 20-25 km/h ? 

Odnośnik do komentarza
Ja mam buty z deca, jako turystycze poprzedniki tych expl 100, są ok, po 5kkm się nie rozpadły, wygodnie się w nich chodzi, sznurowadła nie przeszkadzają. Choć ostatnio nawet do turystyki wolę używać moich butów do XC. Te podstawowe modele butów turystycznych z decathlonu nie mają regulacji położenia bloków. Te ST 500 też nie mają. Mi ułożenie tych bloków jako tako podpasowało, same bloki dają małą regulację na zmianę kąta, ale to parę stopni. Ja jestem obecnie zakochany w butach z boa nawet do turystyki. Jadąc na rowerze jak chcesz sobie zrobić ciaśniej albo luźniej to możesz to wykonać w czasie jazdy na rowerze.
Podobnie jak ściągam ocieplacze na nogi jak jeżdżę turystycznie. Jadąc na rowerze luzuje boa, opuszczam nogawki, wyciągam nogę z buta, ściągam ocieplacz, wkładam nogę w buta, to wszystko trzymając ciągle jakieś 20-25 km/h  
Ooo! Czyli BOA dobra rzecz...jedynie kwestia pieniędzy, to moje pierwsze SPD, najpierw przymierzę więc te Decathlonowe

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Może BOA i BOA są nierówne. Mam buty szosowe z plastikowym BOA i niestety nawet podczas schodzenia po schodach BOA samo się luzuje co cholernie mi się nie podoba. Z tego też powodu wolę buty na 3 rzepy. Mój syn ma buty z aluminiowym BOA. Tam o ile mi wiadomo nie ma takiego problemu. No i jak zaczepisz o coś tym plastikowym BOA to łatwo wyrwać niestety. Mieliśmy takie przypadki. W butach XC ze sztywną podeszwą która nie ugina się w okolicy palców, nie da się chodzić gdzieś dalej niestety. Raz musiałem wypychać rower pod górę 2 km na Słowacji w takich butach. Poobcierałem stopy.

Odnośnik do komentarza

Ja głównie jeżdżę w najwyższym modelu butów xc z decathlonu,  tam boa jak zacisniesz to jak Ci by miało nogę urwać to boa nie puszcza. Podeszwę mam tam twardą i nic się nie ugina, ale objezdzajac tatry zdarzało mi się iść w tych butach na parę km trekking i było git. Ostatnio jak do pracy przyjechałem na rowerze i nie chciałem zakładać butów bhp to też cały dzień łaziłem w butach do spd bo są wygodniejsze niż te buty bhp. 

Na zawodach też często trzeba w nich gdzieś podbiec więc muszą być wytrzymałe i nie puszczać na wiązaniach  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...