Rower dla dziecka – jaki kupić?

Rower to jedna z najlepszych aktywności, do której możesz zachęcić dziecko. Na początku wozimy syna lub córkę w foteliku albo w przyczepce. Dziecko oswaja się z pędem powietrza, zmieniającym się krajobrazem, przyjemnością podróżowania. I jest blisko mamy i taty, razem spędzają czas. Potem przychodzi moment na zakup pierwszego roweru. Czy pamiętasz jaki to był rower w Twoim wypadku? Może Reksio albo mały trójkołowiec? Ja o swoich pierwszych siedmiu rowerach napisałem tutaj. Teraz, małym dzieciom kupuje się najpierw rowerki biegowe, kiedyś raczej niedostępne na rynku. A potem co jakiś czas wymienia na taki z większymi kołami. No właśnie, wielkość roweru ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o dzieci (u dorosłych też jest to oczywiście ważne, ale u dzieci najważniejsze). W tym wpisie znajdziesz tabelkę, która pomoże Ci dobrać rozmiar roweru do dziecka. Dodatkowo jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze, zajrzyj do podlinkowanego wpisu.

Rowery dla dzieci
fot. IISG

Jaki rower dla dzieci kupić?

Przejrzałem oferty kilkudziesięciu producentów rowerów, głównie tych z ugruntowaną marką na rynku. I może się w głowie zakręcić od liczby dostępnych modeli. Myślałem, że przygotowanie takiego zestawienia będzie podobne, do serii jaki rower kupić dla dorosłych. Ale okazało się to trudniejsze, ponieważ chciałem zmieścić wszystkie przedziały cenowe i rozmiary w jednym wpisie :) Aby zachować tu porządek, postanowiłem uszeregować rowery i rowerki właśnie według rozmiaru koła.

Pamiętajcie, że rozmiar kół w przypadku 24 i 26 cali, choć jest istotny, to jednak istotniejszy jest rozmiar ramy. Dlatego zawsze, ale to zawsze, nawet jeżeli rower ma być prezentem, zalecam przymierzenie dziecka do roweru przed zakupem. Zawsze można je zbajerować, że to rower dla dziecka koleżanki ;)

Okej, zapraszam do lektury zestawienia rowerów. Nie są to na pewno wszystkie rowery, jakie są dostępne w sklepach, nie na tym mi zależało. Starałem się pokazać oprócz tych typowych modeli, także te ciekawe, wyróżniające się. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je kupić, skorzystaj z porównywarki cen. Łatwo tam znaleźć najtańszą ofertę na rowerek dla dziecka.

I jeszcze tabelka, dzięki której łatwiej będzie wybrać rozmiar kół oraz ewentualnie ramy dla dziecka. Pamiętaj, że najważniejsza jest (tak jak u dorosłych) długość nogi, mierzona po wewnętrznej stronie od kroku, a nie wzrost. Dziecko musi mieć możliwość dotykania ziemi palcami stóp, w razie potrzeby. A najmłodsi najlepiej aby mogli położyć całą stopę na podłożu. Przy doborze roweru patrzmy również na to, czy maluch nie ociera kolanami o kierownicę lub swoje ręce podczas pedałowania.

Rozmiar kół rowerowych dziecko

 

Rowerki biegowe z kołami 10 i 12 cali

Tak jak napisałem wyżej, pierwszym rowerkiem, może być rowerek biegowy. Dziecko będzie uczyć się na nim łapania równowagi i w każdej chwili będzie mogło postawić nogi na ziemi. Rower dla 3-latka powinien mieć koła 12 cali albo nawet trochę mniejsze. Jeśli myślisz o rowerku napędzanym pedałami, pamiętaj koniecznie o osłonie łańcucha. Rowerek powinien być maksymalnie prosty – bez przerzutek i bez hamulców w manetkach (ewentualnie z hamulcem, który w razie czego można na jakiś czas odłączyć). Dobry za to będzie hamulec w piaście, uruchamiany naciśnięciem pedałów.

Warto pamiętać o miejscu do przewozu ulubionych zabawek. Rowerek powinien też podobać się dziecku. Nie musi być nowy – na portalach ogłoszeniowych znajdziemy masę rowerków, z których dzieci szybko wyrosły. Bo tak moim zdaniem powinno się podchodzić do sprawy rozmiaru roweru – kupujesz, a gdy dziecko wyrośnie – sprzedajesz i bierzesz większy. Nie można zmuszać malucha do jazdy na za dużym albo za małym rowerku. Dorosłych też to dotyczy :)

Dobrze jest też wyposażyć malucha w kask i podstawowe ochraniacze. Nie chodzi o to, by na nie chuchać i dmuchać, ale mimo wszystko pierwsze jazdy będą obfitować w upadki. Najbardziej odczuwalne będzie to na asfaltowych nawierzchniach, jazda na trawie nie jest tak problematyczna.

Sam z dzieciństwa nie pamiętam żadnego kasku czy ochraniaczy (kto zresztą wtedy w Polsce jeździł w kasku?) – parę siniaków się na pewno nabiło, ale człowiek szybciej się uczył jeździć, gdy wiedział czego nie robić. Jednak jeździłem jako maluch czy trochę starszy maluch, wyłącznie po gruntowych drogach, gdzie prawdopodobieństwo nabicia sobie guza, jest o wiele mniejsze niż na twardym asfalcie. W tym wpisie znajdziesz więcej informacji na temat rowerków biegowych.

 

Rower dla dziecka

B’Twin Run Ride – Decathlon oferuje kilka modeli rowerków biegowych. Dostępne są wersje z hamulcem bębnowym tylnego koła lub bez niego (hamulec można zawsze odpiąć, zanim dziecko oswoi się z rowerkiem). Można wybrać też opony – na asfalt lub takie bardziej „terenowe” na gruntowe drogi.

Wishbone Bike

Wishbone Bike – ciekawa, drewniana konstrukcja, która rośnie razem z dzieckiem. Można złożyć go na trzy sposoby: jako trójkołowca już dla rocznego dziecka, a potem dwukołowca z siodełkiem na dwóch wysokościach w zależności od ustawienia ramy.

 

Kross Mini

Kross Mini – rowerek od polskiego producenta. Dostępne są cztery wersje kolorystyczne, a do tylnego koła podłączony jest prosty w regulacji hamulec szczękowy V-Brake.

 

Inne rowerki biegowe na które warto zerknąć: Rowerki Puky, Rowerki Woom, Kelly’s Kite (jest wersja z hamulcem i bez), Head Faro, Cube Cubie, Scott Walker (jest też dziewczęca wersja).

 

Rowerki z kołami 16 cali

Gdy dziecko podrośnie (4-5 lat), dobrze pomyśleć o rowerku z 16 calowymi kołami. Przy zakupie roweru nadal należy pamiętać, że powinien on mieć niski przekrok, dziecko musi mieć możliwość szybkiej ewakuacji w razie problemów z jazdą. Równie ważna sprawa to zabezpieczony łańcuch. Przydatnym dodatkiem są błotniki, chroniące przed ochlapaniem. Rowerek może być wyposażony w przedni hamulec, choć trzeba zwrócić uwagę, by nie był on zbyt „ostro” wyregulowany. Zbyt mocne naciśnięcie hamulca i całkowite zablokowanie koła, może spowodować upadek. Przerzutki nie są jeszcze koniecznie potrzebne.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Pisałem o tym we wpisie „Dziesięć rowerowych złotych myśli„. Gdy chcesz nauczyć dziecko jeździć, nie rób tego na drodze dla rowerów! Nie jest to miejsce do tego odpowiednie. Ścieżki i drogi rowerowe służą do sprawnego przemieszczania się, a dziecko – wiadomo, porusza się jeszcze mało pewnie, często zjeżdżając na boki, czy nagle się zatrzymując. Nie ryzykuj, że ktoś przypadkiem wjedzie w Twojego malucha! Idealnym miejscem do nauki są łąki, parkowe alejki, gruntowe drogi. Wszystko, tylko nie drogi rowerowe.

 

Kross Denis – aluminowa rama i dwa hamulce – z tyłu torpedo czyli tzw. „hamulec w pedałach”, z przodu V-Brake. Do tego odłączane boczne kółka i oczywiście pełna osłona łańcucha.Dostępny jest także tańszy model Kross Leo, na stalowej ramie, cięższy o półtora kilograma. Dostępne są także odpowiedniki dla dziewczynek: Polly oraz Lilly.

 

Cube Kid 160 – ten rowerek na 16. calowych kołach wizualnie nawiązuje do dorosłych rowerów. Rama jest aluminiowa – w czterech wersjach kolorystycznych, do tego tylny hamulec w pedałach i przedni szczękowy. Na tylne koło producent założył mały, zadziorny z wyglądu błotniczek.

 

Accent Elsa – Elsa to model dla dziewczynek, które lubią kolorowe dodatki, frędzle i koszyczek na kierownicy do przewożenia najpotrzebniejszych rzeczy. Accent przygotował więcej modeli z kołami 16 cali, różnią się kolorystyką, wyglądem i materiałem ramy. Dla dziewczyn: Sweetberry, Sandy i Suzie (alu rama). Dla chłopaków: Track, Monster, Puzzel i Mario (alu rama).

 

Rowery dla dzieci

Canyon Offspring AL 16 – to nie jest zwykły rowerek, to maszyna dla zawodowców :) Na aluminowej ramie Canyon zbudował rower do ostrej jazdy po bezdrożach. Pytanie czy maluch będzie w stanie wykorzystać potencjał tego roweru, ale pewnie wielu dzieciakom się spodoba. Z przodu założono oponę 18 cali, z tyłu 16 cali. Na obu kołach znajdziemy hydrauliczne hamulce tarczowe, a za zmianę (dwóch) biegów odpowiada automatyczna przerzutka schowana w piaście SRAM Automatix. Canyon w swojej ofercie ma także modele z kołami 20 i 24 cale.

 

Inne rowerki z kołami 16 cali, na które warto spojrzeć: Kelly’s Wasper oraz Emma, B’Twin 16″, Le Grand Gilbert oraz Annie, Romet Diana oraz Salto, Giant Animator 16, Merida Matts J16, Wheeler Fiber (z kołami 14 lub 16 cali).

 

Rowery z kołami 20 cali

Następnym krokiem, gdy dziecko będzie miało około 6-7 lat, będzie rower z kołami w rozmiarze 20 cali. Cieszy mnie to, że jest to nadal bardzo popularny prezent na Pierwszą Komunię. Tego typu rowerki są już całkiem podobne do dorosłych modeli. Zazwyczaj dostępna jest tylna przerzutka i dwa hamulce. Jeżeli chodzi o przednią przerzutkę, to nie jest ona aż tak potrzebna, lepiej aby dziecko skupiło się na jeździe, a nie na zabawie manetkami. No i nie będzie musiało pamiętać, aby nie krzyżować łańcucha.

W tym rozmiarze producenci zaczynają „przybajerzać” rowery. Dodają amortyzator z przodu (niektórzy nawet z tyłu, którego nie polecam – rower robi się bardzo ciężki) i czasami hamulce tarczowe. Szczerze? Dzieciaki lubią takie rzeczy, ale tak naprawdę im prostszy rower, tym łatwiej go potem serwisować. Ja pozostałbym przy sztywnym widelcu (ewentualnie przednim amortyzatorze) i zwykłych, szczękowych hamulcach typu V-brake. Sprzęt będzie dużo lżejszy i sprawi mniej kłopotów, co jak na rower dla 6-latka jest niezmiernie istotne.

 

Rowery dla dzieci

CTM Scooby – ten słowacki producent wypuścił trzy wersje modelu Scooby. W modelu 1.0 nie ma przerzutek, jedynie przedni hamulec V-Brake i z tyłu torpedo. W modelu 2.0 pojawia się tylna przerzutka z 6 przełożeniami. Natomiast model 3.0 wyposażony jest dodatkowo w przedni amortyzator. Można także kupić model Jerry z aluminiową ramą, a dla dziewczynek model Maggie.

 

Stranger Things rower

Le Grand Winnie oraz Kevin – stylowe, czerpiące inspirację z amerykańskich rowerków z lat ’60 Schwinn Sting-ray. Na podobnej budowy rowerze jeździły dzieciaki chociażby w niedawnym serialu Stranger Things. Dla mnie to najładniejszy rower, który Wam dziś pokazuję :) Le Grand (to marka stworzona przez naszego Krossa) ma w swojej ofercie jeszcze modele Bowman, Sanibelle.

 

Rowerek dla dziecka

Maxim MJ 4.2 – ten polski producent przygotował dwie wersje modelu MJ 4.2 – z tylną przerzutką lub bez. Są też wersje z damską ramą, a także stylowy model Cruiser.

 

Inne rowery z kołami 20 cali, na które warto spojrzeć: Kross seria Mini, Romet seria Kid 20, Unibike Pilot oraz Mimi, Kelly’s Lumi, Northtec Raido, Monteria Junior 20, B’Twin z serii 20, Cube Kid 200, Merida Matts J20, Medano Artist, Specialized Hotrock 20, Specialized Fatboy 20 (fatbike).

 

Rowery z kołami 24 cale

Dla jeszcze starszych dzieciaków kupuje się rower z kołami 24 cale. To już praktycznie dorosłe rowery, tylko na ciut mniejszych kołach i z mniejszą ramą. Niektórzy producenci oferują na przykład pełnoprawne rowery szosowe na takich kołach, porządne rowery do śmigania po górach również nie są rzadkością. Wiele osób zastanawia się – czy kupić taki rower, czy nie odczekać jeszcze roku, dwóch i kupić rower na kołach 26 cali, który „wystarczy na dłużej”. Pamiętajmy, że rozmiar kół to nie wszystko. Liczy się również rozmiar ramy. Dziecko po odpowiednim ustawieniu siodełka, musi dosięgać czubkami palców do ziemi oraz rękoma do kierownicy. Nie może być tak, że jazda będzie się kojarzyć z niepewnością i ryzykiem upadku.

 

Rowery dla dzieci

Mondraker Panzer 24 – bardzo ciekawy projekt – fatbike na 24. calowych kołach, o słusznej jak na tłuścioszka przystało szerokości – 4. cali. Do tego mechaniczne tarczówki Tektro i napęd 1×8. Rower nie należy do najtańszych, ale jak na fatbike’a nie jest źle. Wyjściowo kosztuje 2500 zł, ale w chwili pisania tego tekstu, na stronie producenta model jest przeceniony na 1700 zł.

 

Rower szosowy dla dziecka

Trek Emonda 650 – prawdziwych rowerów szosowych z mniejszymi kołami nie ma aż tak wiele w sklepach. Jednym z nich jest Trek Emonda na kołach 650C czyli trochę nietypowym rozmiarze 26 cali (standardowa obręcz 26″ ma 559 mm, natomiast ta w kołach 650C – 571 mm, trzeba o tym pamiętać przy kupowaniu opon). Mamy tu aluminiową ramę z karbonowym widelcem i napęd 2×9 (korba 46/34) oparty na grupie Shimano Sora. Trek w swojej ofercie ma także model KRX – na kołach o typowej średnicy obręczy 26 cali.

 

Rower dla dziecka

Kross Dust Replica Pro – Dust to jeden z rowerów z serii Replica – czyli modeli będących mniejszymi wersjami dorosłych modeli. Dust to trailowy rower, który sprawdzi się na leśnych ścieżkach. Wyposażono go tak, że wielu dorosłych mogłoby pozazdrościć takiego roweru :) Napęd 1×10, amortyzator Rock Shox XC30, hydrauliczne hamulce tarczowe i fajne opony Schwalbe. A cały rower waży jedynie 11,6 kilograma. Jest też tańszy model bez dopisku „Pro”.

Kross w swojej ofercie ma także pomniejszony model MTB XC Level Replica (w wersji Pro i zwykłej), rower górski z damską geometrią Lea Replica, a także bardziej rekreacyjny rower górski Hexagon Replica.

 

Rowerek dla dziecka

Romet Panda – Z kołami 24 cale Romet przygotował dwa miejskie rowery. Panda ma siedem przełożeń z tyłu i trzy z przodu. Jest także wersja z trzybiegową przerzutką w piaście. Dla dziewczyn lubiących bardziej crossowe klimaty, Romet przygotował model Jolene 24. Natomiast dla miłośników i miłośniczek stylu MTB jest seria Rambler 24.

 

Inne rowery z kołami 24 cale, na które warto spojrzeć: Unibike Roxi (oraz Raptor i Princess), Indiana X-Pulser 2.4Kelly’s Kiter, Superior Team 24, Specialized Allez Jr (szosowy), Trek FUEL EX Jr (full), Maxim MJ 24, Merida Matts J24, Giant XTC Jr, Cube Kid 240, Author Mirage, Matrix, Ultima; B’Twin 24, Monteria Junior 24, Northtec Jumbo, Kands 24, Le Grand JR. Fatbike’i: Trek FarleySpecialized Fatboy 24

Rowery dla dzieci z kołami 26 cali

Rowery z kołami 26 cali „dla młodzieży”, to zazwyczaj typowe rowery, po prostu z mniejszą ramą 12 czy 13 cali. Nadają się także dla osób dorosłych o niższym wzroście. Natomiast jeżeli Twój nastolatek jest już słusznego wzrostu, niech oczywiście szuka ramy w większym rozmiarze.

Warto zastanowić się także nad wyborem kół o średnicy 27,5 cala, ponieważ jest to przyszłościowy rozmiar. Koła 26 cali powoli znikają z rynku i choć części zamienne będą jeszcze długo dostępne, to jeżeli mamy wybór, mocno rozważyłbym jednak pójście w 27,5 cala.

W tym podpunkcie nie będę podawał propozycji rowerów, ponieważ na blogu znajdziesz całą serię wpisów o tym jaki rower kupić. Wystarczy, że przejrzysz moje propozycje i poszukasz takiego modelu, który będzie miał ramę pasującą do długości Twoich nóg i wzrostu.

 

Jeżeli masz jakiś rower na oku, śmiało pytaj o niego w komentarzu. Staram się regularnie odpowiadać tam na pytania. Zachęcam także do zajrzenia na forum rowerowe, gdzie zebrała się spora grupa rowerowych pasjonatów, którzy chętnie porozmawiają o tym jaki rower kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

289 komentarzy

  • Hej, każde dziecko jest trochę inne i rowerki też są różne. Jeśli na kołach 14 cali wydaje Ci się, że rower jest za mały i chłopak ma problemy ze skręcaniem oraz kręceniem pedałami – no to wiadomo, trzeba pomyśleć o czymś większym.

    Może musisz po prostu poszukać czegoś na kołach 16 cali, ale z inną ramą?

  • Witam.
    Chciałbym kupić synkowi (3 lata i 104 cm wzrostu) rower. Problem jest w tym, że na taki wzrost teoretycznie powinienem zakupić rower z kołami 14″, a taki rower wydaje się po „przymiarce w sklepie”, że jest trochę za mały.

    Nawet gdy siedzonko jest wyciągnięte do góry maksymalnie, to syn ma mocno ugięte nogi. Z kolei gdy syn siada na 16″, to potrzebuje pomocy aby usiąść na siodełku. Nie wiem co wybrać, bo jeśli ma się męczyć na za małym rowerze i nie będzie mógł wykonać pełnego obrotu pedałów (za mała siła nacisku) to też może się zniechęcić.

  • A to ja już w kwestię koloru nie zamierzam wnikać :)

    W każdym razie jeśli rower ma posłużyć trochę dłużej, to ja bym się pokusił o zakup Gianta.

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Okazuje się jednak, że zakup roweru dla 10-latki jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogło by się wydawać. Decydujący jest kolor, nie może być różowy, a niestety wielu producentów oferuje rowery z kołami 24″ w kolorze różowym lub fioletowym (accent, kross). Oczywiście rower nie może być w wersji dla chłopców ani uniseks. Niebieski scott contessa jr 24 i cube kid 240 cross girl są za drogie.

    Wahamy się pomiędzy giant revel jr 24 girl (biały + fiolet) i arkus panda city lux 24 (niebieski). Cenowo są podobne, choć romet znalazłam taniej. I widziałyśmy jeszcze w sklepie niebieski kellys (24″ chyba 3 biegi) za 850 zł.

    Który warto wybrać? A może jakiś inny w cenie ok 1000 zł i nie różowy?

  • Hej, jeśli chodzi o marki rowerów dla tak małych dzieciaczków, to niestety ja się na tym za bardzo nie znam. Oczywiście najlepiej obejrzeć rower na żywo, pomacać, pościskać, od razu okaże się czy to porządna konstrukcja.

    Może nie chodzi o to, by wytrzymał gdy wsiądzie na niego dorosły, ale jeśli od razu widać, że rowerek to złom, no to wniosek jest oczywisty. Oczywiście z drugiej strony nie trzeba od razu maluchowi kupować roweru za 800 złotych, bo i tak szybko z niego wyrośnie.

    No, chyba, że na spółkę z innymi rodzicami, albo z myślą o kolejnym dziecku. Motyw o kupowaniu na spółkę opisywał ktoś tu na blogu w komentarzu, że kupił wiedząc, że za dwa lata przekaże rower znajomym, którzy mieli dwa lata młodsze dziecko.

  • Witam, szukam rowerka dla 3 letniego synka. do tej pory jezdzil na Kettlerze biegowym i dzieki temu nie ma juz problemow z utrzymanie rownowagi, ale marzy mu sie rower z pedalami (pyta mnie dlaczego on ma rower bez pedalow)

    ogladam rowery dostepne w internecie i ceny sa bardzo zroznicowane – zaczynaja sie juz od 100 zlotych do nawet 800. co Pan mysli o tych najtanszych? czy jest to tandetna chinszczyzna ktora nie posluzy i do tego bedzie niebezpieczna np taki https://allegro.pl/r08-rower-dzieciecy-rowerek-bmx-12-cali-koszyk-i4381820192.html czy moze lepiej dolozyc troche pieniedzy i kupic taki

    czy poleca Pan marke Bachtenkirch? widze ze jest raczej malo dostepna w Polsce.

  • @Ela – ten rower to Giant Taffy: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/taffy.225.fs/4732/39357/

    Jeśli chodzi o Accenta, to na pewno ten z trzema biegami (ukrytymi w piaście) będzie mniej awaryjny i mniej obsługowy. Ale ten drugi to też prosta konstrukcja, więc nie ma się czego bać. Jeśli planujecie jeździć gdzieś rowerami dalej za miasto, gdzie mogą się zdarzyć większe górki, to lepiej wziąć tego z zewnętrzną przerzutką.

  • Córce spodobał się rower, którego zdjęcie jest w art (ostatnie biały rower z nieb. elem.). Niestety nie umiem go znaleźć.
    Podoba się nam Cube kid 240 dla dziewczynek, ale jest za drogi i zastanawiamy się nad rowerem accent juna, ale są dwa rodzaje 3 biegowy i 18 biegowy. Nie wiem, który wybrać.
    W tej chwili córka ma accent daisy 6-biegowy (koła 20″), ale odda go młodszej siostrze i chce ten, który ma więcej biegów. Nie wiem jednak czy to dobry wybór.
    Będę wdzięczna za jakieś wskazówki. Ważne, żeby rower był przeznaczony dla dziewczynek, ale niekoniecznie różowy.

  • Hej, bardzo dobre podejście, najlepiej z dzieckiem się przysiąść i niech sobie sam zobaczy. Ja chyba w tym wypadku spasuję, z kilku powodów.

    Po pierwsze, nie wiem co macie do obejrzenia w okolicy.

    Po drugie, junior sam powinien sprawdzić rower i wydać opinię :)

    Po trzecie, jeśli chodzi o rozmiar kół i ramy, to najważniejsze, by nie obcierał kolanami o kierownicę, także przy skręcaniu. No i oczywiście przy poprawnie ustawionym siodełku, nie może mieć problemu z dosięgnięciem ziemi.

  • Witam serdecznie. Bardzo prosze o poradę w doborze rowerku dla 3 latka, dokładnie 100cm wzrostu. Przymierzaliśmy go do chyba setki rowerów i kompletnie nie mam pojęcia co kupić. 12″ (bmx mexller, kross kiddo) wydaje się być za mała, ponadto strasznie ciężko mu jechać takim rowerem, co do 16″ (grand kriss) zbyt duży chociaż jeździ mu się zdecydowanie łatwiej, natomiast podczas wchodzenia i schodzenia potrzebuje pomocy.

    14″ (jakis veloz??) wydaje sie byc niby dobra do wzrostu, natomiast topornie mu się jeździ i nie wydaje się być jakoś sporo mniejsza od tej 16″. Chciałabym mu oszczędzić mojej traumy z dzieciństwa, tzn „wszystko na wyrost”.

    Ewentualnie czy mógłby Pan doradzić jakiś rowerek na ten i następny sezon do 400 zł.
    Pozdrawiam Kaśka

  • Wszystkie które ogladaliśmy miały tak hamulce, ten najbardziej nam sie podoba, juz kupiony czekamy teraz tylko na urodziny:) Dziekuje bardzo za pomoc pozdrawiam

  • Bardzo fajny rower, jest nawet fotelik dla pluszaka :)
    Jedyne co jest niepotrzebne moim zdaniem to hamulce na oba koła. Dla dziecka w tym wieku hamulec moim zdaniem powinien być w pedałach. Z drugiej strony, jeśli nie będzie sobie z nimi radzić, zawsze można przedni odłączyć :)

  • Witam serdecznie jestesmy na etapie ogladania rowerków dla córki na 3 urodziny jest ona dość wysoka dziewczynka ale na 14 calowych kołach nie czuje sie dobrze boi sie ze spadnie czy 12 calowe koła nie beda za male na pierwszy rowerek do nauki ?Jaki jest przedział wiekowy dla 12 calowego rowerka ?chcieli bysmy zakupic rowerek z podanego linku….

    http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10151&storeId=10001&productId=875479&langId=-1

    Co Pan myśli o tym rowerku dla 3 latki?

    Pozdrawiam Ewa

  • @Nico – całkiem sympatyczny rower, myślę, że za taką cenę warto.

  • Witam
    Proszę o komentarz odnośnie poniższego linka.
    Co pan Łukasz myśli o tym rowerku dla 8 latka ???
    https://allegro.pl/nowy-rower-go-sport-junior-plus-super-okazja-i4200097640.html

  • -> Justyna – my naszemu 4,5 latkowi (112 wzrostu) kupiliśmy Author Orbit na kołach 16” – cena niższa od Scott’a a również bardzo dobry. W tym wieku rower na 3-4 lata raczej nie przejdzie, za szybko dziecko wyrośnie, my kolejny zakup planujemy za rok…

  • Taki Scott to już wysoka półka jeśli chodzi o dziecięce rowery. Najważniejsze to dać się chłopakowi przejechać, zobaczycie czy rower będzie na niego dobry.

    Ale sam rower, kurczę, będziecie zadowoleni i myślę, że sporo czasu na nim pojeździ.

  • witam.
    Mam prosbe o pomoc w wyborze modelu. Syn ma 3,5 roku ok. 107 cm wzrostu – czyli jest sporym trzylatkiem. od 2 lat jezdzi na biegowym giancie pre. radzi sobie swietnie. poniewaz jedzi przez wszystkie pory roku. zjezdza z bardzo wysokich gorek już od conajmniej roku. z dosc duża predkoscia. ale dobrze radzi sobie z hamowaniem. Bylismy wczoraj w sklepie i przymierzylismy Scottá Voltage jr 16, rower pewnie jest ok ale cena troche spora – wstepnie 990, mogłbys ewentualnie polecic cos jeszcze (nie chodzi oczywiscie o sprzet supermarketowy). Zakladam ze taki rower 16″ jest na jakies 3-4 lata jazdy.. Z gory dziekuje justyna.

  • Jakościowo wygląda na bardzo dobry rower. Co do wagi – ciężko powiedzieć, ktoś w ogłoszeniu napisał, że 13 kilogramów, ale aż mi się wierzyć nie chce.

  • Spójrz na komentarz powyżej. Kross Level Replica to bardzo fajny rower.
    Jeżeli chodzi o „ułatwienia” to nie za bardzo wiem co doradzić.

    Wydaje mi się, że z dziećmi po pierwsze nic na siłę. Po drugie jeśli jeździ cała rodzina, to i syn się łatwiej przekona do jazdy. Po trzecie może z kolegami gdzieś pojeździ blisko domu? To bardzo motywuje.

  • Witam,
    proszę mi doradzić jaki rower kupić dla 7 letniego chłopca. Wzrost 122 cm. Zależy mi, żeby był to dobry jakościowo sprzęt. Syn szybko się zniechęca, dlatego zastanawiam się czy są jakieś ułatwienia na które warto zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję :)

  • @Kasia – Level Replica to bardzo fajny rower i porządny. Myślę, że wystarczy mu na długo.

    Pretty – wygląda bardzo porządnie i już gdzieś ktoś go kupował, z tego co kojarzę i chwalił. Kross to dobra marka i ten rowerek na bubel nie wygląda.

  • Witam chciałam kupić rowerki dla swoich dzieci. Chłopczyk ma 9 lat i myślę coś w stylu Kross Level Replica natomiast moja córeczka ma 4 latka i myślę o Kross Pretty. Dobry wybór?